Úvod > Aktuality > Kabinková lanovka v Mariánských Lázních zahajuje letní sezónu
Kabinková lanovka v Mariánských Lázních zahajuje letní sezónu
">
Letní sporty

Kabinková lanovka v Mariánských Lázních zahajuje letní sezónu

  • Vydáno4. května 2019
Snowhill, společnost provozující šest skiareálů po celé České republice, startuje letní provoz lanovky v areálu Mariánky. Červené kabinky budou v provozu od 4. května do 31. října 2018 denně od 10:00 do 17:30 hodin s odjezdem každých 15 minut.
Skiareál Mariánky Mariánské LázněKabinková lanovka neslouží jen jako přepravní prostředek, ale je zdrojem zábavy pro celé rodiny. A právě pro rodiny s dětmi je připraveno výhodné rodinné jízdné – rodinná jízdenka na lanovku 2+1 (2 dospělí, 1 dítě) obousměrně za 340 Kč, rodinná jízdenka na lanovku 1+1 (1 dospělý, 1 dítě) obousměrně za 210 Kč. Lanovka nabízí přepravu kol a kočárků zdarma.

Lanovka je situována pár minut pěšky z centra města od lázeňské kolonády, v Dusíkově ulici. Pokud sem přijedete autem, je možné využít parkoviště zdarma přímo v areálu. Pak už jen stačí nastoupit a dojet ke známému miniaturparku u výstupní stanice Krakonoš. Park Boheminium je jedinečné místo plné maket stavebních a technických památek naší republiky jako jsou Karlštejn nebo Kamenný most v Písku a nabízí zábavu pro malé i velké.

Mariánské LázněOd horní stanice lanovky se můžete vydat také k rozhledně Hamelika, k dančí oboře, projít se po naučné stezce lázeňskými lesy nebo pokud jste golfista i vyzkoušet 18jamkové hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně. Další atrakcí areálu je půjčovna horských kol a horských koloběžek přímo u dolní stanice lanovky, na kterých se po výstupu z lanovky mohou odvážlivci spouštět po upravených lesních stezkách nebo se vydat na desítky kilometrů cyklostezek.
Kabinková lanová dráha Mariánské Lázně

Kabinková lanová dráha Mariánské Lázně

Kabinková lanová dráha Koliba-Krakonoš v Mariánských Lázních je nejstarší provozovanou kabinkovou lanovou dráhou v Čechách se speciálním pulzním systémem přepravy. Nachází se pod Parkem Boheminium, v ulici Dusíkova.

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.

Letní Skiareál Mariánky

Letní Skiareál Mariánky

Skiareál Mariánky, který leží na okraji lázeňského města Mariánské Lázně, nabízí nejen zimní radovánky, ale ožívá i přes letní sezónu. Využít můžete řadu sportovních aktivit, kterými zabavíte nejen sebe, ale i své děti.

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře. Vzniklo roku 1905 a je tak nejstarším hřištěm na území ČR.