ÚvodAktualityJak poznat Hradec Králové za jeden den

Památky

Jak poznat Hradec Králové za jeden den

5 z 5 (2x hodnoceno)
1 nejméně / 5 nejvíce
Poslechněte si audio verzi článku
Série Jeden den ve městě přináší tipy, co stihnout ve známých českých městech během jediného dne nebo krátké zastávky. Tentokrát se podíváme na jeden den do Hradce Králové. Jedete do Orlických hor anebo do Krkonoš a vaše cesta vede přes Hradec Králové? Na Kudy z nudy vybrali pár zajímavých míst, která snadno poznáte během jediného dne anebo třeba jen několika hodin. Návštěva v krajském městě Královéhradeckého kraje bude zábavná a plná překvapení.
Hradci Králové se během pár hodin projdete historií, od středověku přes baroko až po modernu. Právě kvůli přehlídce architektonických slohů se městu přezdívá učebnice architektury. Jak k tomu došlo? Jednoduše: v letech 1766 až 1857 byste Hradec Králové nepoznali, šlo o vojenskou pevnost v sevření těsných hradeb. Ty zmizely až na konci 19. století. Na začátku 20. století a za první republiky si to město vynahradilo a zažilo zlatou éru, během níž se díky dobře promyšlenému urbanistickému projektu a stavbám architektů Gočára a Kotěry proměnilo v Salon republiky. Dnes nabízí zážitky, zábavu i poznání, otevřené dveře divadel a koncertních sálů, muzeí a galerií. Nechte se překvapit a navštivte třeba Galerii moderního umění nebo Petrof Gallery a Muzeum klavírů značky Petrof. Na každém kroku je znát, že Hradečáci mají své město rádi, a dobře se tu budete cítit i vy.


 

Krok za krokem Salonem republiky

I když třeba architektura 20. století není to, co by vás lákalo, v Hradci Králové se s ní budete potkávat na každém kroku. Začít můžete třeba na nejkrásnějších fotomístech a procházkových okruzích. Jsou značené různými barvami, okruh Salon republiky má barvu stříbrnou. Zavede vás třeba na Ulrichovo náměstí, které podle Gočárova regulačního plánu mělo být moderním centrem města, a k blízkému Ambrožovu sboru, kostelu připomínajícímu bílou loď. Pak stačí projít kolem Gočárova areálu gymnázia a základní školy, a zastavit se na Tylově nábřeží. Před sebou budete mít Labe a nádhernou secesní Labskou elektrárnu s mostem a pohyblivým segmentovým jezem zvaným Hučák. V elektrárně je infocentrum zaměřené na obnovitelné zdroje a malé muzeum.



Když se pak po Eliščině nábřeží vydáte proti proudu Labe, dojdete ke Kotěrově secesní budově Muzea východních Čech, jedné z nejkrásnějších staveb Hradce Králové. Kousek za ním objevíte Městské lázně s umělým vlnobitím, tedy dnešní Aquacentrum. Možná ale raději od Hučáku zamíříte do Jiráskových sadů až k soutoku LabeOrlicí. Zastavte se u krásného dřevěného kostela sv. Mikuláše a chvilku si odpočiňte před další cestou.
 

Město královen a Jana Žižky

Dávno předtím, než se z Hradce Králové stala vojenská pevnost, šlo o věnné město českých královen. Památkou na dobu, kdy tu se svým dvorem sídlila královna Eliška Rejčka, je chrám sv. Ducha na Velkém náměstí. V roce 1424 byl právě tady pochován Jan Žižka. Ani tehdy byste ale město nepoznali: na západním Pražském předměstí u Labe a ve východním Mýtském předměstí u Orlice se táhlo bludiště říčních ramen s patnácti ostrovy, které spojovalo šestnáct mostů.



Ani Bílá věž vedle kostela sv. Ducha tehdy ještě nestála, byla dokončena na konci 16. století. Otvírá se z ní výhled nejenom na město, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Cestou na vyhlídkový ochoz uvidíte například unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin, třetí největší zvon v republice, a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829. Určitě se vám bude líbit i v saunové zahradě Salori, kterou najdete na severním okraji města.
 

