Úvod > Aktuality > Jedinečné pivní speciály nabídne pivní Ale FestivAle

Jedinečné pivní speciály nabídne pivní Ale FestivAle

  • Vydáno29. října 2010
Na poslední říjnovou sobotu připravil Pivovar Kocour ve Varnsdorfu akci pro milovníky pivního moku s názvem Ale FestivAle, kde se představí piva svrchně kvašená v Česku vařená a do Česka dovážená. Tato akce, věnovaná výhradně pivním speciálům, na české pivní scéně doposud chyběla. Najdete zde mix domácí produkce i toho, co můžete sehnat u dovozců.

Pivní speciály jsou stále minoritní záležitostí na českém pivním trhu. Piva svrchně kvašená jako jsou weizeny, stouty a další pivní kategorie jsou jen malá podskupina tohoto malého pivního sektoru v České republice. I když se jedná o rozrůstající se rodinku, v absolutních číslech výstavu na celkovém českém pivovarnictví je nepostřehnutelná.
 
Můžete se těšit na několik desítek piv rozličných pivních stylů. Poznáte klášterní belgické speciály,  hořká až extra hořká piva kategorií pale ale, pšeničná piva bavorského a belgického původu, piva bohatá nejen na alkohol, ale hlavně po chuťové stránce. Objevíte tak, že i svrchně kvašená piva, kupříkladu různá „ales“ se svojí zajímavou hořkostí, mají co nabídnout i českému pivaři uvyklému na český typ ležáku. Čeká na vás pestrá škála piv.

Více informací:
Ale FestivAle
 
První přehlídka svrchně kvašených piv v ČR. Ojedinělý pivní festival, který vám představí "ejly" i jiné kategorie svrchně kvašených piv.
Region: Severozápadní Čechy. Typ akce: Festival, Jiný typ akce. Doporučujeme pro: Dovolenou pro mladé, Pohodovou dovolenou. Kategorie akce: Gastronomie, gastronomie – pivo. Kdy se akce koná: 30.10.2010 – 30.10.2010