Úvod > Aktuality > Kam s dětmi v Praze? Na Staré Město, do Království železnic nebo do Zoo?

Kam s dětmi v Praze? Na Staré Město, do Království železnic nebo do Zoo?

Vydáno 7. března 2018 Zážitky
Většinu dětí spolehlivě okouzlí procházka Starým Městem se zastávkou u Staroměstské radnice, pátrání po starých domovních znameních i další tradiční pražská témata. My vám ale poradíme i další místa, na která byste neměli zapomenout.

Zážitky na Starém Městě a v jeho okolí

Straoměstská radniceI když je momentálně pražský orloj v rekonstrukci (opravy by měly skončit do konce srpna 2018), vyhlídkový ochoz věže je bez problému přístupný. Procházku Starým městem s jeho zákoutími a křivolakými uličkami můžete zakončit prohlídkou Staroměstské radnice a výhledem z věže.
 
Děti určitě nadchne motýlí dům Papilonia v podzemí hračkářství Hamleys Na Příkopech. Motýli budou volně poletovat všude kolem vás. A víte, jak zvýšíte šanci, že na vás nějaký ten "létající drahokam" dosedne? Oblékněte si výrazně žluté oblečení a použijte květinový parfém – to je pro zdejší motýly neodolatelná kombinace! Ve stejné budově můžete také vyzkoušet průchod zrcadlovým bludištěm.
 
Muzeum smyslůNedaleko historického centra na Národní třídě objevíte muzeum stavebnice Lego , které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 340 m² uvidíte 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega. Na konci prohlídky čeká na děti hrací Lego koutek. Dosyta se vyblbnout mají děti možnost v dalším interaktivním muzeu, v Muzeu smyslů v Jindřišské ulici. Vyzkouší si tu výměnu obličeje, místnost vzhůru nohama, fakírovo lože, kaleidoskop, ale třeba i povyrůst či zmenšit se během pár vteřin.
 

A jak si užít den plný zábavy na druhé straně Vltavy?

Muzeum Karla ZemanaPokud jste s dětmi ještě nebyli na Pražském hradě, zkuste je vzít na Příběh Pražského hradu ve stejnojmenné expozici, která sídlí přímo v areálu Hradu na třetím nádvoří. Stálou expozici doplňují interaktivní programy, prostorové počítačové modely, hudba, zvuky i videoprogramy. Nezapomeňte ani na rozhlednu a bludiště na Petříně, Muzeum pražských pověstí a strašidel anebo Království železnic, rozsáhlé modelové kolejiště v obchodním komplexu Anděl City na Smíchově. Kouzelná je také expozice Muzea Karla Zemana na Kampě, které slibuje filmové zázraky na počkání - děti si tu užijí legraci při tvorbě filmových triků. V muzeu si můžete dokonce dopřát plavbu lodí ElektroNemo po Čertovce i v okolí Karlova mostu! Více než čtyřicetiminutová plavba na jediné vltavské elektrolodi, poháněné solárními panely vám umožní poznat kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. A chybu rozhodně neuděláte, pokud zvolíte plavbu vyhlídkových lodí společnosti Pražské Benátky.
 
Matějská pouťO zoologické zahradě v Troji nejspíš víte, ale znáte také Mořský svět, stálou výstavu mořských ryb a dalších živočichů v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích? Navíc v těchto dnech děti nemůžete ochudit o návštěvu Matějské pouti, která bude na Výstavišti do 15. dubna. Pokud mají vaše děti rádi plyšové medvídky, vezměte je do Muzea medvídků v Holešovicích. Součástí „medvědária“ je také medvědí nemocnice, ve které si můžete nechat vašeho starého plyšového kamaráda opravit.

A pokud máte rádi aktivní pohyb, vyzkoušejte třeba bobovou dráhu na Proseku s celoročním provozem anebo vodní atrakce s tobogánem v aquaparku Barrandov či vodní radovánky v Aquaparku Česlice nedaleko Průhonic.
Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.

Zoo Mořský svět - největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět - největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.

