Úvod > Aktuality > Jarní fotografování chystají opět u Seidlů v Českém Krumlově
Jarní fotografování chystají opět u Seidlů v Českém Krumlově
">
Životní styl

Jarní fotografování chystají opět u Seidlů v Českém Krumlově

  • Vydáno24. dubna 2019
Další ročník Májového fotografování chystá na 27. a 28. dubna Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. K zapůjčení jsou kostýmy a drobné doplňy, šály, boa, klobouky, dýmky a květiny. Doporučujeme s sebou vzíti společenskou obuv a případné vlastní doplňy či oblečení po prababičkách. Získáte tak originální foto do rodinného alba a hezkou vzpomínku připomínající staré časy.
Více než sto let starý Fotoateliér Seidel je světovým unikátem, protože jeho sbírky čítají přes 140 000 skleněných desek, takřka kompletně zditalizovaných, celuloidové pásky s negativy, alba fotografií i pohlednic. Na mnohých jsou obyvatelé Českého Krumlova i širokého okolí, kteří si od Josefa a Františka Seidelových nechávali zaznamenat významné momenty svého života. Patřilo k nim zejména narození dětí – a jak plynul čas a děti rostly, rodiny se pravidelně k fotografům vracely. Právě na tuto tradici navazuje Museum Fotoateliér Seidel.
 
Společný snímek v historickém prostředí a nejlépe v dobovém oblečení se stane ozdobou rodinného fotoalba, tak jako tomu bývalo v minulém století. Inspiraci, jak pózovat či jak se obléci, mohou návštěvníci najít na dobových fotografiích krumlovských rodin.

Rezervace je nutná prostřednictvím formuláře na webu muzea nebo na telefonu 736 503 871. Fotografování je určené především pro menší skupiny návštěvníků. Máte-li chuť zažít focení ve větším počtu lidí, je možné se domluvit na jakýkoliv termín v roce, mimo fotoakce tohoto typu.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Český Krumlov – sláva, nazdar výletu!

Český Krumlov – sláva, nazdar výletu!

Český Krumlov má novou porci zážitků nejen pro školní výlety, ale i pro zájmová sdružení, sportovní oddíly a další dětské a juniorské kolektivy. Český Krumlov, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam UNESCO, je ideálním místem pro školní výlet.

Český Krumlov Card – levnější dovolená s puncem UNESCO

Český Krumlov Card – levnější dovolená s puncem UNESCO

Krumlovské památky si můžete prohlédnout za poloviční vstupné – pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.