!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > 52. ročník tradičního Memoriálu Luboše Tomíčka proběhne netradičně 4. října
52. ročník tradičního Memoriálu Luboše Tomíčka proběhne netradičně 4. října
">
Zážitky

52. ročník tradičního Memoriálu Luboše Tomíčka proběhne netradičně 4. října

  • Vydáno30. září 2021
Není snad žádného české plochodrážního fanouška, který by neznal tradiční Memoriál Luboše Tomíčka. Luboše Tomíčka, velmi kvalitního československého jezdce, který měl rozjetou dobrou kariéru, v roce 1968 potkala velká tragédie. Při Zlaté přilbě v Pardubicích upadl z první pozice a vyhnout se mu nestačil poslední závodník finálové jízdy. Na následky těžkého zranění zemřel dne 20. října 1968. Od té doby se na Markétě pořádá Memoriál, k uctění památky zesnulého Luboše.
Závod, který je druhou nejprestižnější plochodrážní akce v Praze a nejstarší plochodrážní závod v hlavním městě České republiky letos oslaví už 52. ročník slibuje mnoho zajímavostí, nebude chybět ani doprovodný program pro děti i dospělé. Vloženým závodem bude Mistrovství ČR v kategorii do 250 ccm. Chybět nebude ani tradiční ohňostroj.

Závod se jezdí k uctění památky slavného sportovce, kapitána československé reprezentace, který v legendárním roce 1968 přišel o život ve finálovém závodě o Zlatou přilbu ČR v Pardubicích. Již 52 let se do Prahy každoročně sjíždí přední světoví jezdci a závod je velmi oblíbenou akcí s vysokou návštěvností a i sledovaností v ČT. Závod je nejstarším motoristickou akcí v Praze.
Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Stadion, na němž se každoročně odehrává celá řada domácích i mezinárodních závodů zařadil Prahu už ve 30. letech 20. století mezi úzkou řadu měst disponujících na svém území plochou dráhou. Nachází se na Praze 6 mezi Břevnovským klášterem a oborou Hvězda.