Úvod > Aktuality > Ještěd slaví letos čtyřicetiny a liberecké muzeum slaví také
Ještěd slaví letos čtyřicetiny a liberecké muzeum slaví také
"> "> ">
Kultura

Ještěd slaví letos čtyřicetiny a liberecké muzeum slaví také

  • Vydáno1. června 2013
Dvě výročí spojená s Ještědem připadají na rok 2013. V lednu 1963 vyhořela původní horská chata s hotelem a po rozhodnutí zbořit zbytek této stavby se otevřela cesta k postavení nové stavby. Realizace projektu unikátní moderní budovy architekta Karla Hubáčka se však potýkala s řadou problémů. Dokončení celé stavby a její předání se tak opozdilo o několik let až do září 1973. Severočeské muzeum v Liberci chystá velkolepou výstavu ke čtyřicátému výročí otevření horského hotelu a vysílače Ještěd.
Výstava připomínající jednu z nejvýznamnějších staveb 20. století v Čechách ukáže mnoho zajímavého jak v písemných a obrazových dokumentech, tak v dochovaných předmětech z původního vybavení. Výstavu můžete vidět od 21. 6. do 15. 9. 2013 v Severočeském muzeu v Liberci.
 
V muzeu mohou návštěvníci sledovat i samostatný život architektovy myšlenky, jak se v následujících desetiletích po dokončení díla promítal na předmětech denní potřeby i suvenýrů z Ještědu.
 
Také letos se můžete těšit na již devátý ročník oblíbené Muzejní noci, kterou pro vás připravuje Severočeské muzeum s Oblastní galerií v Liberci, iQparkem Liberec a nově i s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Galerií U Rytíře a Domem Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou, už příští týden.
 
V sobotu 8. června od 18 hodin do půlnoci si budete moci vybrat z bohaté nabídky doprovodných aktivit, zhlédnout kulturní představení, vyzkoušet si historické kostýmy (pouze pro omezený počet zájemců, nutná rezervace na tel. č. 734 755 787) nebo se svézt historickou tramvají.
Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci prošlo mezi lety 2018 až 2020 nákladnou rekonstrukcí. Návštěvníkům se jeho zrekonstruované prostory, a nové moderní expozice otevřely začátkem roku 2021. Naleznete zde nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl