Úvod > Aktuality > Kam letos vyrazit na výlet? Hlasujte pro nejlepší českou DestinaCZi
Životní styl

Kam letos vyrazit na výlet? Hlasujte pro nejlepší českou DestinaCZi

  • Vydáno9. května 2019
Ať už preferujete projížďky na kole, obdivování kulturních památek nebo cestováním za výborným jídlem, Česko vás nezklame. Podívejte se na unikátní místa naší země a inspirujete se pro vaše letní výlety. Právě vy můžete rozhodnout, kdo si zaslouží ocenění.
V kategorii Trendy a novinky, která přináší příjemná překvapení v podobě nově otevřených turistických atrakcí, mezi sebou soutěží Hvězdárna a planetárium Brno, Muzeum umění a designu v Benešově a Safari pivovar. Nová instalace Hvězdárny a planetária v Brně vám přiblíží Vesmír jako nikdy dříve. Největší 3D stereoskopické planetárium ve střední Evropě přináší nejlepší pořady vlastní i světové produkce. V nově zrekonstruovaném muzeu zaměřeném na výtvarné umění 20. a 21. století si na své přijde každý milovník současného umění – najdete zde díla Jiřího Koláře, Adrieny Šimotové, Františka Tichého či manželů Janouškových. Safari pivovar je unikátní projekt spojující provoz minipivovaru s programem na záchranu nosorožců. Některé druhy piv obsahují chmel dovezený až z Jihoafrické republiky.  

Rodiče s dětmi mohou využít tipy z kategorie Kudy z nudy ve volnočasovém parku EKOPark Liberec, na Statku Bernard nebo v zámku ve Žďáru nad Sázavou. V centru Liberce vzniklo ideální místo pro únik z města. Zapomenout se můžete například v bludišti ze křoví nebo v kavárně v korunách stromů. Usedlost Bernard nabízí mnoho zábavných aktivit od řemeslných dílen až po virtuální realitu z pohledu včely. Zámek Žďár nad Sázavou, který dnes patří rodině Kinských, nabízí expozici plnou multimediálních prvků, kterou můžete zakončit v kavárně nebo na zámecké terase.

V kategorii Česko jede najde svého favorita každý, kdo rád sportuje v přírodě. Pošlete svůj hlas přímo ze sedla kola destinaci Singletrail Moravský kras, Trail Parku Klínovec nebo Resortu Olešná u Frýdku Místku, kde můžete zkusit desítky vodních a sportovních aktivit s výhledem na Lysou horu.

Inspirujte se tipy na výlety s agenturou CzechTourism a hlasujte pro svého favorita na www.visitczechrepublic.com/destinaCZe do 2. června 2019. Pro hlasující jsou připraveny mimo jiné vstupy do jednotlivých subjektů v soutěži. Hlavní cena soutěže je zážitkový pobyt na 2 noci v Moravském krasu a zapůjčení kol pro 2 osoby.
 

Další aktuality

Na Hromnice o hodinu více: jaro už je opět o něco blíž!

Za chladných dnů na přelomu ledna a února se zdá, že zima nikdy neskončí. A přece: vše se mění 2. února na Hromnice. Proč se vlastně slaví a co znamenají? Proč se říká „…na Hromnice o hodinu více…“ a skutečně to znamená, že jaro už je za dveřmi?
Životní styl

Pět slavných sportovních, filmových a operních párů aneb láska kvete v každém oboru

Kytku, víno nebo bonboniéru plnou sladkých srdíček vám přes obrazovku podat nemůžeme, ale přesto pro vás máme skvělý dárek k Valentýnu, plný zamilovaných příběhů. Zdá se, že recept na šťastnou lásku přece jen existuje: důkazem jsou následující páry, s nimiž se na Kudy z nudy tu a tam potkáváte.
Životní styl

Kam vyrazit za romantikou na Valentýna? Máme pro vás tipy z celého Česka!

Využijte speciálních balíčků a programů pro oslavu svátku Svatého Valentýna! Rozmazlete svého miláčka pobytem v luxusním hotelu nebo originálním programem či privátním wellness. K tomu snídaně do postele, sekt na pokoji, večeře při svíčkách... A to zdaleka není vše...
Životní styl

Masopust, masopust, kobližky a masa kus aneb kde oslavit ten letošní

Zúčastněte se masopustních oslav, kde na vás čeká kromě tradičního průvodu masek také bohatý doprovodný program a ochutnávka tradičních masopustních specialit. Už víte, na který z letošních masopustů zavítáte? Máme pro vás tipy, až do Popeleční středy!
Životní styl