ÚvodAktualityJaro přichází, i přesto si můžete užít poslední dny zimy
Zimní sporty

Jaro přichází, i přesto si můžete užít poslední dny zimy

  • 2. března 2023
Při pohledu z okna to chvíli vypadá, že přichází jaro, potom zase, že ještě bude zima, tak proč nevyužít poslední možnosti, jak strávit pár dní na horách, a zabavit se například adrenalinovými sporty? Přinášíme vám pár tipů, při kterých se vám zrychlí tep a při kterých se určitě nudit nebudete.

Mushing – jízda se psím spřežením

mushingŘíká vám něco sport zvaný mushing? Ne, není to muškaření, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale jde vlastně o jízdu psích spřežení. Tento sport je určený jak pro dospělé, tak pro děti. Vyzkoušet si jízdu se psy Huski  můžete po hřebech Krkonoš, kde poznáte, že nejlepší parťák na cesty má čtyři nohy! Základnou psího spřežení je Pec pod Sněžkou (u sjezdovky Javor). Vyzkoušet si psí spřežení řídit můžete v Jeseníkách, v oblasti Rýmařovska. A co všechno zažijete? Samostatné řízení 4 – 6spřeží severských psů husky. Žádná jízda na saních dohromady s musherem. Ten spřežení jistí jako běžkař, jinak ale do vaší jízdy nijak nezasahuje.


Snowtubing – zábava na duši

SnowtubingPokud neholdujete psům a raději máte trochu více adrenalinu, zkuste snowtubing, při kterém se spustíte z kopce ledovým korytem na speciálních nafukovacích duších. Za touto zábavou si můžete zajet v Krkonoších například do Špindlerova Mlýna, Pasek nad Jizerou, v Krušných horách na Plešivci, v okolí Prahy na Monínec anebo k hotelu HoralBeskydech.
 

Snowkiting – na sníh s drakem

SnowkiteMáte rádi pouštění draků na podzim, ale někdy vás to nudí a potřebovali byste k tomu ještě trochu více vzrušení? Pokud je vaše odpověď ano, tak právě pro vás je určen snowkiting.  Tento sport je u nás poměrně rozšířený a možnost zkusit si zalétat na "drakovi" můžete díky Kite centru Boží dar, Harakiri kite kurzech na Vysočině, Oderských vrších (pokud je tam sníh) anebo v Krušných horách u obce Abertamy. Dobrým tipem je i také kite škola Kitesport vás naučí s drakem u Lipna, u Větrného Jeníkova na Vysočině anebo v Krkonoších u Vysokého nad Jizerou.

Jízdy na skútru nebo rolbě

sněžný skútrObohaťte svůj pobyt na horách adrenalinové vyjížďky na sněžných skútrech nebo pásových čtyřkolkách! Na skvělé zážitky se bude vždycky vzpomínat. Skútr i čtyřkolku si můžete půjčit ve Vysokém nad Jizerou anebo v Yellow Pointu v Herlíkovicích. A půjčit skútr si můžete v KMsportu v Loučné nad Desnou.

Nevšední zábavu ale zažijete i na samých vrcholcích hor, na Luční boudě. Ta nabízí řízení sněžné rolby. Zážitek je to opravdu velmi zajímavý. Rolba má mnoho zajímavých a zvláštních prvků pro řízení a ovládání, odhrnování sněhu či další úpravy cest. No přiznejme si, kolikrát v životě jste řídili pásové vozidlo a ještě k tomu na sněhu? Dopřát si zážitkovou jízdu na rolbě můžete také na Medvědíně, nebo ve Svatém Petru v Krkonoších anebo ve Skiareálu Ještěd.
Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších Zimní sporty

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn  Zimní sporty

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn

V našem areálu najdete takřka 200 metrů dlouhé sněhové koryto s několika klopenými zatáčkami, kde zažijete spoustu zábavy a legrace. Atrakci si užijí všechny věkové kategorie. Nejmenší děti (cca do 3 let) sjíždí společně s rodiči, ty starší pak stejně jako dospělí již jezdí sami.

