Úvod > Aktuality > V Janských Lázních se už lyžuje, v sobotu se spustí vleky i v Peci
V Janských Lázních se už lyžuje, v sobotu se spustí vleky i v Peci
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

V Janských Lázních se už lyžuje, v sobotu se spustí vleky i v Peci

  • Vydáno9. prosince 2021
Ve SkiResortu Černá Hora – Pec se od středy 8. prosince 2021 lyžuje na více než 5 kilometrech sjezdovek. V provozu jsou sjezdovky v horní části Černé hory, tedy Anděl, Zalomená a dětská sjezdovka Sport 1. Také spodní úsek Ford Černohorské, který vede až k dolní stanici kabinkové lanovky, je pro lyžaře otevřený. Od pátku 10. prosince 2021 se rozjedou lanovky a vleky taky v Peci pod Sněžkou!
Černá hora lyžařiSkiResort Černá hora – Pec pomalu zahajuje sezónu 2021/22. Na Černé hoře se lyžuje v horní části sjezdovky Anděl, Zalomené a dětské sjezdovce Sport 1. Otevřený je také spodní úsek Ford Černohorské, který vede až k dolní stanici kabinkové lanovky.

Na víkend 11. a 12. prosince 2021 se nabídka lyžování na Černé hoře ještě rozšíří. Na sobotu a neděli bude v provozu i lanovka a sjezdovka Protěž pro denní lyžování. Celkově tak areál nabídne víc než 7 km sjezdovek. 

Od pátku 10. prosince 2021 se začne lyžovat také v Peci pod Sněžkou, půjde o dalších víc než 5 km sjezdovek na 1 skipas. Otevřený bude Javor, Javořák, Lyžařská, Smrk a Zahrádky. V provozu bude i dětský výukový Live park Javor s pojízdným kobercem. 


Více sjezdovek na Černé hoře, sáňkařská dráha a info pro běžkaře

ski pecO následujícím víkendu tak bude SkiResort SkiResort Černá hora – Pec nabízet lyžování na víc než 12 km sjezdovek. Online koupené skipasy, které jsou vždy levnější než ty z kamenné pokladny, si můžete vyzvednout v automatech, tzv. sKioscích v Janských Lázních a v Peci pod Sněžkou.

Ještě doplníme, že na vrcholu Černé hory je upraveno víc než 10 km běžeckých tras a na víkend se pro veřejnost otevře Černohorská sáňkařská cesta, takže, kdo se těšil kromě lyží i na první sáňkování, může si víkend naplánovat do východních Krkonoš.

2hodinový skipas pro jednotlivá střediska pořídíte za jednotnou cenu cca 350 – 250 Kč. Celoresortové skipasy do 24. prosince letos stojí 990 Kč, přes eshop 730 Kč. Běžkaři, kteří se chtějí svézt Černohorským Expressem nahoru zaplatí 250 Kč, v Peci pod Sněžkou na Zahrádky i Hnědý vrch 180 Kč. Od 3. prosince byl na Černé hoře upraven Malý okruh, část Velkého okruhu a Černohorské silnice; dohromady tedy více než 10 km běžeckých tras.
SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Černohorská sáňkařská cesta

Černohorská sáňkařská cesta

Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.

Skialpinistické trasy okolím Pece pod Sněžkou

Skialpinistické trasy okolím Pece pod Sněžkou

Pro vyznavače skialpinismu, telemarku či snowboardingu připravila Správa KRNAP ve spolupráci s Českou asociací horských vůdců (ČAHV) a Horskou službou osm nových skialpinistických tras, které vedou jak po turistických značených cestách, tak také mimo ně.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.

Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy na Černé hoře a v okolí Janských Lázní

Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy na Černé hoře a v okolí Janských Lázní

V okolí Janských Lázní, Černého Dolu a Svobody nad Úpou najdete několik upravovaných běžeckých tratí. Nejoblíbenější jsou okruhy na Černé a Světlé hoře. Velký okruh Černá hora měří 12 km, Malý okruh Černá hora má 4 km.