Úvod > Aktuality > Jak si užít Prahu s dětmi na krku
Jak si užít Prahu s dětmi na krku
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Jak si užít Prahu s dětmi na krku

  • Vydáno20. května 2022
Chcete si užít velkoměsta, ale s dětmi vám to připadá složité? Máme pro vás tipy, kam se vydat se svými potomky, aniž by se pro ně (i pro vás) procházka Prahou stala utrpením. Tipy, kde se v Praze s dětmi nebudete se nudit – stačí jen trocha inspirace a českou metropoli si báječně užijete!

Kam s dětmi na jejich svátek

dětiDen dětí v Praze láká na zajímavé akce. Jednou z nich je například v sobotu 4. června Dopravní den dětí na Smíchově – parní vlak pojede tentokrát po trase Praha-Smíchov – Praha-Holešovice a zpět. Svézt se lze i retro vlakem z pražského smíchovského nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude probíhat Rodinný den.

První červnovou sobotu se na závodišti v Praze-Velké Chuchli koná další pokračování této sezóny, které nabídne nejen osm napínavých dostihů, ale také bohatý program pro děti i jejich rodiče. Start je ve 14 hodin, areál bude otevřen již o dvě hodiny dříve. Za zvířátky a zábavou se můžete vypravit 1. června také na Toulcův dvůr.
 

Za zábavou nejen na Den dětí

Zoo PrahaOblíbená pražská zoologická zahrada rozhodně nezklame. Mezinárodní den dětí v Zoo Praha plný her a soutěží. V středu 1. 6. budou mít děti do 15 let vstup za 1 Kč a těšit se mohou na zábavný program, který pro ně zoologická zahrada připravila ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy. Chybět nebude řada atrakcí a soutěží o ceny. Oblíbená je například dětská dopravní školička mezi gepardy, velemloky a šelmami.

Pokud vás láká exotika, zajděte s dětmi do Mořského světa v Holešovicích, kde na vás letos čekají noví živočichové – mezi nimi například žralok krátkoocasý, trnucha indonéská nebo žralůček skvrnitý. Přibyly sem též nové, nádherně zbarvené druhy korálů kam připluly také rybí posily – mezi ty nejzajímavější můžeme uvést například Klipku měsíčkovou, límcovou, skvrnoocasou a žlutou.

Království železnicÚžasný malý svět objevíte v Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Milují vaše děti Lego? Pak navštivte Muzeum Lega na Národní třídě. Prostor větší než 1 000 m² zde nabízí propojení herny se sta tisíci kostiček a muzeum s více než stovkou modelů.

Muzeum Karla ZemanaTrochu tajemna a filmových triků si můžete dopřát v Muzeu Karla Zemana. V expozici máte možnost navštívit dobové filmové ateliéry, kde si sami vyzkoušíe triky a techniky, které Zeman a jeho následovníci používali. Můžete se vyšplhat po věži zámku, nechat se filmově prostřelit, zahrát si ve dvojici na obra a trpaslíka, otevřít stavidla a vpustit velkou vodu do zámeckého nádvoří, nebo se stejně jako Miloš Kopecký v roli Barona Prášila proletět na kouli nad bitevním polem. Návštěvu muzea pak můžete snadno spojit s plavbami po řece Vltavě.

Dobrým tipem pro starší děti jsou elektické motokáry a závodní šlapadla Go-Kart v Greyhound Parku Motol. Jsou oblíbené také proto, že jsou eko, to znamená že "neřvou", "nesmrdí" a nemůžete se spálit od motoru. V Greyhound Parku jsou dostupná také malá šlapadla pro děti zhruba od 3 do 6let.
 

Příjemný den v parku a jiné zeleni

Rodina v parkuPokud zrovna neprší nabízí park v pražských Malešicích místo k relaxaci i aktivnímu odpočinku všem generacím. V horkém počasí děti ocení rozmanité vodní prvky – nejrůznější pumpy, korýtka anebo mlýny či dřevěné houpačky, které spouští fontány a vodotrysky. Oblíbená je také lanová pavučina či drobné zábavné prvky, jako jsou kamenné varhany či zvonkohry.

Když přeje počasí a sluníčko příjemně hřeje, je nejlépe u vody. Na Slovanském ostrově se můžete půjčit lodičku nebo šlapadlo a vydat se na hladinu Vltavy.

Skvělý výlet si také uděláte do Chuchelského háje. Ve svahu nad Malou a Velkou Chuchlí se ukrývá nejen příjemný lesopark, ale také velmi atraktivní minizoo, které zde provozují Lesy hl. města Prahy. K vidění jsou tu zajímavá zvířata českého lesa – srnky, prasata, liška, mluvící krkavec, sova... a další. Do lesa je možný přístup z Malé Chuchle – (zastávka autobusů 172, 204, 244, 241, 243, 129 na znamení) po žluté turistické značce.
Koupací biotop v Radotíně

Koupací biotop v Radotíně

Biotopové koupaliště v Radotíně tvoří umělá vodní nádrž s přírodním vzhledem, která se čistí biologicky – bez chemie, pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Koupání je vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro alergiky, kterým by chlór v klasickém koupališti vadil.

Půjčovna lodiček a šlapadel Slovanka na Slovanském ostrově

Půjčovna lodiček a šlapadel Slovanka na Slovanském ostrově

Přijďte si půjčit lodičku nebo šlapadlo na nezapomenutelnou plavbu po Vltavě historickým centrem Prahy. Nabízí se i romantické noční plavby s lampičkou.V půjčovně Slovanka naleznete také šlapací labutě, autíčka i malé motorové čluny. K dispozici je i posezení na vyhlídkové terase nad Vltavou.

Elektické motokáry a závodní šlapadla Go-Kart v Greyhound Parku Motol

Elektické motokáry a závodní šlapadla Go-Kart v Greyhound Parku Motol

Sportovní areál Greyhound Park Motol slouží více druhům sportů a zábavy. Asfaltová závodní dráha má víceúčelové využití, například pro odrážedla, šlapadla, cyklistická kola, in-line brusle i elektrické motokáry. Přijďte si zajezdit v bezkonkurenčních elektrických motokárách!

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Minizoo v přírodní rezervaci Chuchelský háj ve Velké Chuchli

Minizoo v přírodní rezervaci Chuchelský háj ve Velké Chuchli

Chuchelský háj, chráněné přírodní území nad Velkou Chuchlí, které se táhne až k Barrandovu, skrývá malé překvapení – minizoo, které zde provozují Lesy hl. města Prahy. V minizoo uvidíte zajímavá zvířata českého lesa – srnky, prasata, krkavce, sovu... a další.

Malešický park v Praze 10 – místo k relaxaci pro všechny

Malešický park v Praze 10 – místo k relaxaci pro všechny

Park v pražských Malešicích prošel rekonstrukcí a nyní nabízí všem generacím místo k relaxaci i aktivnímu odpočinku. Objevíte zde veselé vodní prvky, okruhy pro cyklisty a in-line bruslaře, dětská hřiště nebo cvičební prvky pro seniory.

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.