Úvod > Aktuality > Děčínská zoologická zahrada odmění všechny pilné školáky
Zoo Decín - varan
"> Zoo Decín - varan "> Zoo Decín - medved hnedý "> Zoo Deín - Rajské ostrovy "> Zoo Decín - puma
Příroda

Děčínská zoologická zahrada odmění všechny pilné školáky

  • Vydáno27. ledna 2020
Půlroční snaha ve škole si zaslouží velkou odměnu! A proto Zoo Děčín vyhlašuje na pátek 31. ledna 2020 vstup pro děti ve věku od 6 do 15 let zarma! Přijďte si prostě užít den mezi zvířaty. Vstup zdarma pro děti ve věku od 6 do 15 let platí i pro Expozici Rajské ostrovy.
Školákům ve věku od 6 do 15 let nabídne Zoo v Děčíně v pátek 31. ledna vstup zdarma do areálu zoologické zahrady i expozice Rajské ostrovy!

Zoo je v těchto dnech otevřena denně od 8 do 16 hodin, Rajské ostrovy pak od 9 do 18 hodin.  
 

Soutěže pro děti

Navíc připravila zoo na celé období pololetních prázdnin od 31. ledna do 2. února ještě stanovištní soutěž, která připomene oslavu Světového dne mokřadů (2. února). V areálu zoo bude na soutěžící čekat 6 jednoduchých otázek zaměřených na tyto důležité ekosystémy. Soutěžit se bude o dětskou permanentní vstupenku na rok zdarma.

 
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zoo Děčín – unikátní expozice Rajské ostrovy

Zoo Děčín – unikátní expozice Rajské ostrovy

Expozice Rajské ostrovy je oddělenou expozicí děčínské zoo, kterou návštěvníci najdou v centru města Děčína (Teplická 19). Nabízí netradiční pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. K největším lákadlům patří velké mořské akvárium.

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.