Úvod > Aktuality > Jihočeské aktivity bojují o titul nejlepší turistické nabídky roku 2011
Jihočeské aktivity bojují o titul nejlepší turistické nabídky roku 2011
">
Zážitky

Jihočeské aktivity bojují o titul nejlepší turistické nabídky roku 2011

  • Vydáno15. července 2011
Agentura CzechTourism odstartovala soutěž o nejlepší turistickou nabídku v Česku. V Cenách Kudy z nudy bojuje o přízeň hlasujících i deset zajímavých aktivit z jižních Čech, které mohou promluvit do výsledků hlasování. Cenu si odnese nejen vítěz soutěže, ale i hlasující na www.cenykudyznudy.cz. Na ty čekají outdoorové koloběžky, volné vstupy do muzeí nebo třeba netradiční prohlídky památek s kastelánem.
Je nejlepší místo pro české turisty v jižních Čechách? Posuďte a rozhodněte sami, z desítky aktivit nominovaných odborníky můžete dát svůj hlas např. těmto třem aktivitám.
 
Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k největším památkovým komplexům v Česku. Při jeho návštěvě si můžete vybírat hned ze tří prohlídkových tras. Uvidíte tu reprezentační prostory renesančního křídla postaveného Adamem II. z Hradce, interiéry gotického paláce nebo apartmány 18. a 19. století. Chloubou zámku je skvěle dochovaná černá kuchyně.
Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
Dobrovského 1/I , 377 01 Jindřichův Hradec
otevírací doba: 9-17.30, vstupné 100 Kč
 
Golfové zážitky v krásné přírodě České Kanady
Impulsem pro vznik golfového resortu Monachus byla drsná krása České Kanady. Tu si golfisté vychutnají především při hře na 18jamkovém hřišti Mnich. Mistrovské hřiště je rozděleno do několika sekcí s mnoha impozantními průhledy, které ještě násobí prožitek ze hry.
Golfresort Monachus
Mnich 811, 378 33 Nová Bystřice
otevřeno: v sezoně 9-19.00, fee 1400 Kč o víkendu, v týdnu 1000 Kč
 
Mezi památkami UNESCO najdete řadu světových unikátů, ale za selským barokem se vydáte jen do jihočeských Holašovic. Tvář vesnice se středověkými kořeny změnili zedničtí mistři ve 2. polovině 19. století. Štíty a vjezdy statků přestavěli ve stylu tzv. selského baroka. Jejich umění můžete obdivovat na návsi tvořené 22 statky s malovanými barokními štíty.
Informační centrum Holašovice
Holašovice 43, 373 84 Jankov
otevřeno: celoročně, vstup zdarma
 
 
Soutěž Ceny Kudy z nudy odstartovala agentura CzechTourism 20. června a probíhat bude po celé prázdniny. Přehled všech 170 nominovaných aktivit najdete na stránkách www.cenykudyznudy.cz

Holašovice – unikátní prohlídka selského baroka

Holašovice – unikátní prohlídka selského baroka

Fenoménem Holašovic je selské baroko. Vesnice se pyšní zápisem na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Na "nejkrásnější české návsi" v Holašovicích se v roce 1975 natáčela filmová verze Smetanovy opery Prodaná nevěsta.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.

GolfResort Monachus u Nové Bystřice

GolfResort Monachus u Nové Bystřice

Hřiště Mnich dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Hřiště je dokonale přizpůsobené místní krajině, která je pro tento sport jako stvořená. Právě příroda České Kanady nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru.