Úvod > Aktuality > Vánoce v Safari Parku Dvůr Králové lákají na desítky svítících dekorací ve tvaru zvířat
Vánoce v Safari Parku Dvůr Králové lákají na desítky svítících dekorací ve tvaru zvířat
"> "> "> "> ">
Příroda

Vánoce v Safari Parku Dvůr Králové lákají na desítky svítících dekorací ve tvaru zvířat

  • Vydáno26. prosince 2021
Sváteční atmosféru, netradiční dekorace a snížené vstupné nabízí oblíbená Vánoční zoo. V Safari Parku Dvůr trvá až do 2. ledna 2022. Lidé po celou dobu za návštěvu zaplatí 110 korun (plné vstupné) a 70 korun (snížené) na pokladně a 105 korun a 65 v případě nákupu online. Areál je mimořádně otevřen až do 18 hodin. Na Silvestra se pokladny uzavřou už ve 14:00 hodin.
Areál Safari Parku je vyzdoben víc než kdy před tím. Na návštěvníky čekají tisíce světélek na vánočních řetězech, zářící siluety bong, buvolů, hrošíků a dalších zvířat, zlatým světlem rozkvetly i obří skulptury baobabů. To doplňují tradiční evropské vánoční stromky v celém areálu, zdobené ručně foukanými ozdobami z místních dílen, desítky adventních věnců, girland a dalších dekorací i dřevěné stromky tradiční pro oblast jihu Afriky. Ty navíc Safari Parku pomáhají jedinečnými řemeslnými ozdobami zdobit místní školy a školky, jejichž žáci ozdoby sami vyrobili.

žirafyPřístupné jsou za zachování protiepidemických opatření všechny vnitřní pavilony. Lidé se tak mohou těšit na gepardy, hyeny, levharty a další šelmy, nosorožce, žirafy, slony, hrabáče, desítky druhů ptáků, velké želvy, okapi, buvoly kaferské, šimpanze a další primáty nebo hrošíky liberijské včetně dvou oblíbených mláďat.

Občerstvení nabízí například Safari pivovar a Restaurant Lemur, které právě získaly Zvláštní cenu poroty v soutěži Stavba roku Královehradeckého kraje za velmi vydařenou rekonstrukci. Otevřená jsou i mnohá výdejní okénka. Ačkoli pro vstup do areálu není třeba žádná potvrzení či osvědčení o zdravotním stavu, režim restaurací plně odpovídá vládním nařízením.
Expozice Umění pod kůží aneb krása kosti v Safari Parku Dvůr Králové

Expozice Umění pod kůží aneb krása kosti v Safari Parku Dvůr Králové

V suterénu Neumannovy vily Safari Parku Dvůr Králové objevíte expozici Umění pod kůží aneb krása kosti odhalující více než 330 kosterních exponátů zvířat celého světa. Jedná se o největší veřejně přístupnou sbírku tohoto druhu v České republice.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.