Úvod > Aktuality > Kam s dětmi na výlet? Třeba do Žďáru nad Sázavou
Kam s dětmi na výlet? Třeba do Žďáru nad Sázavou
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Kam s dětmi na výlet? Třeba do Žďáru nad Sázavou

Vydáno 6. července 2021
Vymyslet výlet, na kterém by se zabavila celá rodina, může být docela oříšek. Pokud se ale vydáte do Žďáru nad Sázavou, čekají na vás zážitky, při kterých se nebudou nudit dospělí ani děti. Zámecký areál si můžete projít pěkně po svých, nebo vyzkoušet novinku, kterou je herní kárka. Půjčte si kárku plnou veselých her, naložte do ní dítě nebo manželku a můžete vyrazit poznávat zdejší zámek. Dostanete k tomu herní plánek a mapku. Navíc na vás čeká Muzeum nové generace, zážitkové prohlídky a spousta dalšího!

Do Muzea nové generace

Muzeum nové generaceNechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera a dnešního zámku rodiny Kinských s unikátní multimediální zážitkovou expozicí pro malé i velké. Muzeum nové generace je držitelem ocenění Živa award za nejkreativnější muzeum ve střední Evropě.

Skvělým tipem je návštěva Muzeum nové generace jako první zastávky na cestě za poznáním Žďárských vrchů. Muzeum nové generace totiž není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera – dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou, Zelené hory (památka UNESCO) i širokého okolí. Po návštěvě máte v ruce všechny indicie ke své cestě! Ta může vést z muzea třeba Po stopách Santiniho (prohlídka areálu zámku s průvodcem).

Muzeum ŽďárNa recepci dostanete sluchátka s audioprůvodcem a příjemné hlasy cisterciáckého mnicha a holčičky ze naší doby vás budou provázet celou expozicí. Jedinečné multimediální prvky vás doslova vtáhnou do děje! Budete se těšit na další a další a další exponát… Přízemí expozice je věnovaná cisterciáckému řádu a temnému středověku, první patro vám umožní pohled do krásného a barevného světa baroka. Vychutnejte si kombinaci zážitkových prvků s exponáty zapůjčenými z významných českých institucí. Audioprůvodce je nahrán v 5 cizojazyčných mutacích – angličtině, němčině, francouzštině, polštině a ruštině.
 

Letní dětské prohlídky

Letní dětské prohlídky žďárUž popáté je na zámku připraven letní program pro rodiny s dětmi! Během zábavné interaktivní prohlídky se tentokrát ponoří do pestrého a tajemného světa architektury a geometrických tvarů. Prohlídky jsou vhodné pro děti starší 4 let.

Letní program pro rodiny s dětmi probíhá každé prázdninové pondělí, středu a pátek. A co děti čeká? Stanou se architekty a staviteli. Začátek je v Muzeu nové generace, pak vyrazí hledat geometrické tvary do areálu, seznámí se s geometrií v architektuře a prozkoumají stavby od sklepů po půdu. Děti si také zámecký areál samy postaví z obří stavebnice. Budou se bavit, ale zároveň se něco nového naučí a dozvědí. Program je plný zábavných výtvarných a pohybových aktivit.
 

Zažijte cestu, zažijte příběh!

Letní dětské prohlídky žďárNavštivte nejzajímavější místa bývalého cisterciáckého kláštera – nynějšího zámku, která jsou spojena s výjimečným architektem Janem Blažejem Santini-Aichelem. Seznámíte se se životem v cisterciáckém řádu, vstoupíte do osobního sídla opata – prelatury, kde můžete obdivovat rozsáhlou nástropní malbu z 18. století, která dosud nemusela být restaurována, navštívíte baziliku minor Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše s 2. nejdelší chrámovou lodí na Moravě, zavítáte do obydlí mnichů – konventu nebo nahlédnete do studniční kaple.
 

Dětské čtvrtky s Chytrou rukou

Dětské čtvrtky s Chytrou rukouPřihlaste děti do programu Chytrá ruka, na workshopech se naučí tradičním řemeslům. Například brašnářství, tkadlectví, hrnčířství nebo knihařství. Program je určen pro děti ve věku 7 až 15 let. Například na workshopu Brašnář a tkadlec si děti vyrobí vlastní originální koženou peněženku a seznámí se se specifiky práce s kůží. Zábavnou formou zjistí, jaká řemesla se v minulosti zabývala textilní výrobou a jak složitý byl proces výroby oděvu. Zahrají si také spoustu veselých her.
 

Po zámku s mobilem v ruce a zážitkové prohlídky

Dětské čtvrtky s Chytrou rukouMobilní hra v aplikaci Skryté příběhy. Santini potřebuje vaši pomoc a inspiraci při tvorbě kostela na Zelené hoře. Čtyřkilometrová procházka vás zavede k několika Santiniho stavbám v okolí zámku.
Doporučujeme pro děti od 6 let.

Večerní zážitkové prohlídky, při kterých ožívají dávní obyvatelé zámku, nebo zábavné poznávací programy pro rodiny připravujeme po celý rok. Doporučují se dětem od 4 let. Program zážitkových prohlídek zjistíte na webu zamekzdar.cz.
 

Koupačka na Piláku

PilákToužíte po příjemném koupání, dětském hřišti nebo rodinném turnaji v minigolfu? Do moderního rekreačního areálu u Pilské nádrže, kde vše zmíněné najdete, to je ze zámku cca 10 minut pěšky.

Rekreační areál je zasazen do krásného přírodního prostředí ohraničeného lesem chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v srdci Českomoravské vysočiny a poskytuje návštěvníkům všech věkových kategorií nepřeberné množství sportovních a rekreačních aktivit.
Zážitková karta Koruny Vysočiny

Zážitková karta Koruny Vysočiny

Pro návštěvníky regionu Vysočina je připravena karta, která nabízí mnoho výhod, slev a zážitků. Turista, který si ji pořídí, získá výhody, slevy, příjemné zážitky k ubytování navíc.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Rekreační oblast Pilská nádrž

Rekreační oblast Pilská nádrž

Nádrž byla vybudová v letech 1959 – 1962 na řece Sázavě z důvodu zásobování vodou pro strojírenský průmysl ve Žďáru nad Sázavou. Dnes slouží jako rekreační oblast, k rybolovu a jako ochrana před povodněmi.

Další aktuality