Úvod > Aktuality > Jižní Město slaví 40 let, oslavy vypuknou už ve středu
Jižní Město slaví 40 let, oslavy vypuknou už ve středu
">
Životní styl

Jižní Město slaví 40 let, oslavy vypuknou už ve středu

  • Vydáno12. září 2016
Jižní Město ožije oslavami 40 let vzniku. Pětidenní bohatý program Dnů Prahy 11 bude zdarma a nabídne koncerty, workshopy, tanec, divadlo, zábavu pro celou rodinu, interaktivní výstavu Jižní Město: od utopie po realitu, sportovní ukázky a soutěže o zajímavé ceny i dobročinný 11km dlouhý Běh Prahou 11.
V parku u Chodovské tvrze vyroste ve středu 14. září festivalový areál, kde se mohou návštěvníci těšit na hudební lahůdky jako Hradišťan a Jiří Pavlica, Pískomil se vrací, Allstar Refjúdží Band, Mário Bihári, Pražský salónní orchestr nebo legendární Olympic. Oslavy potrvají do neděle 18. 9. 2016.

Každý den oslav je zaměřen trochu na jiné téma. Středa bude ve znamení mezinárodních kultur a kulturní program bude doplněn řadou tematických workshopů pro děti a ethnocateringem. Čtvrtek bude patřit bezpečnosti. Nejen děti zaručeně zaujme přehlídka složek integrovaného záchranného systému. Návštěvníci budou mít možnost podívat se zblízka, jak fungují hasičské hydraulické nůžky, prohlédnout si interiér sanitky nebo policejního vozidla. Pátek je den pro rodiny s dětmi, připravená je pohádka, storytelling i pokus o bublinový rekord. Sobota bude patřit zdravému pohybu a folkloru. V neděli si přijdou na své milovníci běhu na 11km trati Jihoměstskými ulicemi.

Součástí oslav je také výstava v Galerii Chodovské tvrze Jižní Město: od utopie po realitu. Interaktivní výstava, kde se každý může stát spolutvůrcem výstavy, se otevře ve čtvrtek 15.9. a bude zdarma.

Návštěvníci během konání výstavy mohou nahrát své fotografie do interaktivní mapy Jižního Města, která se tak bude průběžně měnit a rozšiřovat. Připraveny jsou hmatatelné artefakty, vystihující dobu od 70. let po současnost. Připomeneme si první roky existence Jižního Města se všemi jeho problémy i jeho proměnu na místo k životu.
Chodovská tvrz v Praze

Chodovská tvrz v Praze

Na pražském Jižním Městě vzniklo obnovou a rekonstrukcí již značně zchátralého objektu ze 13. století kulturní centrum, které se řadí k nejvýznačnějším pražským koncertním scénám a galeriím. Chodovská tvrz je zaměřena na hodnotné formy kultury a umění.