Úvod > Aktuality > Jízdenku v pražské historické tramvaji můžete zaplatit kryptoměnou
Jízdenku v pražské historické tramvaji můžete zaplatit kryptoměnou
"> "> "> ">
Památky

Jízdenku v pražské historické tramvaji můžete zaplatit kryptoměnou

  • Vydáno29. června 2022
Za vyhlídkovou jízdu v jedné z nejstarších tramvají mohou cestující od letošníhé léta platit přes jeden z nejmodernějších mobilních terminálů. Linka historické tramvaje s číslem 42, kterou provozuje městská organizace Prague City Tourism, vozí turisty po oblíbených pražských památkách. A právě ve více než stoletém dopravním prostředku se spojuje historie s moderními technologiemi – jízdenku lze uhradit přes aplikaci na přijímání platebních karet mobilem a platit se dá dokonce i v kryptoměnách.
tramvaj 42Propojení minulosti s budoucností. I tak by se dala popsat novinka, která byla zavedena ve vyhlídkové historické tramvaji číslo 42 v centru Prahy. V té cestující nově zakoupí jízdenku přes platební terminál v mobilu. Celé to funguje na velmi jednoduchém principu. Průvodčí v tramvaji má v mobilu aplikaci GP Tom. Z telefonu se pak následně stane terminál, přes který mohou cestující uhradit jízdenky platební kartou, kartou v mobilu či hodinkami. Terminály výrazně urychlují proces nákupu jízdenek a zároveň poskytují pohodlnější alternativu plateb. Na rozdíl od hotovosti má s sebou platební kartu téměř každý.

Turistická linka tramvaje, ve které platí 24hodinová jízdenka a cestující může kdykoliv nastoupit a zase vystoupit, vede historickým centrem Prahy. Cestující zaveze například k Prašné bráně, věžím na Karlově mostě nebo Pražskému hradu. V letní sezóně od 23. června do 2. září bude linka posílena a zájemci ji mohou využít od čtvrtka až do neděle ve 40minutových intervalech. Cena jízdenky je 250 Kč.
 

Platby budoucnosti v historické tramvaji

bitcoinCestující mohou za jízdenku platit také kryptoměnami – kouskem bitcoinu nebo třeba měnou etherea. Obrovskou výhodou aplikace je to, že zákazník zaplatí v kryptu, ale obchodník si může vybrat, zda chce přijmout platbu v kryptoměně či v tradiční měně, například v korunách. Společnost mu podle jeho instrukcí zašle celou částku buď do jeho kryptopeněženky nebo na bankovní účet. Obchodník tedy s přijímáním kryptoměn nemá vůbec žádné starosti, vše funguje zcela automaticky.
Turistická tramvaj 42 v Praze

26.3.
31.12.
Turistická tramvaj 42 v Praze

Prohlédněte si krásy metropole z okna historické tramvaje, na trase linky 42. Turistická tramvaj propojuje městské památky formou okružní jízdy a staví na všech zastávkách na trase s možností opakovaného výstupu a nástupu cestujících.