Úvod > Aktuality > V Jeseníkách se o víkendu otevírá řada skiareálů
V Jeseníkách se o víkendu otevírá řada skiareálů
"> ">
Zimní sporty

V Jeseníkách se o víkendu otevírá řada skiareálů

  • Vydáno14. prosince 2018
Provozovatelé lyžařských areálů v Olomouckém kraji jsou připraveni na novou lyžařskou sezónu a díky sněhové nadílce otevírají lyžařům většinu velkých skiareálů.
SnowboarderBohatou sněhovou nadílku přichystalo počasí v těchto dnech Jeseníkům. Spolu s teplotami pod bodem mrazu a sněžnými děly nastaly ty správné podmínky pro spuštění mnohých sjezdovek a lanovek. Na své si tak v Jeseníkách přijdou příznivci sjezdového lyžování, vybírat lze z nabídky jedenácti lyžařských areálů, které stále rozšiřují a zdokonalují své služby.

Poprvé v letošní sezóně 2018/19 se otevřou sjezdovky na Červenohorském sedle. Zde se bude lyžovat na severním svahu a zatím půjde o víkendový provoz. Přírodního sněhu leží na svazích 20-25cm, modrá sjezdovka je vysněžená technickým sněhem.
 
 

Nejvyšší i nejdelší sjezdovka

Lyžování JeseníkyNejvýše položenými sjezdovkami, vleky i nádhernou přírodou se může pochlubit Ski areál Praděd. Zde se lyžuje od pátku do neděle na 75 až 100 centimetrech prachového sněhu. V provozu jsou dva vleky a tři sjezdovky. Dobrá zpráva čeká pod Pradědem také běžkaře - strojově upravená běžecká stopa vede aktuálně z Červenohorského sedla přes Švýcárnu až k Ovčárně.

Kdo chce lyžovat na nejdelší sjezdovce v České republice dlouhé 3,26 km, ať zamíří do Ski centra Ramzová. Tam bude v sobotu 15. prosince zahájena letošní zimní sezóna. Jezdit se zatím bude pouze o víkendu. Dalšími místy, kde se o víkendu se rozjedou vleky jsou například Filipovice, Hlubočky nebo Kopřivná. Na lyžaře také čeká Skiaréna Karlov a první lyžaři se prohánějí už od minulého týdne na Vaňkově kopci. A denním lyžováním se může chlubit také lyžařský areál Branná.
Lyžařský areál Ramzová

Lyžařský areál Ramzová

Ski centrum Bonera Ramzová se nachází v Jeseníkách v nadmořské výšce 782 – 1351 m n.m. Čeká tu na vás nejdelší sjezdovka v ČR v délce 3 260 metrů.

Skiareál Filipovice

Skiareál Filipovice

V malebném podhůří Jeseníků na úpatí Červenohorského sedla najdete Skipark Filipovice. Celý areál zaručuje optimální podmínky pro individuální lyžování i rodinné lyžování, a to hlavně díky rozmanitosti terénu, který uspokojí požadavky jak vyznavačů nenáročného lyžování, sportovního lyžování.

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Ski areál Červenohorské sedlo se nachází v malebném koutu masivu Hrubého Jeseníku mezi městy Šumperk a Jeseník. Nadmořská výška 1013 m, kvalitní služby, zimní sezóna od poloviny prosince do konce března jsou předpokladem, že se tento lyžařský areál stal jedním z nejznámějších v České republice.

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky.

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák, součást Ski Arény Karlov, leží jen několik kilometrů od nejvyšší hory Jeseníků Praděd 1491 m.n.m. v údolí řeky Moravice v nádherném prostředí obce Karlov pod Pradědem – Malá Morávka. Karlovské ski středisko je zvlášť vhodné pro rodiny s dětmi.

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území ČR. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky.

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Ski areál Vaňkův Kopec v Horní Lhotě u Ostravy

Ski areál Vaňkův Kopec v Horní Lhotě u Ostravy

Ski areál Vaňkův kopec (404 m n. m.) se nachází v malebném prostředí Nízkého Jeseníku v obci Horní Lhota. Jsou zde v provozu čtyři vleky pro všechny kategorie lyžařů, pro milovníky snowboardingu je zde k dispozici snowpark.

Skiareál Hlubočky – lyžování a snowboarding v blízkosti Olomouce

Skiareál Hlubočky – lyžování a snowboarding v blízkosti Olomouce

Ať je léto nebo zima, v Hlubočkách je vždycky prima! Ski areál Hlubočky – zimní areál, který je svou polohou a obtížností sjezdových tratí předurčen jako ideální lokalita pro rodinné lyžování.

Ski areál Branná

Ski areál Branná

V blízkosti centra horské obce Branná na trase Hanušovice – Jeseník se nachází ski areál, který je určený pro nejširší lyžařskou klientelu od rodinného lyžování až náročnější lyžaře. Letošní novinkou je vybudovaná restaurace a nový příjezd k lanovce.

Jesenická lyžařská magistrála

Jesenická lyžařská magistrála

Magistrála Hrubého Jeseníku nabízí holé pláně, hluboké lesy, daleké výhledy z vrcholu i náročné sjezdy a výstupy. Navíc je trasa dobře značena a lyžařská stopa bývá prakticky vždy dobře projeta. Celkově je propojeno cca 300 km tras na 12 lokalitách.

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.

Další aktuality