Úvod > Aktuality > Jilemnická 50 láká na vynikající sněhové podmínky
Jilemnická 50 láká na vynikající sněhové podmínky
">
Zimní sporty

Jilemnická 50 láká na vynikající sněhové podmínky

  • Vydáno25. ledna 2019
O nadcházejícím víkendu 26. a 27. ledna se uskuteční 12. ročník Jilemnické 50 Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky na běžeckém okruhu v Roudnici. Roudnice (Jestřábí) se nachází jen kousek pod vrškem lanovky Aldrov. Sněhové podmínky zde jsou vynikající a jsou zárukou, že si velcí i malí běžkaři užijí závod na 100%.
Jilemnická 50Jilemnická 50 bude letos opravdu stát za to! Sněhu leží na tratích odhadem přes metr, tratě jsou krásně vymrzlé, takže závodníky čeká super lyžovačka.

Sobota 26. 1. bude patřit dětem a vyznavačům volného stylu – bruslení na 10 a 25 km, v neděli 27. 1. si přijdou na své běžkaři – klasikáři na tratích 25 a 50 km. Závodní tratě jsou skvěle upraveny rolbou, označeny šipkami a celkově připravené na sobotní volný styl. Pro nedělní klasiku se budou stopy vyřezávat až navečer po skončení sobotních závodů.

Zázemí Jilemnické 50 se přesunulo z Hraběnky na plac před obecním úřadem obce Roudnice (Jestřabí v Krkonoších). Zde také najdete veškeré služby Stopy, tak jak jste na ně zvyklí (prezenci, převlékárny, úschovnu, catering, jídelnu, půjčovnu, mazárny, test centrum). Start na všechny trasy v nezměněné délce je umístěn cca 150 m od zázemí. Délka z loňského roku již známého okruhu je 25 km a závodníkům nabídne krásné výhledy na panorama Krkonoš.

Jilemnická 50Účastníci nejdelší 50 km trasy pojedou okruh 2x. Na okruhu jsou k dispozici 2 občerstvovací stanice, které nabídnou pití, iontové nápoje a profi výživu od Nutrendu i pečivo a sladkosti od společnosti Fr. Odkolek. Na své speciální okruhy v délce 1, 2, 3 a 4 km se mohou těšit i děti. V cíli na všechny malé běžce čeká teplý čaj a účastnická medaile na památku.

Přihlásit se na závody je možné ještě v den závodu ráno před startem. V 10:15 až 12:30 se vydávají čísla na 10 a 25 km volně, od 13:30 do 16:00 čísla na nedělní závody. Na nedělních 25 a 50 km je možné se přihlásit i v neděli od 8:00 do 9:30. Prezenci najdete v mobilní stavební buňce při vstupu do areálu zázemí závodu. Zde si můžete vyzvednout startovní číslo nebo se na místě přihlásit, pokud jste to nestihli předem. Platit lze i platební kartou!
 

Jak se dostat na místo startu

Jilemnická 50Do Roudnice u Vítkovic vede několik cest, doporučujeme tu nejširší z Hrabačova (Jilemnice) přes Vítkovice. Další možností jsou úzké silničky přes Poniklou a Jabloneček. Ty jsou protažené, sjízdné, ale dvě auta se na ní obtížně vyhnou, proto raději přijeďte od Hrabačova a Vítkovic. Kdo by chtěl přijet od Rokytnice nad Jizerou přes Rezek, tak upozorňujeme na uzavřenou silnici před Roudnicí, která bude sloužit jako parkoviště závodníků a bude jednosměrná. Objíždí se přes Vítkovice.

Z důvodu přemístění místa konání druhého závodu seriálu Stopa pro život, Jilemnická 50 ZP MV ČR z Hraběnky na Roudnici, zajistili organizátoři pro ty, kteří nemají možnost dopravit se do nového zázemí osobními automobily, jednorázový autobus, který v přesně daný čas odveze zájemce na Roudnici a také zpět z Roudnice do Jilemnice. Nejedná se o kyvadlovou dopravu, ale o jednorázový odvoz v přesně stanoveném čase. Autobus vždy vyjíždí a také se vrací z (na) autobusové nádraží v Jilemnici. V sobotu odjíždí z Jilemnice v 10:00 a z Roudnice v cca 15:00 hodin. V neděli je odjezd z Jilemnice v 8:00 a z Roudnice v cca 15:00. Přesný čas vyhlásí moderátor akce včas, na základě počtu účastníků v cíli závodu.
Skiareál Aldrov – Vítkovice

Skiareál Aldrov – Vítkovice

Vítkovice v Krkonoších leží na rozhraní Libereckého a Královéhradeckého kraje v průměrné nadmořské výšce 683 m n. m. Dominantou obce je hora Kotel (1435 m n. m.). Skiareál Aldrov Vítkovice nabízí výborné sněhové podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.

Další aktuality