Úvod > Aktuality > Plzeňský festival Jazz bez hranic hostí slavné jazzové osobnosti
Plzeňský festival Jazz bez hranic hostí slavné jazzové osobnosti
"> "> Jazz bez hranic "> Hudební festival "> Jazzový festival
Kultura

Plzeňský festival Jazz bez hranic hostí slavné jazzové osobnosti

  • Vydáno13. října 2016
Jazz bez hranic patří mezi tradiční akce města Plzně. Letos se však festival nesoustředí pouze na několik říjnových týdnů, ale má podobu celoroční jazzové mise, takže pokračuje až do konce prosince, a to nejen v Plzni a západních Čechách, ale také ve východním Bavorsku.

Město Plzeň má v konání jazzových festivalů mnohaletou tradici. Proto také již jedenáctým rokem pořádá Mezinárodní festival Jazz bez hranic.

Sarah McKenzieFestivalu se účastní amatérské a profesionální jazzové soubory a sólisté nejen z českého a německého regionu, ale i špičkoví umělci z celého světa. Například v sobotu 29. října bude ve Velkém divadle událostí Galakoncert Sarah McKenzie z Austrálievynikající zpěvačky a pianistky, která je považovaná odborníky za nástupkyni Diany Krall.

V pátek 9. listopadu si nenechte ujít Dixiland v Klubu Amigos v podání The Dixie Hot Licks, kteří svůj repertoár neustále rozšiřují o šlágry, se kterými dobyly svět jména jako Louis Armstrong, Original Dixieland Jass Band, Kid Ory a mnozí další.


Jazzové dílny pro veřejnost

Jazz bez hranic a konzervatoř Plzeň pořádají v Domě hudby Plzeň a v učebně EKN (Tylova 15) jazzové dílny pro veřejnost. Jsou určeny všem, kteří rádi hrají a zpívají a hudbu vnímají jako radost, bez rozdílu věku.

jazz4. – 5. 11. 2016 Zpívejme společně aneb sbor trochu jinak s Mirkou Nowak
Pojďte propojit hlasy ve společném souznění zvuků a tónů. Workshop je určen všem, kteří rádi zpívají. Mirka Novak je zpěvačka, skladatelka a hlasová pedagožka. Střídavě žije ve Spojených Státech a v Čechách, kde spolupracuje s významnými muzikanty jazzové, soul r'n'b scény.
 
25. – 26. 11. 2016 Hammond varhany – Jakub Zommer

Jakub Zommer je významný jazzový interpret hrající na originál Hammond varhany, dále spolupracuje s firmou Kurzweil na propagaci klávesových nástrojů. Vyučuje na Konzervatoři J. Ježka v Praze.
 
9. – 10. 12. 2016 Elektrické klávesy – Zdeněk Zdeněk

Zdeněk Zdeněk je absolvent plzeňské konzervatoře ve hře na klavír, zakladatel legendární jazzové skupiny Naima, skladatel hudby pro divadlo a televizi. Jako jazzový klavírista spolupracoval se zpěvačkou Vlastou Průchovou a nyní vystupuje se svou dcerou Markétou a zpěvákem a pozounistou Š. Jakouškem.