Úvod > Aktuality > Jakub Mařík: Česká Sahara je nejkrásnější při západu slunce
Jakub Mařík: Česká Sahara je nejkrásnější při západu slunce
"> "> "> "> ">
Příroda

Jakub Mařík: Česká Sahara je nejkrásnější při západu slunce

  • Vydáno1. září 2020
Když se řekne poušť, nejspíš se vám vybaví Sahara, dlouhé lány navátého písku a pomalu kráčející velbloudi. Pokud byste rádi zakusili atmosféru jako z pohádek Tisíce a jedné noci, máme pro vás skvělý tip na výlet, aniž byste museli do daleké Afriky. Vydejte se do české Sahary v jižních Čechách! Na hrbatého sudokopytníka tady nejspíš nenarazíte, zato se můžete kochat západem slunce, zlatavým pískem a osvěžit se třeba oblíbeným pivem inspirovaným světovými styly.
Písečný přesyp u Vlkova je přírodní rezervací na Třeboňsku o rozloze necelého hektaru. I když je tato chráněná oblast veřejnosti nepřístupná, byla zde zavedena trasa žluté turistické značky vedoucí z Veselí nad Lužnicí. Nenáročná cesta tvoří osmikilometrový okruh s 14 informačními tabulemi rozmístěnými u pěti jezer, která vznikla po vytěžení písku v druhé půlce minulého století.
 
Za písečnou dunou se vydal i cestovatel a influencer Jakub Mařík, aby viděl a zažil #světovéČesko. Písečný přesyp na fotkách, které jsem našel online, nevypadal nic extra, ale naživo to nakonec byl jeden z nejzajímavějších tuzemských objevů nejen tohoto výletu, ale i letošního roku. Místo je ukryté v kukuřičném poli nedaleko Vlkovské pískovny, je obklopené borovicemi, můžete si tu nasbírat hrst ostružin a pak sednout do písku nebo na pařez (otevřít si plechovku) a kochat se při západu slunce,“ uvádí Jakub na svém profilu na Instagramu.
 
Za světovými zážitky nemusíte cestovat daleko. Všechny je najdete v Česku! Tipy na zajímavá místa najdete na craft.starobrno.cz.
 
#světovéČesko a sedm afrických výletů za slony, na Saharu a do Asuánu

#světovéČesko a sedm afrických výletů za slony, na Saharu a do Asuánu

Chtěli byste se podívat do opravdu velmi exotických míst žhavého afrického kontinentu, třeba na Saharu, do Habeše či k Asuánu? Portál Kudy z nudy a #světovéČesko vám i neobvyklé přání splní na počkání: vydejte se s námi třeba ke Sloním kamenům, na Sloní náměstí nebo za slůnětem na Králický Sněžník.

Písečný přesyp u Vlkova – česká Sahara

Písečný přesyp u Vlkova – česká Sahara

Přírodní rezervace Písečný přesyp u Vlkova leží při severozápadním okraji CHKO Třeboňsko asi 4 km jihovýchodně od Veselí nad Lužnicí a 1 km severozápadně od Vlkova. Přesyp je jednou z mála ukázek vátých písků v jižních Čechách.

Další aktuality