Úvod > Aktuality > Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích zve zvou do světa exotiky – světa, o kterém jste si mysleli, že neexistuje
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích zve zvou do světa exotiky – světa, o kterém jste si mysleli,
">
Kultura

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích zve zvou do světa exotiky – světa, o kterém jste si mysleli, že neexistuje

  • Vydáno2. srpna 2016
Degustace tropického světa je výzva! Zažijte přímo v pralese muzejní expozice setkání se zajímavými tvory v bezpečí za sklem teráriíí.
Výstava Tajemná Indonésie je pro návštěvníky zpřístupněna v prostorách Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Představuje projekt o Indonésii a jejím ostrově Nová Guinea, který je největší akcí svého druhu. Projekt vznikl na základě cest českých cestovatelů na zapomenutou část planety. Nejslavnější cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund se dostali do Indonésie v roce 1962.

Nejrozsáhlejší a nejaktuálnější materiál ze svých výprav dodal cestovatel Rudolf Švaříček. Návštěvník expozice se zatajeným dechem hltá průchody džunglí, příhody z hor, potoků, bažin i přechodů liánových mostů. Dobrodružné snímky z nejvyšších ledovcových vrcholů se střídají s přiblížením života domorodců. Koncepce výstavy myslí na všechny věkové skupiny, je vhodná pro dospělé i pro děti. Užije si atmosféru tajemné džungle i vy.

Výstava je otevřena denně od úterý do neděle a ve svátky, 9 – 17:30 hodin.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.