!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jarní prázdniny 2020: tipy, na výlety a zajímavé akce pro týden 24. února – 1. března
Jarní prázdniny 2020: tipy, na výlety a zajímavé akce pro týden 24. února – 1. března
"> "> ">
Zážitky

Jarní prázdniny 2020: tipy, na výlety a zajímavé akce pro týden 24. února – 1. března

Vydáno 21. února 2020
Jarní prázdniny jsou tady, v týdnu od 24. února do 1. března 2020 budou mít volno děti z Prahy 6 až 10, Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Nymburka, Jindřichova Hradce, Litoměřic, Děčína, Přerova a Frýdku-Místku. Na portálu Kudy z nudy jsme vybrali řadu zajímavých tipů kam se vydat a co podniknout. Speciální programy nachystala science centra, aquaparky, zoologické zahrady i pražské letiště.

Jarní prázdniny v Praze

Letadlo PrahaV době od 1. února až do 15. března zve Letiště Václava Havla v Praze na prohlídky o jarních prázdninách, a to nejen o víkendech, ale i ve všední dny. Chce to jen vybrat si vhodnou trasu a rezervovat si včas vstupenky.

Téměř kdykoliv můžete přijít do Zoologické zahrady v Praze-Troji. Ta v době jarních prázdnin chystá kromě komentovaných krmení také oblíbenou akci Happy Mondays, při níž mají každé pondělí všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč.

matějskáMožná jsou jarní prázdniny skvělou příležitostí pro návštěvu Mořského světa, největšího mořského akvária v Česku; mohlo by vás zajímat, že každé úterý, středu a čtvrtek odpoledne probíhá krmení ryb a žraloků a vždy poslední pátek v měsíci atraktivní noční prohlídka.

A když už budete v areálu Výstaviště, vezměte děti na Matějskou pouť. Ta bude přístupná od 22. února do 13. dubna 2020. O jarních prázdninách je otevřeno denně - v týdnu od 14:00 do 21:00 a o víkendech 10:00 – 22:00 hodin. Vtupné se platí je v sobotu a v neděli, a to 30 Kč.

Jarní prázdniny pro děti nachystali také na Icerinku ve Strašnicích. Přijďte si s nimi zabruslit - během "jarňáků" (24. 2. – 1. 3. 2020) je pro vás otevřeno každý den od 10:00 do 12:00 hodin.

Nezapomínejte ani na zajímavá místa kolem Prahy, například na Hornický skanzen Mayrau je otevřen i v únoru. Můžete se vypravit také na zámek Loučeň. Na předjarní prohlídky zámek láká děti i dospělé od 17. února do 1. března 2020 každý den.
 

Jarní prázdniny ve vodě

K tradičním slevovým akcím na jarní prázdniny patří vstup pro děti do Aquapalace Praha za 1 korunu. Akce platí od začátku února až do 15. března pro děti do 150 cm výšky v doprovodu platícího dospělého, děti do tří let mají do Aquapalace Praha vstup zdarma.

Prodlouženou otvírací dobu během jarních prázdnin obvykle nabízí aquacentrum ŠutkaPraze, Tipsport laguna v Berouně nebo aquapark v Olomouci.

Pokud se jarní prázdniny chystáte trávit v Jeseníkách, dopřejte si po lyžování blahodárnou péči v termálním parku Velké Losiny. Lákavým cílem pro výlet se může stát i Aquaforum ve Františkových Lázních, které se označuje za největší a nejkrásnější akvapark českých lázní, anebo Aqualand Moravia Pasohlávkách. Ten pro děti připravil bohatý program. Od 1. února do 15. března se mohou vyřádit hned na 20 tobogánech a skluzavkách, vodní radovánky i potřebný relax si pak užijí v jednom ze 14 dostupných bazénů. Každý únorový víkend navíc mohou návštěvníci strávit ve společnosti pirátů. Připraveny jsou tematické tance a cvičení ve vodě, program v dětském koutku, ale i kreativní dílna.
 

Jarní prázdniny u zvířat nejen v zoo

zoo ostravaHravé a zábavné programy plné soutěží nachystaly na jarní prázdniny mnohé zoologické zahrady. Například zoo Děčín zve školáky od 22. února do 1. března na zajímavou soutěž s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích.

Speciální program nabízí také Zoopark Zájezd u Buštěhradu. Po dobu jarních prázdnin 22. února do 15. března na vás čeká zábavný a naučný kvíz napříč celou zoo. A zapojit se může celá rodina. Za vyplněný kvíz pak na pokladně získáte malý dárek. Kromě kvízu se můžete těšit také na setkání s chameleony i sokolnickou ukázku.

zoo OstravaKdo se chystá během jarních prázdnin (od 17. února do 15. března) navštívit ostravskou zoo, může kromě prohlídky zoologických expozic zavítat i do výukového centra, které je v pracovní dny od 12 do 14 hod. mimořádně otevřeno pro veřejnost. V prostorách výukového centra se nachází bohatá sbírka nejrůznějších preparátů (dermoplastů, lebek, zubů ad.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy nebo na tzv. dotykových stolech. K vidění je zde např. kostra želvy, lebka tygra nebo obratel keporkaka, dále preparát největšího pěvce světa, největší kočkovité šelmy Evropy nebo nejmenší šelmy světa. Celou řadu preparátů je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. hroší zub, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona a další.
 

Jarní prázdniny ve science centrech

centrum vidaVolné dny jsou samozřejmě báječnou příležitostí k návštěvě míst, na která jindy nezbývá čas. Liberecká science centra iQlandia a iQpark mají od 1. února do 15. března nejenom rozšířenou otevírací dobu od 9 do 19 hodin, ale nachystala také zajímavé workshopy, zábavné dílny a programy pro školy i dovolenkáře na jarních prázdninách; navštívit je můžete zdarma v rámci vstupného do obou expozic. Můžete si zahrát soutěžní hru Lovci rekordů, určovat stopy zvířat, v iQlandii jsou připraveny laborky pro veřejnost – Přežití v přírodě, badatelské aktivity nebo Science show v 11, 13 a 16 hodin.

TechmaniaPokud je ve vašem dosahu plzeňské science centrum Techmania, možná už se vám program pro děti rýsuje. Věnujte dětem úžasný týden plný vědy, experimentů a spoustu zábavy. Vybrat si můžete z různých témat příměstských táborů od astronomie, biologie, mechaniky až po sport a matematiku. Konají se od 2. do 6. března 2020. Zábavní vědecký park VIDA!Brně nabízí tajemství, které skrývají nejméně probádané části naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. Také si nenechte ujít unikátní výstavu Digitálium spojující herní technologie s uměním!
Podzimní a zimní prohlídky kláštera Teplá

1.10.
31.12.
Podzimní a zimní prohlídky kláštera Teplá

Vydejte se na prohlídku tepelského kláštera Premonstrátů.