Úvod > Aktuality > 51. ročník tradičního Memoriálu Luboše Tomíčka už v v neděli 8. září

51. ročník tradičního Memoriálu Luboše Tomíčka už v v neděli 8. září

Vydáno 4. září 2019 Zážitky
8. září 2019 se na stadionu Markéta v Praze uskuteční již 51. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Tento vzpomínkový závod na skvělého závodníka každoročně přivítá ty největší plochodrážní esa. V minulosti to byli např. Emil Sayftudinov, Tomasz Gollob, Nicki Pedersen, Ole Olsen, Ivan Mauger aj.
Závod, který je druhou nejprestižnější plochodrážní akce v Praze a nejstarší plochodrážní závod v hlavním městě České republiky letos oslaví už 51. ročník slibuje mnoho zajímavostí, nebude chybět ani doprovodný program pro děti i dospělé.

Závod se jezdí k uctění památky slavného sportovce, kapitána československé reprezentace, který v legendárním roce 1968 přišel o život ve finálovém závodě o Zlatou přilbu ČR v Pardubicích. Již 51 let se do Prahy každoročně sjíždí přední světoví jezdci a závod je velmi oblíbenou akcí s vysokou návštěvností a i sledovaností v ČT. Závod je nejstarším motoristickou akcí v Praze.
Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Stadion, na němž se každoročně odehrává celá řada domácích i mezinárodních závodů zařadil Prahu už ve 30. letech 20. století mezi úzkou řadu měst disponujících na svém území plochou dráhou. Nachází se na Praze 6 mezi Břevnovským klášterem a oborou Hvězda.