Úvod > Aktuality > Hledají se andělé pro výstavu Anděl domácí na zámku ve Vizovicích
Angelus Domesticus, andel domácí - výstava na zámku Vizovice
"> Angelus Domesticus, andel domácí - výstava na zámku Vizovice "> Hledáme andely pro výstavu „ANGELUS DOMESTICUS, Andel domácí“ na zámku ve Vizovicích "> Zámek Vizovice - bohaté interiéry se sbírkou del nizozemských malíru
Památky

Hledají se andělé pro výstavu Anděl domácí na zámku ve Vizovicích

  • Vydáno14. listopadu 2014
Na zámku ve Vizovicích připravujeme vánoční výstavu a hledáme na ni anděly. Máte doma anděla? Sošku, figurku, obrázek? Prostě anděla domácího, který bydlí u vás doma. A můžete ho zapůjčit na zámek do Vizovic?
Hledají se andělé pro výstavu Anděl domácí na zámku ve VizovicíchUž jednou, v roce 2010 v době předvánoční, dostalo více než 700 těchto andělů na nějaký čas domov na vizovickém zámku. S nimi tam přišly i jejich příběhy, jména, role a osudy. Z malého nápadu vedeného osobní zvědavostí se tehdy zrodila výstava, která měla nečekaný ohlas, trvající i po ukončení a přetrvávající až dosud. A právě tento upřímný zájem se stal podnětem pro jakési volné opakování výstavy domácích andělů, nenápadných průvodců našimi všedními i nevšedními dny.

Pokud máte doma sošku nebo figurku anděla, (může mít svůj vlastní příběh, jméno nebo poslání) a budete ochotni nám ji zapůjčit, pomůžete tím vytvořit unikátní a neopakovatelnou kolekci.

Anděly v jakémkoliv množství přijímá zámek Vizovice kdykoliv do 30.11. 2014. Můžete se  také ozvat na tel. 724 316 410 (J. Pluhařová) nebo e-mailem vizovice@npu.cz a domluvit se na postupu či rozsahu. Zaměstnanci zámku si vaše anděly i kdekoliv sami vyzvednou.

Po výstavě vám budou všechny zapůjčené předměty v pořádku vráceny. Výstava andělů proběhne na zámku Vizovice od 13.12. do 31.12.2014
Ručně vyráběné skleněné výrobky ve Vizovicích

Ručně vyráběné skleněné výrobky ve Vizovicích

První soukromá sklářská huť v Čechách postavená po listopadu 1989. To je Glass Atelier Morava.

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.

Další aktuality