Úvod > Aktuality > Jizerská 50 startuje za pár týdnů, na startovní listině zbývají poslední volná místa
Jizerská 50 startuje za pár týdnů, na startovní listině zbývají poslední volná místa
"> "> Jizerská 50 hlásí již pet tisíc prihlášených závodníku "> "> Zárí bývá každý rok z pohledu prihlášek vubec nejrušnejším mesícem "> Víkend vyvrcholí v nedeli 11. ledna 2015 hlavním závodem na 50 kilometru klasicky
Zimní sporty

Jizerská 50 startuje za pár týdnů, na startovní listině zbývají poslední volná místa

  • Vydáno9. ledna 2020
Za měsíc to vypukne! 53. ročník Jizerské 50 se uskuteční od 7. do 9. února 2020. Pokud chcete stát na startu, ale ještě jste se nepřihlásili, máte jednu z posledních šancí. Na hlavní trať 50 km zbývá posledních 200 míst a k vyprodání se blíží i kratší tratě. Pořadatelé chystají tradičně bohatý program a závody pro všechny výkonnostní kategorie.

Jizerská50

Za měsíc, přesněji řečeno 7. – 9. února 2020 proběhne v srdci Jizerek již 53. ročník Jizerské 50. Rok s rokem se sešel a v Jizerkách se znovu sejde přes 7000 závodníků. Světová elita i hobby závodníci přijedou do Bedřichova, aby jako každý rok v srdci Jizerských hor zažili unikátní závod, tradici i neopakovatelnou atmosféru. Na hlavní 50km trať zbývá posledních 200 míst na startu, k vyprodání se blíží i kratší tratě – na 25 zbývá 160 registrací, Bedřichovskou 30 pouze 59 registrací, na Benzina sprint 100 registrací a dětskou trasu Mini Jizerská už jen 80 registrací. Pokud chcete závodit, stačí se přihlásit do závodu na webových stránkách sportid.cz.

Letošní novinkou bude žebříček závodníků podle profesí, nezapomeňte tedy při přihlášení ve SportID vyplnit své povolání. Do svého profilu tuto informaci můžete doplnit i zpětně. Odměnou vám bude porovnání s dalšími závodníky ve vašem oboru a vyhlášení výsledků i listování ve výsledkové listině vás začne bavit. Udělejte to však nejpozději do startu Jizerské 50.


Letošní startovné a výdej čísel v OC Nisa

Jizerská 50Startovné na "padesátku" do 26. 1. 2020 je 2 400 Kč, při výdeji čísel 3 000 Kč. Za své peníze dostanete startovní číslo s nalepeným měřícím čipem, pamětní medaile Jizerská 50, slevové vouchery a dárky od partnerů. V rámci služeb máte pojištění zrušení závodu z důvodu nedostatku sněhu, úrazové pojištění Pojišťovny VZP, vyhřívanou občerstvovací zónu a šatnu, úschovnu oblečení a lyží, mazací servis profesionálů SWIX, občerstvovací stanice Enervit, záchranný systém i dopravu z Liberce a Jablonce. Dále vám přijde SMS s cílovým časem, dozvíte se oficiální čas, čistý čas a mezičas, obdržíte diplom ke stažení a můžete se zúčastnit doprovodného programu s ohňostrojem. Vstup na ČEZ Energy fest a osobní fotografie ze závodu budete mít zdarma.

Výdej startovních čísel proběhne v Liberci v OC Nisa. Expo Jizerské 50 bude otevřené od čtvrtka 6. února do soboty 8. února 2020 vždy v čase 9 – 20 hodin. Startovní čísla a balíčky budou vydávána pouze při předložení občanského průkazu či jiného dokladu totožnosti. Pokud budete vyzvedávat startovní číslo pro své známé, je třeba mít s sebou plnou moc.
Lyžařský závod Jizerská 50

10.2.
12.2.
Lyžařský závod Jizerská 50

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 56. ročník. ČEZ Datum konání bylo opět stanoveno na druhý víkend v únoru, akce se bude konat konkrétně 10.-12. 2. 2023.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Jizerské hory na běžkách – po stopách Jizerské 50

Jizerské hory na běžkách – po stopách Jizerské 50

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici. Cestou projedete okolo Šámalovy chaty, Knajpy, Smědavy nebo vyhlídky Krásná Máří.

Další aktuality