Úvod > Aktuality > Jesenické lázně otevřou novou vyhlídku
Jesenické lázne otevrou novou vyhlídku
"> Jesenické lázne otevrou novou vyhlídku "> Budova hlavního sanatoria Priessnitz je chloubou mesta "> Vežicka naskýtá exklusivní výhled na hrebeny celého Jeseníku
Památky

Jesenické lázně otevřou novou vyhlídku

  • Vydáno17. října 2013
V sobotu 19. října se všem milovníkům dalekých rozhledů otevře nová vyhlídka z věžičky umístěné přímo v sanatoriu Priessnitz. Skovstná budova postavená Leopoldem Bauerem na záčátku 20. století je dominantou nejen areálu Priessnitzových léčebných lázní, ale celého okolí.
Jeseník PriessnitzChlouba nejen areálu Priessnitzových léčebných lázní, ale celého okolí je budova hlavního sanatoria Priessnitz. Z hotelu připomínajícího spíše rozlehlé barokní zámky se hostům naskýtá opravdu exklusivní výhled na hřebeny celého Hrubého Jeseníku. V sobotu 19. října však návštěvníci budou moci krásy Jeseníku obdivovat z jeho střešní věžičky.

Centrální věžička
už v minulosti byla přístupná veřejnosti, naposledy v devadesátých letech minulého století. Poté se více jak na desetiletí zájemcům o pozorování okolních hřebenů uzavřela. Věžička prošla v posledních měsících úpravami a rekonstrukcí, aby v sobotu 19. října mohla po těchto dlouhých letech opět přivítat své první návštěvníky. V tento den bude otevřena od 13 hodin, do budoucna se počítá s pravidelnými termíny jejího otevření, a to ve všech ročních obdobích.
Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Vyhlídková věžička na střeše sanatoria Priessnitz

Vyhlídková věžička na střeše sanatoria Priessnitz

Dominantou a chloubou areálu Priessnitzových léčebných lázní i širokého okolí je budova hlavního sanatoria Priessnitz. Z hotelu připomínajícího spíše rozlehlé barokní zámky se naskýtá exklusivní výhled na hřebeny celého Hrubého Jeseníku.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

Další aktuality