!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jizerská 50 bude letos jen pro profesionály. Amatéři mohou závodit virtuálně
Jizerská 50 bude letos jen pro profesionály. Amatéři mohou závodit virtuálně
"> "> "> ">
Zimní sporty

Jizerská 50 bude letos jen pro profesionály. Amatéři mohou závodit virtuálně

Vydáno 11. února 2021
Na trať 54. ČEZ Jizerské padesátky se letos postaví jen profesionálové. Jizerskou 50 ale dělá unikátní především účast hobíků. Proto se pořadatelé rozhodli uspořádat virtuální závod, díky kterému budete moct na více než padesátiletou tradici Jizerské 50 navázat alespoň na dálku, a uctít tak památku horolezců z Expedice Peru 1970.
jizerská 50Organizátoři Jizerské 50 připravili jsme pro všechny "hobíky" virtuální podobu ČEZ Jizerské 50, a to od 6. do 28. února 2021. Všichni registrovaní na 54. ročník jsou automaticky přihlášeni i na virtuální závod a každým dnem mohou očekávat svůj startovní balíček. Až domů  každému dorazí křišťálová medaile, startovní číslo, pamětní medaile a mnoho dalších dárků. Virtuální závod také otevírá brány všem ještě neregistrovaným účastníkům, kteří se nyní mohou zaregistrovat ve sportID.

jizerská 50Na trať Jizerské padesátky v Bedřichově se v neděli 14. února vydají pouze profesionálové v rámci mezinárodní série Visma Ski Classics, což se týká 150 mužů a třicítky žen. Pořadatelé dostali výjimku i pro sprint, který se uskuteční o dva dny dříve. V neděli 14. února bude do 10:30 uzavřen vjezd do Bedřichova a na další nástupní místa Jizerské magistrály jako je Jizerka, Smědava a Souš. Pořadatelé prosí o respektování pokynů Policie a volbu jiných tras v tento den. V pátek 12. února bude uzavřen stadion v Bedřichově od 14:00 hodin.
 

Jak se letos můžete zúčastnit virtuální Padesátky?

jizerská 50Pro amatéry je připraven virtuální závod, který se stal součástí ligy Worldloppetu. Ten si můžete zajet kdekoliv na světě, samozřejmě i na trase Jizerské magistrály. Každý závodník si délku a výsledek změří v aplikaci. Kdo ještě není přihlášen, může se registrovat na webu jiz50.cz za 600 Kč. Možnost nových registrací je až do 28.2.2021.

Závodit je možné nejen na běžkách, ale také jinými druhy pohybu - na kole, bruslích, během, chůzí, jak bude libo v rámci volného závodu. Své výkony můžete sdílet s ostatními skrz klub ČEZ Jizerská 50 v aplikaci Strava! Tam můžete také každý týden a víkend soutěžit o ceny od T-Mobile na jednotlivých trasách Jizerské 50. Za svůj výkon obdržíte také elektronický diplom a zdarma analýzu výsledků od Generali Investments.
Lyžařský závod Jizerská 50 - virtuální závod

6.2.
28.2.
Lyžařský závod Jizerská 50 - virtuální závod

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 54. ročník. ČEZ Jizerská 50 je tradiční běžkařský závod, který je určen pro profesionální závodníky i amatérské běžce. Letos se uskuteční pouze ve VIRTUÁLNÍ PODOBĚ.

Jizerská 50 Viděna šesti

26.1.
28.2.
Jizerská 50 Viděna šesti

V úterý 26. ledna otevřela Leica Prague Gallery virtuální dveře do svých prostor, kde můžete zhlédnout online výstavu nesoucí název Jizerská 50 Viděna šesti.

Osada Jizerka v Jizerských horách

Osada Jizerka v Jizerských horách

Sklářská osada Jizerka se rozprostírá v malebném údolí říčky Jizerky, nad nímž se vypíná kopec Bukovec (1005 m.n.m.). Jizerka je významnou turistickou křižovatkou, představuje ideální základnu jak pro pěší turistiku, tak pro horskou cyklistiku a v zimě se její okolí mění na ráj pro běžkaře.

Jizerská magistrála - ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála - ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici. Cestou projedete okolo Šámalovy chaty, Knajpy, Smědavy nebo vyhlídky Krásná Máří.