Úvod > Aktuality > Jaké toalety používali naši předci napoví výstava v Bechyni
Jaké toalety používali naši predci napoví výstava v Bechyni
"> Jaké toalety používali naši predci napoví výstava v Bechyni "> Je zde k videní jedna z nejstarších toalet, záchod Nautilus "> Výstava je otevrena od pondelí do ctvrtka vždy od 8 do 16:30 hodin a o pátcích od 8 do 14 hodin

Jaké toalety používali naši předci napoví výstava v Bechyni

Vydáno 19. ledna 2014 Kultura
V galerii Na Chodbě v bechyňské umělecké průmyslové škole je otevřena skutečně unikátní výstava, která vám představí sbírku historických toalet s názvem Není trůn jako trůn, aneb Korunovační klenoty hygieny. Na unikátní kousky sanitární keramiky se můžete přijít podívat až do 14. února.
Keramická toaletaVe Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni je vystaveno sedm historických kusů originálních toalet, dále jsou připraveny aktuální novinky v sanitární keramice z ateliéru keramiky a porcelánu Maxima Velčovského na pražské UMPRUM a zapůjčeny jsou i kusy z produkce bechyňského závodu JIKA.

Je zde k vidění jedna z nejstarších toalet, záchod Nautilus, která se vyrábí od roku 1895. Kromě exkurze do historie nabízí výstava i pohled do možné budoucnosti, kterou se v oboru sanitární keramiky zabývá firma Laufen CZ. Výstava je otevřena od pondělí do čtvrtka vždy od 8 do 16:30 hodin a o pátcích od 8 do 14 hodin.Originální výstava potrvá do 14. února 2014.

Zámek Bechyně – nahlédnutí do života Petra Voka

Zámek Bechyně – nahlédnutí do života Petra Voka

Prohlídková trasa „Život Petra Voka na zámku v Bechyni“ vás zavede do nejintimnějších prostorů Petrova života. Dokládá jeho velkorysou stavební činnost, tvorbu rožmberských umělců a řemeslníků, jimiž se završuje česká renesance.