Úvod > Aktuality > Jizerská 50 startuje za pár týdnů, na startovní listině zbývají poslední volná místa

Jizerská 50 startuje za pár týdnů, na startovní listině zbývají poslední volná místa

Vydáno 9. ledna 2020 Zimní sporty
Za měsíc to vypukne! 53. ročník Jizerské 50 se uskuteční od 7. do 9. února 2020. Pokud chcete stát na startu, ale ještě jste se nepřihlásili, máte jednu z posledních šancí. Na hlavní trať 50 km zbývá posledních 200 míst a k vyprodání se blíží i kratší tratě. Pořadatelé chystají tradičně bohatý program a závody pro všechny výkonnostní kategorie.

Jizerská50

Za měsíc, přesněji řečeno 7. - 9. února 2020 proběhne v srdci Jizerek již 53. ročník Jizerské 50. Rok s rokem se sešel a v Jizerkách se znovu sejde přes 7000 závodníků. Světová elita i hobby závodníci přijedou do Bedřichova, aby jako každý rok v srdci Jizerských hor zažili unikátní závod, tradici i neopakovatelnou atmosféru. Na hlavní 50km trať zbývá posledních 200 míst na startu, k vyprodání se blíží i kratší tratě - na 25 zbývá 160 registrací, Bedřichovskou 30 pouze 59 registrací, na Benzina sprint 100 registrací a dětskou trasu Mini Jizerská už jen 80 registrací. Pokud chcete závodit, stačí se přihlásit do závodu na webových stránkách sportid.cz.

Letošní novinkou bude žebříček závodníků podle profesí, nezapomeňte tedy při přihlášení ve SportID vyplnit své povolání. Do svého profilu tuto informaci můžete doplnit i zpětně. Odměnou vám bude porovnání s dalšími závodníky ve vašem oboru a vyhlášení výsledků i listování ve výsledkové listině vás začne bavit. Udělejte to však nejpozději do startu Jizerské 50.


Letošní startovné a výdej čísel v OC Nisa

Jizerská 50Startovné na "padesátku" do 26. 1. 2020 je 2 400 Kč, při výdeji čísel 3 000 Kč. Za své peníze dostanete startovní číslo s nalepeným měřícím čipem, pamětní medaile Jizerská 50, slevové vouchery a dárky od partnerů. V rámci služeb máte pojištění zrušení závodu z důvodu nedostatku sněhu, úrazové pojištění Pojišťovny VZP, vyhřívanou občerstvovací zónu a šatnu, úschovnu oblečení a lyží, mazací servis profesionálů SWIX, občerstvovací stanice Enervit, záchranný systém i dopravu z Liberce a Jablonce. Dále vám přijde SMS s cílovým časem, dozvíte se oficiální čas, čistý čas a mezičas, obdržíte diplom ke stažení a můžete se zúčastnit doprovodného programu s ohňostrojem. Vstup na ČEZ Energy fest a osobní fotografie ze závodu budete mít zdarma.

Výdej startovních čísel proběhne v Liberci v OC Nisa. Expo Jizerské 50 bude otevřené od čtvrtka 6. února do soboty 8. února 2020 vždy v čase 9 – 20 hodin. Startovní čísla a balíčky budou vydávána pouze při předložení občanského průkazu či jiného dokladu totožnosti. Pokud budete vyzvedávat startovní číslo pro své známé, je třeba mít s sebou plnou moc.
Jizerská 10

Jizerská 10

Netroufáte si na padesátku, pětadvacítku ani třicítku? Desítka by stačila? V rámci třídenní Jizerské 50 si můžete zajet Jizerskou 10. V sobotu 8. února se na vás těšíme na startu v 9:15 hodin.

Historičtí lyžníci na Jizerské 50

Historičtí lyžníci na Jizerské 50

Netradiční závod v historických kostýmech je především vzpomínkou na dobu, kdy se začala psát historie Jizerské 50 a pojede se v pátek 7. února od 18 hodin.

Mini Jizerská 2020

Mini Jizerská 2020

Závod pro děti s názvem Mini Jizerská Pojišťovny VZP startuje v pátek 7. února od 9 hodin.

Jizerská 25

Jizerská 25

Netroufáte si na padesátikilometrový závod a deset kilometrů se vám naopak zdá málo? Zvolte zlatou střední cestu a zúčastněte se závodu Hervis Jizerská 25, který se pojede v sobotu 8. února od 9 hodin.

Volkswagen Bedřichovská 30

Volkswagen Bedřichovská 30

Bedřichovská 30 startuje v pátek 7. února od 12 hodin. Trasa vede k rozcestí U Buku, na Novou Louku, Kristiánov, Čihadla, ke Žďárku, na Hřebínek a k rozcestí Za přehradou. Závod se jede pouze klasickou technikou.

Lyžařský závod Jizerská 50

Lyžařský závod Jizerská 50

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 53. ročník. ČEZ Jizerská 50 je tradiční běžkařský závod, který je určen pro profesionální závodníky i amatérské běžce.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Jizerská magistrála - ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála - ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici. Cestou projedete okolo Šámalovy chaty, Knajpy, Smědavy nebo vyhlídky Krásná Máří.

Závod Jizerská 50 Run -  letní varianta slavného běžkařského závodu Jizerská 50

Závod Jizerská 50 Run - letní varianta slavného běžkařského závodu Jizerská 50

V sobotu 29. 8. 2020 se uskuteční v Bedřichově v Jizerských horách letní varianta slavného běžkařského závodu Jizerská 50. Součástí závodu Jizerská 50 RUN jsou také dětské závody Dr.Maxe pro malé běžce do 15 let.

Další aktuality

7.1.
2020
Na Jizerské magistrále najdete krásně upravené běžkařské trasy

Na Jizerské magistrále najdete krásně upravené běžkařské trasy

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty
5.1.
2020
Pět zimních procházek se psy nebo kočárky (anebo s oběma)

Pět zimních procházek se psy nebo kočárky (anebo s oběma)

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty