Úvod > Aktuality > Je libo svatbu na hradě nebo na zámku?
Svatební veletrh
"> Svatební veletrh "> Veletrh v Praze "> Svatba
Zážitky

Je libo svatbu na hradě nebo na zámku?

  • Vydáno6. listopadu 2013
Pro ty, kdo touží po svatbě na hradě nebo zámku, je určen veletrh Svatební Expo v pražském hotelu Crowne Plaza Prague, který se koná již tento týden 8. a 9. listopadu. Partnerem této akce je Národní památkový ústav.
Svatební veletrhNárodní památkový ústav je správcem nejvýznamnějšího souboru památek v České republice – hradů, zámků, historických zahrad a parků, církevních staveb, kostelů a klášterů, lidových staveb i památek moderní architektury. Mnohé z nich nabízejí jedinečné historické prostory k uspořádání svatebního obřadu.

Přijďte se v pátek a sobotu přesvědčit a poradit na stánek Národního památkového ústavu na Svatební Expo v Praze do hotelu Crowne Plaza Prague v Praze 6. Zde si můžete prohlédnout fotografie objektů, konzultovat jejich kapacitu, získat přímé kontakty na památky.

Svatební Expo slaví teprve třetí narozeniny a už se stačilo nesmazatelně zapsat na pomyslnou mapu svatebních veletrhů. Přehledně a na jednom místě najdete vše, co je třeba na den D připravit. Můžete se těšit na přehlídky svatebních šatů, které budou probíhat v pátek odpoledne i v sobotu dopoledne a odpoledne. Na jednom místě najdete vizážistky i kadeřníky.

Odborníci vám poradí, jak vybrat květinovou výzdobu, zahradní stan, pergolu, hudbu, jak myslet i na ten nejmenší detail. Proto se můžete inspirovat i v sekci zlatníků a fotografů. Specialitou Expa je Svatební Pendl Bus, který návštěvníky zaveze na žádané pražské svatební lokace.
Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako příklad středoevropské šlechtické rezidence z období renesance.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.