Praha – Staré Město

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.

Papilonia - motýlí dům Praha

Papilonia - motýlí dům Praha

Interiér Motýlího domu napodobuje džungli v oblasti slavného kambodžského chrámu Angkor Vat a podobné jsou i podmínky, ve kterých tu motýli žijí: teplotu provozovatelé udržují na 30 °C a relativní vlhkost na 80 procentech.

Zrcadlové bludiště Petřín - zábava pro malé i velké

Zrcadlové bludiště Petřín - zábava pro malé i velké

Bludiště na Petříně bylo původně zbudováno jako pavilon Klubu českých turistů na pražské Jubilejní zemské výstavě 1891.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Kanál Čertovka - pražské Benátky

Kanál Čertovka - pražské Benátky

Pražská Čertovka představuje místo, které odděluje Kampu od ostatní částí Malé Strany. Jedná se o uměle vytvořený vodní náhon, který ve 12. století vybudoval řád Maltézských rytířů, aby sloužil jako přívod vody do původních devíti malostranských mlýnů, které se kolem ostrova Kampy rozprostíraly.

Poznejte celý Příběh Pražského hradu

Poznejte celý Příběh Pražského hradu

Příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo, vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.

Hračkářství Hamleys

Hračkářství Hamleys

Padesát tisíc hraček, kolotoč, obří skluzavka, dvě patra atrakcí, živé pohádkové postavy a svět plný fantazie. To je nikdy nekončící zábava pro celou rodinu v samém srdci Prahy!

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás. Využít můžete i lezeckou stěnu a lanový park.

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel v pražské Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy. Vydejte se na cestu časem a poznejte tajemství Prahy při setkání s bytostmi, které tu jistě byly kdysi a snad jsou také dodnes.

Království železnic v Praze na Smíchově - největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově - největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy

Elektro Nemo - vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Elektro Nemo - vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Vydejte se na výpravu nejkrásnější částí Prahy po vodní hladině ve stylu Julese Vernea. Přivítá vás kapitán, který jako by z oka vypadl kapitánu Nemovi, a vezme vás na dobrodružnou plavbu do tajuplných zákoutí Čertovky a okolí Karlova mostu. Plavby jsou součástí prohlídky Muzea Karla Zemana.

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Pražská zoo nově nabízí odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Herní zónu najdete ve venkovních prostorech Pavilonu velkých savců v dolní části zahrady.

První soukromé muzeum Lega v Praze

První soukromé muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Muzeum Smyslů Praha

Muzeum Smyslů Praha

Muzeum Smyslů je jak zábavné, tak vzdělávací místo pro příjemně strávený čas s rodinou. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Zrcadlové bludiště Na Příkopě v Praze

Zrcadlové bludiště Na Příkopě v Praze

Nejmodernější zrcadlový labyrint v centru Prahy najdete v budově hračkářství Hamleys. Objevte zrcadlový labyrint se světelnými efekty, zvukovou kulisou a LCD panely.

Kids' Lab Abrakadabra v Národním technickém muzeu Praha

Kids' Lab Abrakadabra v Národním technickém muzeu Praha

Kids' Lab Abrakadabra je první dětská chemická laboratoř v Česku, která se nachází v Národním technickém v Praze. Žákům základních škol od 6 do 12 let zábavnou formou představuje chemii a dává jim možnost vyzkoušet si ji prostřednictvím hravých pokusů.

Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m.n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Medvědárium Praha - ráj plyšových medvídků

Medvědárium Praha - ráj plyšových medvídků

Medvědárium Praha je jedinečný obchod s opravenými plyšovými medvídky a medvídkové muzeum. Jejich sběratelka Lucie prodává opravené staré plyšové medvědy, které získává nákupem nebo darem. Těm vrátí ztracenou krásu, doplní jim oblečky nebo jiné dekorace a zase je prodá.

Matějská pouť 2019 v Praze

Matějská pouť 2019 v Praze

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.

Muzeum Karla Zemana v Praze - filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze - filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.