Úvod > Aktuality > Podzimní festival Prázdniny na venkově je v plném proudu
Podzimní dýne
"> Podzimní dýne "> Ochutnáte radu místních specialit "> Na farme Capí Letka
Životní styl

Podzimní festival Prázdniny na venkově je v plném proudu

  • Vydáno21. října 2013
Podzimní festival Prázdniny na venkově 2013, který probíhá od 18. do 30. října 2013, je organizován na více jak sedmdesáti místech po celé České republice. V jeho rámci je připraven bohatý program zajímavých akcí pro celou rodinu.
Jarní festival Prázdniny na venkově začíná už o víkenduLetos se do festivalu zapojil rekordní počet míst. Smyslem třináctidenního festivalu je upozornit na to, že se na venkově koná celá řada zajímavých a krásných akcí i mimo hlavní turistickou sezonu. V letošním roce jsou v nabídce nejenom Hubertovi jízdy, výlovy rybníků a podzimní gastronomické slavnosti, ale také farmy, které prodávají mléko, maso, med či ovoce přímo ze dvora. Lidé se tak mohou setkat přímo s těmi, kdo potraviny, které si chtějí koupit, vyrábějí. Zapojily se také venkovské restaurace a hospůdky, které nabízejí regionální kuchyni, zpravidla připravenou ze surovin od místních farmářů.

Vybíráme pro vás některé z programů, které jsou v rámci Prázdnin na venkově připraveny: 
Jitrnicobraní připravil v jižních Čechách 26. 10. 2013 Borovanský mlýn
Rybí víkend se koná na jižní Moravě v hotelu Drnholec u příležitosti výlovu rybníka Vrkoč od 25. do 28. 10. 2013. 
Podkrkonoší zastupuje Hospůdka na Farmě Hucul.

Podzimní prázdniny na Ranči v údolí potrvají od 25. do 30. 10. 2013. Ranč v údolí reprezentuje Plzeňsko.
Ze středních Čech si můžete přivézt domácí chleba. Prodají vám jej po celou dobu konání akce v Klokočkově mlýně
Přijeďte o víkendu 26. až 27. října na Zlínsko a navštivte Hospůdku a obchůdek Biofarmy Juré. Dýňový svět 2013 můžete od 18. do 28. 10. 2013 navštívit ve Statku u Pipků na Vysočině. V oblasti Západočeských lázní jsou pro vás připraveny Řemeslné dílny od 22. do 27. 10. 2013 na Statku Bernard.

Prázdniny na venkově představují ucelenou turistickou nabídku služeb a zážitků na českém, moravském a slezském venkově. V současné době je v nich zapojených asi 530 drobných ubytovatelů, farem, jezdeckých stájí a řemeslných dílen po celé republice. Prázdniny na venkově vznikly proto, aby se o této nabídce mohli lidé snadno dozvědět a využít jí. Tým, který projekt už druhým rokem realizuje, se snaží Prázdniny na venkově budovat jako důvěryhodnou značku venkovské turistiky.
Prázdniny na venkově

Prázdniny na venkově

Projekt Prázdniny na venkově představuje tradiční aktivity, farmy, místní produkty a ubytování na našem venkově. Aktivně vytváří ucelenou nabídku venkovské zážitkové turistiky, a to především pro rodiny s dětmi.

Horská Farma Hucul na úbočí svahu Janovy hory

Horská Farma Hucul na úbočí svahu Janovy hory

Na 300 hektarech pastvin v západní části Krkonoš, které sahají až do nadmořské výšky 1100 metrů, se pase stádo huculských koní, které se počtem i kvalitou chovných klisen a hřebců řadí mezi nejlepší chovy huculských koní v České republice.