!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jilemnická 50 se pojede, letos ovšem individuálně
Jilemnická 50 se pojede, letos ovšem individuálně
"> "> "> ">
Zimní sporty

Jilemnická 50 se pojede, letos ovšem individuálně

Vydáno 29. ledna 2021
Tak trochu jiná Jilemnická 50 se letos chystá v krkonošské Jilemnici. Nepůjde o závod v podobě, jakou míval před pandemií koronaviru, hromadná akce se konat nemůže. Pořadatelé však vymysleli náhradní řešení. Pro všechny zájemce bude v Jilemnici připravena časomíra na místě původního startu a v cíli na Roudnici, kde je možné si individuálně projet trasu s měřeným časem. Do perfektně upravené stopy bude možné nastoupit od pátku 29. do neděle 31. ledna 2021.
jilemnice padesátkaO nadcházejícím víkendu 30. a 31. ledna 2021 se měl uskutečnit 14. ročník Jilemnické 50 Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky na běžeckém okruhu v Roudnici. Roudnice (Jestřábí) se nachází jen kousek pod vrškem lanovky Aldrov. Sněhové podmínky jsou letos vynikající a jsou zárukou, že si velcí i malí běžkaři užijí běžky na 100 %.

I když letos není závod možné uspořádat v původní podobě, pořadatelé lákají běžkaře do perfektně upravených stop alespoň na individuální projížďku trati. Registrace v původním formátu byla z logických důvodů zastavena, nebylo by ukázkou fair play vybírat startovné a slibovat hory doly. Trasy pro vás však ČKS SKI Jilemnice průběžně upravuje, proto je tu možnost zažít Jilemnickou 50 individuálně a zároveň podpořit běžkařské nadšence z ČKS SKI Jilemnice, zakoupením příspěvku na úpravu tras, které pro vás tradičně upravují nejen na Roudnici, ale např. i na Horních Mísečkách.
 

Kdy bude trať v prvozu a kde je možné vyzvednout startovní čísla

jilemnická 50Od pátku 29. 1. 2021 do neděle 31. 1. 2021 je pro vás připravena časomíra v místě původního startu a cíle na Roudnici, kde je možné si individuálně projet trasu s měřeným časem. V pátek a sobotu se bude běhat od 9:00 do 18:00 hodin volně, v neděli pak od 9:00 do 16:00 klasicky. Pro dospělé je připravena a označena trasa 15 km, kterou je možné jet individuální formou volitelně 1x, 2x nebo 3x. Pro děti trasa 1, 2, 3 km, pouze však v pátek a v sobotu, po celé délce dětských tras bude totiž zároveň stopa na klasiku.

Pro vyzvedávání online objednávek (startovních čísel) bude k dispozici výdejní okénko v Jilemnici na Hraběnce v tyto časy: v pátek 8 – 10 a 16 – 18 hodin, v sobotu 8 – 10 a 16 – 18 hodin, v neděli 8 – 10 hodin. Příspěvek na úpravu tras, který zároveň opravňuje držitele ke vstupu na "závod" už nelze zakoupit online, ani ve fyzické podobě.
Krkonoše na běžkách - turistická běžecká trasa Buď fit v Jilemnici

Krkonoše na běžkách - turistická běžecká trasa Buď fit v Jilemnici

Trasa Buď fit v délce 20 kilometrů začíná v Jilemnici, na místě zvaném U buněk, v areálu Hraběnka, ale je také možnost napojit se na více místech a lze jí projíždět v libovolném směru. Na lyže se mohou po této trase vydat děti, senioři i zdatní sportovci.

Běžecký areál Hraběnka - trasy pro méně zkušené a začínající běžkaře

Běžecký areál Hraběnka - trasy pro méně zkušené a začínající běžkaře

V Jilemnici můžeme najít několik kilometrů pravidelně upravovaných běžeckých tratí, z nichž většinu v areálu Hraběnka, ale značná část vede kolem dokola celé Jilemnice. Přirozeným nástupním místem pro tyto tratě je přímo v areálu Hraběnka místo zvané "U buněk".