Úvod > Aktuality > Baby Boom v Zoo Praha: Zoologická zahrada je plná mláďat
Baby Boom v Zoo Praha: Zoologická zahrada je plná mláďat
"> "> "> "> ">
Příroda

Baby Boom v Zoo Praha: Zoologická zahrada je plná mláďat

  • Vydáno6. srpna 2022
Nejen na jaře, ale i v polovině léta je Zoo Praha plná mláďat. Dovádění trojčat hutií baví návštěvníky každého věku a sotva vylíhlí plameňáci se už nemotornými kroky přibližují k vodě. Chovatelsky cenné jsou přírůstky zástupců východoasijské fauny – bájně znějících goralů či satyrů.
stromová nutrieV expozici malých amerických savců si nenechte ujít dvoutýdenní mláďata hutií – kubánských endemických hlodavců, kterým se někdy říká „stromové nutrie“. Na první pohled působí poněkud neohrabaně, avšak jsou to skvělí lezci. I to se však mláďata musejí naučit. O to zábavnější je malé hutie sledovat, jak se seznamují se světem.

Rušno však není jen u savců. Vysoká jílovitá hnízda v těchto dnech opouštějí mláďata hned dvou druhů plameňáků – růžových i chilských. Na rozdíl od hutií však nejde o malé kopie svých rodičů. Po vylíhnutí stráví malý, šedě ochmýřený plameňák v hnízdě asi tři dny. Poté seskočí a spolu s dalšími ptáčaty utvoří jakési školky. V těch se pak sdružují, než asi za čtyři až pět měsíců dorostou do podoby dospělce.

kuře satyrPřírůstků mezi opeřenci můžete sledovat desítky po celém areálu zoo. Velmi cenné je vylíhnutí satyrů Cabotových. Bažantovitý pták, jehož samec při toku připomíná stejnojmenného bájného tvora z řecké mytologie díky „růžkům“ z peří na hlavě, je zařazen na Červený seznam IUCN – na východě Číny už zbývá jen několik tisíc jedinců. Zoo Praha vede jeho Evropskou plemennou knihu. Pražská tři kuřata jsou letos jedinými přírůstky v zoo celé kontinentální Evropy.

mládě gorolNeméně cenný je mladý sameček gorala sečuánského. Stejně jako satyr je i tento sudokopytník zástupcem východoasijské přírody a v jeho případě jde o vůbec jediný letošní přírůstek tohoto druhu v Evropě. Narodil se 15. července a o 10 dní později už se s matkou odvážil poprvé do venkovního výběhu. Již nyní tak můžete rodinnou skupinku včetně letošního benjamínka pozorovat v horní části zoo – nejaktivnější bývají mezi 10:30 a 11:30 dopoledne.

Zoo Praha se letos narodilo už bezmála 700 mláďat ve 155 druzích: z toho 188 savců, 341 ptáků, 147 plazů a 14 obojživelníků. V areálu dále uvidíte i jarní, už odrostlejší mláďata například tučňáků Humboldtových, vlků hřivnatých, velbloudů dvouhrbých či lemurů kata.
Plavby lodí do pražské zoo 2022

2.4.
30.10.
Plavby lodí do pražské zoo 2022

Vyměňte cestu autem či MHD za plavbu lodí a cesta do pražské zoo se stane úžasným zážitkem pro malé i velké.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.