Úvod > Aktuality > Jediný skalničkový skleník si prohlédnete v Teplicích
Jediný skalničkový skleník si prohlédnete v Teplicích
"> "> "> "> ">
Příroda

Jediný skalničkový skleník si prohlédnete v Teplicích

  • Vydáno30. července 2021
Botanická zahrada v Teplicích se pyšní unikátem – jako jediná v Česku totiž pěstuje skalničky ve speciálním skleníku! Otevřen byl v polovině června 2021 a jedná se o nejmodernější stavbu celého areálu. Tím však novinky nekončí – v areálu zahrady je možné přenocovat ve vlastním stanu. Děti potěší nová voliéra a výběh pro želvy.
tepliceNový skleník vznikl v Botanické zahradě Teplice na základě projektu Ing. arch. Jana Zimy. Je součástí expozičních skleníků Tropicana, vstup vede od tropického skleníku. Ve skalničkovém skleníku jsou vysazeny choulostivé rostliny horských oblastí Evropy, Asie, Jižní Ameriky, Nového Zélandu, ale také ostrovní flóra z Kanárských ostrovů, Madeiry nebo z chilské poušti Atacama. Ve sklenících se koají často i komentované prohlídky, ty nejbližší jsou již o víkendu 31. 7. a 1. 8. 2021, ostatní probíhají o víkendech, až do konce prázdnin. Začínají vždy v 14:30 a 16:00 hodin.

papoušekExpozice je stavěna na vyvýšených stolech, které jsou za mřížemi. Mříže tam jsou především proto, že jde o drobné a velmi vzácné rostliny náchylné na poničení. Je to i ochrana rostlin proti nenechavým návštěvníkům, kteří by mohli nevhodnou manipulací rostliny poškodit. Přijít se pokochat krásou horských rostlin můžete každý den mimo pondělí od 9:00 do 19:00 hodin. Nejmenší návštěvníci se mohou v botanické nově těšit na voliéru s exotickým ptactvem nebo výběh pro želvy. Z centra města jezdí k zahradě turistický vláček

Jestliže si chcete dopřát nevšední zážitek, vyzkoušejte program „Nocleh v botanické“. Cena je 550 Kč a zahrnuje večerní komentovanou prohlídku venkovní expozice, večeři, noční prohlídku skleníků a ráno snídani. Přespání je možné pouze ve vlastním spacáku. Venku nebo ve foyer je možné si postavit stan. Na nocleh je třeba se předem přihlásit na emailu info@botanickateplice.cz.
Botanická zahrada Teplice

Botanická zahrada Teplice

Teplická botanická zahrada, jediná pod Krušnými horami, v blízkosti lázeňského parku a v sousedství Písečného vrhu a Janáčkových sadů je skvělým místem pro všechny věkové generace. Venku je možné relaxovat, popíjet kávu a poznávat světové zajímavosti.

Turistický vláček Humboldt v Teplicích

Turistický vláček Humboldt v Teplicích

Projeďte se turistickým vláčkem Humboldt s průvodcem a poznejte krásy města Teplice. Nástupní a výstupní místo je na Zámeckém náměstí.

Další aktuality

24.9.
2021
Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Severozápadní Čechy | Památky
21.9.
2021
 Děčínská zoo rozmnožila vzácného jelínka z Filipín

Děčínská zoo rozmnožila vzácného jelínka z Filipín

Severozápadní Čechy | Příroda
14.9.
2021
Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Severozápadní Čechy | Gurmánská turistika