Úvod > Aktuality > Jihočeské muzeum zve na Vánoce našich prababiček
V sekci s meštanskou tématikou je také vystavena malá ukázka loutek a loutkového divadla
"> V sekci s meštanskou tématikou je také vystavena malá ukázka loutek a loutkového divadla "> Jihoceské muzeum zve soubežne na doprovodný program "> Jihoceské muzeum zve na Vánoce našich prababicek
Kultura

Jihočeské muzeum zve na Vánoce našich prababiček

  • Vydáno8. prosince 2019
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích zve do své historické budovy v Dukelské ulici na vánoční výstavu s názvem "V půlnoční hodinu anděl se zjevuje", která vás seznámí s tradičními zvyky a zvykoslovnými předměty, jenž k vánočnímu – a jemu předcházejícímu adventnímu času neodlučitelně patřily a stále patří... Výstava bude otevřena až do 5. ledna 2020.
VánoceNa výstavě Jihočeského muzea se potěšíte tajemnými postavami a zvyky tohoto magického období, které ale rozhodně nepatřilo – jak by se na první pohled mohlo zdát – pouhé zahálce, i výsledky šikovných rukou minulých a současných mistrů řezbářů, hrnčířů – keramiků, krajkářek, pekařek a mnoha dalších lidových tvůrců, kteří každoročně vytvářejí s úctou k tradici doplněnou vlastní fantazií tuto půvabnou krásu „pro potěšení vlastního i našeho srdce“. Regionální kaleidoskop lidového umění a řemesel bude doplněn i letmým dotykem tradic nejkrásnějších svátků roku v Českých Budějovicích.

Součástí výstavy jsou tradičně i názorné ukázky, při kterých se mohou malí i velcí návštěvníci seznámit s jednotlivými tvůrci a jejich technikami a vlastnoručně si vyzkoušet svou šikovnost či najít vlastní inspiraci. Chybět pochopitelně nesmí líbezný doprovod vánoční hudby, písní i koled a vůně lidového pečiva. Výstava je přístupná od 29. listopadu 2019 do 5. ledna 2020 od úterý do neděle od 9:00 do 17:30 hodin, vstupné stojí 25 korun.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

25.11.
6.1.
Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 25. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2023.