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy Zimní sporty

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Husky škola – jízda se psím spřežením v Jizerkách Letní sporty

Husky škola – jízda se psím spřežením v Jizerkách

Zažijte jízdu se psím spřežením neboli mushing! Vydejte se se psy Husky na tůru po Jizerských horách pod vedením několikanásobné mistryně ČR a dvojnásobné mistryně Evropy, Jany Henychové. Jako první cizinka dokončila třetí nejdelší závod na světě na 1000 km v Norsku.

Skiareál Ještěd – hory za rohem Zimní sporty

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Snowtubing ve skiareálu Plešivec Zimní sporty

Snowtubing ve skiareálu Plešivec

Unikátní zimní atrakce pro všechny již také na Plešivci! Přijďte si i vy vyzkoušet snowtubing – jízdu sněhovou tratí na nafukovacích duších a odneste si nezapomenutelný zážitek.

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích Zážitky

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

To musíte zažít! Adrenalinová a především zábavná jízda v gumovém člunu sněžným korytem je určena pro všechny generace. Zažijte ji na sjezdovce Horal u hotelu Horal.

Adrenalin na sněžném skútru v Jeseníkách Letní sporty

Adrenalin na sněžném skútru v Jeseníkách

Zažijte to pravé vzrušení na sněhu, zajezděte si na sněžném skútru v Jeseníkách. V KMsportu v Loučné nad Desnou si můžete skútr půjčit a pak zažít vzrušujíci moto dobrodružství na sněhu!

Půjčovna čtyřkolek a sněžných skútrů ve Vysokém nad Jizerou Letní sporty

Půjčovna čtyřkolek a sněžných skútrů ve Vysokém nad Jizerou

Výlety na čtyřkolkách a sněžných skútrech po krásách Krkonoš. Dopřejte si nádherný pocit ze svezení v sedle sněžného skútru. Ať už dáváte přednost klidnějším projížďkám po zasněžených pláních nebo adrenalinovému řádění v hlubokém sněhu!

Půjčovna zimního vybavení Boatpark Zimní sporty

Půjčovna zimního vybavení Boatpark

Vybavení pro zimní sporty, především lyžařské vybavení, musí být nepromokavé, pohodlné, praktické i stylové. To vše máme. S našemi sjezdovými lyžemi, skialpy, freeride a freestyle lyžemi, běžkami a lyžařským oblečením se nemusíte bát, že byste udělali ostudu.

Harakiri kite kurzy v Krušných horách – snowkite centrum Boží Dar-Klínovec Zimní sporty

Harakiri kite kurzy v Krušných horách – snowkite centrum Boží Dar-Klínovec

Nezáleží na tom, jestli toužíš začít s kitingem bezpečnou formou, nebo jen chceš vyzkoušet něco nového.

Snowkite kurzy na Vysočině s kite kurzy Zimní sporty

Snowkite kurzy na Vysočině s kite kurzy

Spousta bezpečného adrenalinu! Nechte se táhnout kitem pomocí větru. Snowkite centrum na Vysočině ve Žďárských vrších se specializuje na snowkiting. Zažijte s kitem báječný relax!

Snowkiting – Veselý kopec v Oderských vrších Zimní sporty

Snowkiting – Veselý kopec v Oderských vrších

Spousta bezpečného adrenalinu! Nechte se táhnout kitem pomocí větru. Snowkiting s HARAKIRI kite kurzy na Veselském kopci jsou nejdostupnější pro všechny severomoraváky.

Zimní adrenalin na Luční boudě Zimní sporty

Zimní adrenalin na Luční boudě

V I. zóně Krkonošského národního parku najdete největší a nejstarší horskou chatu Krkonoš, oblíbenou Luční boudu (1 410 m n. m.), která je nejvýše položeným hotelem a pivovarem ve střední Evropě.

