Úvod > Aktuality > Jaký program pro vás nachystaly jihočeské památky na víkend?

Jaký program pro vás nachystaly jihočeské památky na víkend?

Vydáno 28. srpna 2019 Památky
Zajímá vás, jaké kulturní akce se budou konat o nadcházejícím víkendu 31. 8 - 1. 9. 2019 na jihočeských památkách? Také na jihu Čech vypukne tou dobou horečka Hradozámecké noci! Návštěvníky čekají zajímavé noční prohlídky s průvodci či bez, přednášky nebo výtvarné dílny. Navštívit můžete například Červenou Lhotu, zámek Hluboká, Dačice, Nové Hrady, Zvíkov, Landštejn, Rožmberk a další jihočeské památky.

Císařův diplomat, diplomatův císař na Červené Lhotě

Červená LhotaZámek Červená Lhota zve na program Zámecák. Cák! Cák! Cák! – O Zámeckém rybníce a vodě v kajině.Téma letošní Hradozámecké noci se zaměří na zámecký rybník a vodu v krajině. Bodem programu je rovněž vzpomínkový koncert od 21:00 na K. Ditterse, hudebního skladatele, který závěr svého života strávil na panství Červená Lhota. Čeká na vás bohatý program, jak pro děti, tak pro dospělé.

Pro děti jsou nachystány výtvarné dílny, kde si děti budou moci vyzkoušet ruční práce spojené s vodou.

Červená LhotaV hlavní části programu na vás čekají dvě přednášky jejichž téma je "Co vydalo rybniční dno", která se věnuje nálezům, které byly objeveny při odbahňování zámeckého rybníku. Druhá přednáška s názvem "Je libo vodu v krajině?" se věnuje fenoménu nedostatku vody v krajině a možným způsobům řešení této situace.

Chybět nebude ani návštěvnicky velmi oblíbená volná prohlídka historických interiérů 1. patra (bez průvodce), která je zpoplatněna 120 Kč pro dospělé a 80 Kč za snížené vstupné. Od 23:00 se mohou návštěvníci zúčastnit soutěže pro osoby starší 18let. Program na zámku bude zvolna ukončen kolem 00:00 na nádvoří zámku.


Granátníci se vrací na zámek Hluboká

zámek HlubokáSchwarzenberská granátnická garda se po osmdesáti letech vrací na zámek Hluboká! Na nádvoří zámku se předvedou gardisté v parádních uniformách, kapela granátnické gardy tu zahraje dobové melodie.

Reprezentačními pokoji vás provedou kostýmovaní průvodci, v soukromých apartmánech se během tematické prohlídky dozvíte více o sportovních aktivitách a koníčcích posledních šlechtických majitelů. K vidění bude i dobový film z rodinného archivu Schwarzenbergů. Prohlídky soukromých pokojů (trasa II.) začínají v 18:30, 19:30, 20:30, 21:30 a 22:30. Prohlídky reprezentačních pokojů (trasa I.) budou probíhat po celý večer v intervalech dle zájmu návštěvníků. Začátek poslední prohlídky ve 23:00 hodin.

Vstupné do Reprezentačních pokojů (trasa I.) je za 200 Kč; do Soukromých pokojů (trasa II) za 180 Kč. Vystoupení gardy na nádvoří zámku bude pro návštěvníky zdarma.
 

Noční prohlídky bez průvodce na dačickém zámku

Zámek DačiceTradiční Hradozámecká noc letos proběhne 31. srpna. Tento rok se mohou návštěvníci těšit na noční prohlídky bez průvodce. Od 20:00 až do 23:00 si prohlédnete překrásné reprezentační a soukromé pokoje rodu Dalbergů, nejvýznamnějších majitelů zámku Dačice.

Jednotlivé místnosti si máte možnost projít sami, bez časového omezení. Na určených stanovištích po celém zámku se budou nacházet zdejší průvodci a další zaměstnanci, kteří vám v případě zájmu, odpoví na dotazy. Projít bude možné i zámecké sklepy nasvícené četnými svíčkami.
 

Nové Hrady - hrad na Vitorazské obchodní stezce

Nové HradyNoční prohlídky, speciální kostýmované prohlídky, prohlídky běžně nepřístupných prostor, dobová vystoupení (mimo prohlídky), divadelní vystoupení (mimo prohlídky), dětský program, dobový tábor na nádvoří, hry a soutěže pro děti, noční šerm, kostýmované hrané prohlídky, ochutnávka vín nebo vinných moštů... to je program Hradozámecké noci, která se bude odehrávat na jihočeském hradě Nové Hrady.

Vraťte se do doby, kdy po Vitorazské obchodní stezce putovaly karavany kupců a hrad strážil jejich bezpečí. Historický mumraj na vlastní kůži si nesmíte nechat ujít! Program začíná už ve 13:00 hodina pokračuje až do 23:00.


Kouzlo bylin a hradozámecké noci na Rožmberku

RožmberkVýstava květinových aranžmá na hradě Rožmberk potěší návštěvníky hradu od 28. 8. do 1. 9. 2019. Součástí aranží jsou letos byliny, které dominují jednotlivým místnostem prohlídkové trasy. Své místo tak našly vedle růží, hortenzií, slunečnic, heřmánku, eustomy a dalších druhů řezaných květin také rostlé byliny – oregano, meduňka, rozmarýn, šalvěj, kari, yzop, santolina, ožanka, máta a rýmovník. Rozmístění jednotlivých druhů bylin a květů v rámci hradu bylo připraveno s ohledem na vlastní potřeby rostlin i možnosti jednotlivých pokojů. Celkově letos floristé na přípravu výstavy použili cca 1 000 řezaných květů a 120 rostlých bylin.

Téma bylin pak bude rezonovat také v programu Hradozámecké noci, která je připravena na sobotu 31. 8. Čekají na vás večerní prohlídky, hudba i přednášky nejen o bylinách. Pohodu letní noci doprovodí také  smyčcový koncert.
Hradozámecká noc na hradě Landštejně

29.8.
Hradozámecká noc na hradě Landštejně

Akce se koná v hradním příkopu, hrad bude tento večer přístupný pouze s průvodcem v určené časy.

Hradozámecká noc v Třeboni

29.8.
Hradozámecká noc v Třeboni

3. ročník Hradozámecké noci.