Úvod > Aktuality > Jemnice se opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest a slávu

Jemnice se opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest a slávu

Vydáno 5. srpna 2019 Zážitky
Jemnická bitva, v roce 2019 už devátá v pořadí, nabídne 10. srpna program pro celou rodinu. V odpoledním programu budou k vidění šermířská, divadelní, taneční, kejklířská, hudební a ohnivá vystoupení skupin a umělců z různých koutů republiky, historické tržiště a další aktivity pro děti i dospělé. Vrcholem programu bude IX. Jemnická bitva. Tím ale program nekončí... Do setmění bude program pokračovat dalšími vystoupeními.
Už podeváté se v zámeckém parkuJemnici odehraje letní Jemnická bitva, a to od pátku 9. do soboty 10. srpna. Středověké městečko zaplní rytíři, vojáci a vojenská ležení, znít bude dobová hudba, zatančíte si historické a orientální tance, k vidění bude i fakír.

Kulisou bitvy budou slaměné hradby, večerní program uzavře ohňová show. Pokud se sem vypravíte s potomky, čeká vás malá kuriozita u vchodu: děti do výše meče totiž mají vstup zdarma!
 
Zámek Jemnice

Zámek Jemnice

Zámek Jemnice vznikl přestavbou zeměpanského hradu založeného patrně v první polovině 13. století. Dochované části nárožních věží poskytují důkazy, že původní hrad měl pravidelnou dispozici typu francouzského kastelu.

Muzeum Jemnice věnované historii zpracování čaje

Muzeum Jemnice věnované historii zpracování čaje

Muzeum sídlí na náměstí v měšťanském domě, původně patřícím manželům Dusíkovým. V zadní části zůstala zachována stáj a hospodářské budovy z přelomu 19. a 20. století. Nabízí dvě stálé expozice, dlouhodobou výstavu o historii zpracování čaje.