Úvod > Aktuality > Kam s dětmi o jarních prázdninách? Do zoo, aquaparku nebo za vědeckými objevy?

Kam s dětmi o jarních prázdninách? Do zoo, aquaparku nebo za vědeckými objevy?

Vydáno 5. února 2019 Zážitky
Jarní prázdniny jsou tady, aktuálně platí pro děti například z Českých Budějovic, Berouna, Trutnova nebo Pardubic. Pro půlku Prahy, Brno, Znojmo, Domažlice a spoustu dalších měst začínají už 11. února. O týden později, od 18. do 24. února přijde na řadu Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Děčín nebo Frýdek-Místek. Na portálu Kudy z nudy jsme vybrali řadu zajímavých tipů kam se vydat a co podniknout. Speciální programy nachystala science centra, aquaparky, zoologické zahrady i pražské letiště.

Jarní prázdniny v Praze

V době od 4. února až do 17. března zve Letiště Václava Havla v Praze na prohlídky o jarních prázdninách, a to nejen o víkendech, ale i ve všední dny. Chce to jen vybrat si vhodnou trasu a rezervovat si včas vstupenky.

Téměř kdykoliv můžete přijít do Zoologické zahrady v Praze-Troji. Ta v době jarních prázdnin chystá kromě komentovaných krmení také oblíbenou akci Happy Mondays, při níž mají každé pondělí všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč.

Možná jsou jarní prázdniny skvělou příležitostí pro návštěvu Mořského světa, největšího mořského akvária v Česku; mohlo by vás zajímat, že každé úterý, středu a čtvrtek odpoledne probíhá krmení ryb a žraloků a vždy poslední pátek v měsíci atraktivní noční prohlídka.

Nezapomínejte ani na zajímavá místa kolem Prahy, například na Hornický skanzen Mayrau je otevřen i v únoru. Můžete se vypravit také na zámek Loučeň. Na předjarní prohlídky zámek láká děti i dospělé od 11. až do 22. února každý den.
 

Jarní prázdniny ve vodě

K tradičním slevovým akcím na jarní prázdniny patří vstup pro děti do Aquapalace Praha za 1 korunu. Akce platí od začátku února až do 17. března pro děti do 150 cm výšky v doprovodu platícího dospělého, děti do tří let mají do Aquapalace Praha vstup zdarma.

Prodlouženou otvírací dobu během jarních prázdnin obvykle nabízí aquacentrum ŠutkaPraze, Tipsport laguna v Berouně nebo aquapark v Olomouci.

Pokud se jarní prázdniny chystáte trávit v Jeseníkách, dopřejte si po lyžování blahodárnou péči v termálním parku Velké Losiny. Lákavým cílem pro výlet se může stát i Aquaforum ve Františkových Lázních, které se označuje za největší a nejkrásnější akvapark českých lázní, anebo Aqualand Moravia Pasohlávkách. Ten pro děti připravil bohatý program. Od 1. února do 17. března se mohou vyřádit hned na 20 tobogánech a skluzavkách, vodní radovánky i potřebný relax si pak užijí v jednom ze 14 dostupných bazénů. Každý únorový víkend navíc mohou návštěvníci strávit ve společnosti pirátů. Připraveny jsou tematické tance a cvičení ve vodě, program v dětském koutku, ale i kreativní dílna.
 

Jarní prázdniny u zvířat nejen v zoo

Zoo JihlavaO jarních prázdninách pro Pardubický kraj (4. až 10. února 2019) zve všechny velké i malé návštěvníky na návštěvu do Národního hřebčína na návštěvu za starokladrubskými koňmi.

Hravé a zábavné programy plné soutěží nachystaly na jarní prázdniny také zoologické zahrady. Například zoo Děčín zve školáky od 18. do 24. února na zajímavou soutěž s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích a od 25. února do 1. března nabízí program na jarní prázdniny plný kreativních dílen a vědomostního soutěžení (a navíc za zvýhodněné zimní vstupné) zoo Zlín.
 

Jarní prázdniny ve science centrech

centrum vidaVolné dny jsou samozřejmě báječnou příležitostí k návštěvě míst, na která jindy nezbývá čas. Liberecká science centra iQlandia a iQpark mají od 1. února do 16. března nejenom rozšířenou otevírací dobu od 9 do 19 hodin, ale nachystala také zajímavé workshopy, zábavné dílny a programy pro školy i dovolenkáře na jarních prázdninách; navštívit je můžete zdarma v rámci vstupného do obou expozic. Prozkoumáte například tajemství prvků. Workshop se koná u příležitosti našich oslav 150. výročí Mendělejevovy periodické tabulky prvků.

Pokud je ve vašem dosahu plzeňské science centrum Techmania, možná už se vám program pro děti rýsuje. Věnujte dětem úžasný týden plný vědy, experimentů a spoustu zábavy. Vybrat si můžete z různých témat příměstských táborů od astronomie, biologie, mechaniky až po sport a matematiku. Konají se od 25. února do 1. března 2019. Zábavní vědecký park VIDA!Brně nabízí tajemství, které skrývají nejméně probádané části naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života.

Další aktuality