Úvod > Aktuality > Jizerská 50 je opět plná hvězdných jmen
Jizerská 50 je opet plná hvezdných jmen
"> Jizerská 50 je opet plná hvezdných jmen "> Na startu se objeví zvucná jména úspešných ceských sportovcu, která doposud nebyla s bežkami vubec spojována "> Podarí se nekomu porazit ceskou bežkarskou špicku?
Zimní sporty

Jizerská 50 je opět plná hvězdných jmen

  • Vydáno9. ledna 2015
Legendární závod ČEZ Jizerská 50 bude opět plný hvězdných jmen. A to nejen těch typicky běžkařských. Na startu se objeví zvučná jména úspěšných českých sportovců, která doposud nebyla s běžkami vůbec spojována!
Jizerská 50Říkáte si, že box a běžky nejdou dohromady? To si rozhodně nemyslí Lukáš Konečný. Box je fyzicky náročný sport a musíte být všestranní. Boxeři klasicky hodně běhají, a když to jde, jezdí na běžkách.

Největší zastoupení budou mít na ČEZ Jizerské 50 rozhodně vodáci. Ve stopě můžete potkat například Mirku Knapkovou, která se přihlásila do závodu na 50 km v Atomic Salomon SkiGo teamu. Společnost ji budou dělat i její kolegové od vody Martin Fuksa, Jaroslav Radoň a Filip Dvořák.

Stříbrný medailista z letních olympijských her z roku 1992 Václav Chalupa zakusí Volkswagen Bedřichovskou 30. Běžky již byly součástí jeho veslařské přípravy. Při veslování je to hlavní vedlejší sport, který Václava baví.

Jizerská 50Svou velkou premiéru si chtěl na ČEZ Jizerské 50 odbýt na saních i úspěšný handicapovaný sportovec a český reprezentant v handcyclingu Jan Tománek. Po ČEZ Bedřichovském Night Light Marathonu, úvodním závodu SkiTour, ale možná do závodu nenastoupí, i když nevylučuje svou účast alespoň na Jizerské 25.

Jak vysoko se umístí profesionální sportovci, kteří se ale věnují především letním sportům? Podaří se někomu z nich porazit českou běžkařskou špičku? To i mnohem více uvidíte na vlastní oči tuto neděli v Bedřichově či na obrazovkách České televize.
Jizerské hory na běžkách – po stopách Jizerské 50

Jizerské hory na běžkách – po stopách Jizerské 50

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici. Cestou projedete okolo Šámalovy chaty, Knajpy, Smědavy nebo vyhlídky Krásná Máří.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Lyžařský závod Jizerská 50

10.2.
12.2.
Lyžařský závod Jizerská 50

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 56. ročník. ČEZ Datum konání bylo opět stanoveno na druhý víkend v únoru, akce se bude konat konkrétně 10.-12. 2. 2023.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl