Úvod > Aktuality > Jarní prázdniny 2022: tipy, na výlety a zajímavé akce pro týden 14. – 20. března
Jarní prázdniny 2022: tipy, na výlety a zajímavé akce pro týden 14. – 20. března
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Jarní prázdniny 2022: tipy, na výlety a zajímavé akce pro týden 14. – 20. března

  • Vydáno12. března 2022
Jarní prázdniny jsou tady, v týdnu od 14. až 20. března 2022 budou mít volno děti z Prahy 6 až 10, Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Nymburka, Jindřichova Hradce, Litoměřic, Děčína, Přerova a Frýdku-Místku. Na portálu Kudy z nudy jsme vybrali řadu zajímavých tipů kam se vydat a co podniknout. Speciální programy nachystaly aquaparky, zoologické zahrady i pražské letiště.

Jarní prázdniny v Praze

Letadlo PrahaV době od 1. až 27. března zve Letiště Václava Havla v Praze na prohlídky o jarních prázdninách, a to nejen o víkendech, ale i ve všední dny. Chce to jen vybrat si vhodnou trasu a rezervovat si včas vstupenky.

Téměř kdykoliv můžete přijít do Zoologické zahrady v Praze-Troji. Ta v době jarních prázdnin zve na oblíbená komentovaná krmení vybraných druhů zvířat. Ve dnech 12., 15., 19., 24. a 27. 3. se z pražské zoo koná Den pro ukrajinské rodiny s dětmi. Navštivte trénink lachtanů, užijte si hry a soutěže v Rezervaci Bororo nebo zajděte nakrmit zvířata do Dětské zoo. Celý program je tlumočen do ukrajinštiny.

matějskáJarní prázdniny jsou skvělou příležitostí pro návštěvu Mořského světa, největšího mořského akvária v Česku; mohlo by vás zajímat i to, že každé úterý, středu a čtvrtek odpoledne tam probíhá krmení ryb a žraloků a vždy poslední pátek v měsíci atraktivní noční prohlídka.

A když už budete v areálu Výstaviště, vezměte děti na Matějskou pouť. Ta bude přístupná od 5. března do 11. dubna 2022. O jarních prázdninách je otevřeno denně – v týdnu od 14:00 do 21:00 a o víkendech 10:00 – 22:00 hodin. Vtupné se platí je v sobotu a v neděli, a to 30 Kč.

Nezapomínejte ani na zajímavá místa kolem Prahy, například na Hornický skanzen Mayrau je otevřen i v únoru. Můžete se vypravit také na zámek Loučeň anebo do Dětenic.
 

Jarní prázdniny ve vodě

K tradičním slevovým akcím na jarní prázdniny patří vstup pro děti do Aquapalace Praha za 1 korunu. Akce platí od konce ledna až do 20. března pro děti do 150 cm výšky v doprovodu platícího dospělého, děti do tří let mají do Aquapalace Praha vstup zdarma. Prodlouženou otvírací dobu během jarních prázdnin obvykle nabízí aquacentrum ŠutkaPraze, Tipsport laguna v Berouně nebo aquapark v Olomouci.

Pokud se jarní prázdniny chystáte trávit v Jeseníkách, dopřejte si po lyžování blahodárnou péči v termálním parku Velké Losiny. Lákavým cílem pro výlet se může stát i Aquaforum ve Františkových Lázních, které se označuje za největší a nejkrásnější akvapark českých lázní, anebo Aqualand Moravia Pasohlávkách.
 

Jarní prázdniny u zvířat nejen v zoo

zoo ostravaHravé a zábavné programy plné soutěží nachystaly na jarní prázdniny mnohé zoologické zahrady. Například zoo Děčín zve školáky od 12. do 20. března na zajímavou soutěž s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích.

Chystáte se o jarních prázdninách do dvorského Safari Parku? I tento rok se můžete těšit na speciální komentované prohlídky! Pro zájemce budou v nabídce po celou dobu trvání jarních prázdnin od 7. února až do 20. března. Komentované prohlídky s průvodcem jsou zdarma v rámci ceny vstupenky do Safari Parku. Vyráží vždy v úterý a pátek ve 13:30 od hlavní pokladny u lemurů.

zoo OstravaKdo se chystá během jarních prázdnin (od 7. února do 18. března) navštívit ostravskou zoo, může kromě prohlídky zoologických expozic zavítat i do výukového centra, které je v pracovní dny od 12 do 14 hod. mimořádně otevřeno pro veřejnost. V prostorách výukového centra se nachází bohatá sbírka nejrůznějších preparátů (dermoplastů, lebek, zubů ad.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy nebo na tzv. dotykových stolech. K vidění je zde např. kostra želvy, lebka tygra nebo obratel keporkaka, dále preparát největšího pěvce světa, největší kočkovité šelmy Evropy nebo nejmenší šelmy světa. Celou řadu preparátů je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. hroší zub, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona a další.
Noční prohlídka v Mořském světě

28.1.
30.12.
Noční prohlídka v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka!

Krmení živočichů v Mořském světě Praha

1.1.
30.12.
Krmení živočichů v Mořském světě Praha

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Každé úterý, středu a čtvrtek zde probíhá krmení živočichů.

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice – 16 bazénů, 28 tobogánů, 30 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a Pálava Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.