Další aktuality

7 věcí, které nevíte… o ledním hokeji

Lední hokej patří díky své rychlosti a tvrdosti k nejatraktivnějším týmovým sportům na světě. A nejenom na světě: lední hokej je také nejoblíbenější český sport, a dokonce 60 % Čechů ho považuje za sport národní. Jak starý vlastně je, kde vymysleli hokejová pravidla a kdy se poprvé objevil na olympijských hrách? Vypravte se s Kudy z nudy za hokejovou historií!
28. květen 2024 20:15
Zimní sporty

Co nevíte o českých lanovkách? Nejstarší, nejmladší, zrušené i nedokončené

Lanovky jsou báječný vynález. Do kopců a do hor vyvážejí lyžaře, cyklisty i pěší turisty, neobejdou se bez nich letní ani zimní sporty. Lanovky samozřejmě najdete i na Kudy z nudy – sedačkové, kabinové, zkrátka lanovky v horách i ve městech. Pojďte se s nimi seznámit zblízka!
21. květen 2024 8:09
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: zima na běžkách a sjezdovkách

Čistý vzduch, nad hlavou nebe, kolem dokola příroda, upravené sjezdovky a bílé stopy: to je zima jak má být. Lyžování ostatně patří mezi oblíbené české kratochvíle: zimní dovolenou na horách si dopřeje asi polovina Čechů, sjezdové a běžecké lyžování i snowboarding se řadí mezi nejoblíbenější rekreační sporty. Co myslíte, platilo to i před sto lety?
30. leden 2024 11:37
Zimní sporty

Lyže, kite, psí spřežení: přehled adrenalinových tipů, kam za zimními sporty

Česká republika se pyšní špičkově vybavenými horskými středisky nabízejícími kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i kvalitní technické zázemí. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů od začátečníků po pokročilé, od lyžařů přes snowboardisty a běžkaře, až po vyznavače méně tradičních disciplín jako jsou například snowtubing, snowkiting, skijöring, jízda se psím spřežením nebo chůze na sněžnicích.
29. leden 2024 16:00
Zimní sporty

Kde si zaběžkovat po setmění? Využijte osvětlené okruhy!

Patříte k milovníkům jízdy v bílé stopě, ale ve všední den se svému koníčku nemůžete věnovat? Žádný problém – na mnoha místech najdete osvětlené okruhy, kam můžete po práci přijít trénovat, právě tehdy, když se brzy stmívá. Osvětlené okruhy naleznete nedaleko středisek zimních sportů, ale také třeba na golfových hřištích, která se v zimě mění na ráj běžkařů.
27. leden 2024 12:00
Zimní sporty

Zima ve stylu retro: lyžníci, Krakonoš a pašeráci

Zažijte zimu jako z filmu Krakonoš a lyžníci! Prvopočátky lyžování v Česku připomíná řada veselých zimních retro-recesistických závodů, kterých se může účastnit kdokoliv. Stačí jen na půdě vyhrabat nějaké to ošacení po prapředcích, sehnat staré lyže či sáňky a hurá na svah. Závodí se ve všelijakých disciplínách, častou soutěžní kategorií je také "nejlepší historický kostým". K nejoblíbenějším akcím patří Lyžníci ve Smržovce anebo pašeráckej vejkend.
26. leden 2024 16:00
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: biatlon a zima na běžkách a s malorážkou

Biatlon je zimní sport, který sice má poměrně krátkou historii, ale v jedenadvacátém století se z něj stal jeden z divácky nejpopulárnějších zimních sportů v Evropě. S Kudy z nudy se podíváme, jak vypadaly začátky biatlonu, kde se v Česku odehrávají biatlonové závody a kam a kdy můžete přijít fandit našim závodníkům.
25. leden 2024 10:55
Zimní sporty

Užijte si nejkrásnější trasy Česka v bílé stopě

Letošní zima ukazuje milovníkům bílé stopy vlídnější tvář, než ta předchozí. Sněhová nadílka posledních dnů přinesla dobré podmínky pro běžkaře v Krkonoších, Jizerských horách, Orlických horách, na Šumavě i v Jeseníkách. Portál Kudy z nudy vám přináší ty nejkrásnější tipy na běžky, které vás provedou nejkrásnějšími trasami, kde se budete muset spolehnout jen sami na sebe a vaše lyže.
18. leden 2024 10:00
Zimní sporty