Tipy pro rodiny s dětmi i bez dětí

Hledáte v Hradci Králové místa, kde zabavíte děti? Vydejte se třeba do Obřího akvária, které objevíte v Baarově ulici. V sezoně se můžete projet Dětskou železnicí, která byla patrně vůbec první veřejnou parkovou železnicí v Čechách. Jízda ve vagonech tažených lokomotivami Jeje a Mobydick potěší zejména vaše ratolesti, ovšem ani vy nepřijdete zkrátka. Členové Královéhradeckého klubu přátel parních strojů vám rádi přiblíží historii páry a přidají i několik zajímavostí. Kromě železnice se můžete svézt i na lodi po Labi v parníčcích Královna Eliška či Primátor Ulrich. Anebo se zajděte podívat na zpívající stromy: takovou atrakci hned tak někde nemají.



Zoologickou zahradu sice v Hradci Králové nenajdete, ale zato tu pro rodiny s dětmi mají celoročně otevřený zábavní park Toboga Tongo. V nedalekých lesích objevíte několik dětských hřišť, třeba park Na Větvi s 3D bludištěm, které nadchne malé i velké. Vypravit se můžete i do dětského parku Rytířské hradiště, což je dětské hřiště s opičí dráhou, bludištěm, doskočištěm a vzdělávacími prvky. Procházku si navíc můžete zpestřit návštěvou rezervace divokých koní Na Plachtě.
 

Kam na výlet z Hradce Králové? Skvělé tipy na dosah autem či vlakem do hodiny!

Určitě znáte Hradec Králové jako město zeleně, architektury a pohodové atmosféry. Ale když zatoužíte po změně kulis, není třeba plánovat velké přesuny – stačí hodina cesty a jste v jiném světě. V okolí najdete lesy, zámky, skanzeny, výhledy, cyklostezky, zábavní parky pro děti i tiché kouty pro milovníky přírody. Sbalte si batoh, přibalte dobrou náladu a vyrazte za dobrodružstvím. Vyberte si z 50 tipů, kam na výlet v okolí Hradce Králové, anebo využijte přehlídku atraktivních výletních tipů do hodiny. Ať už na kole, autem nebo vlakem – s tímhle výběrem nuda nehrozí.
 
  • Pro rodiny s dětmi a milovníky pohodových procházek je doslova rájem oblast Hradeckých městských lesů. Desítky kilometrů upravených tras, přírodní hřiště, zážitkové stezky i zastavení s výukovými prvky. Oblíbená je i Pohádková stezka, kde na malé výletníky čekají skřítkové, altány a dřevěné sochy.

Otázky a odpovědi jsou automaticky sestaveny z obsahu této stránky.
Nahlásit neaktuální obsah

Související témata

Redakce Kudy z nudy

Hradec Králové

Hradec Králové

Město věží a věžiček, zaslíbené kultuře, historii, vzdělání i sportu. To je východočeský Hradec Králové, který už se nemůže dočkat, až ho objevíte.

50 tipů, kam na výlet v okolí Hradce Králové

50 tipů, kam na výlet v okolí Hradce Králové

Hradec Králové patří k našim nejkrásnějším a nejoblíbenějším metropolím. Krásné historické město, které pulzuje moderním životem. Naláká každého, kdo miluje architekturu, kulturu i historii. Potkává se zde gotika s renesancí, barokem, i moderní architekturou. Stavěli zde Kotěra, Gočár, Giovanni Santini či Carlo Lurago. Univerzitní město je kulturním centrem Východních Čech. Po celý rok zde probíhají hudební, divadelní či filmové festivaly i literární akce. Hradec Králové je vyhledávaným centrem českých i zahraničních turistů. Je dobrým výchozím bodem do Krkonoš, Orlických hor, i Českého ráje. V blízkém okolí se v malebných městečkách nacházejí významné zámky Opočno, Nové Město nad Metují či Rychnov nad Kněžnou. Velmi oblíbeným cílem je také historická pevnost Josefov či zámek Hrádek u Nechanic, kde se můžete pokochat nádhernou architekturou a rozlehlým parkem.

Městská památková rezervace Hradec Králové Památky

Městská památková rezervace Hradec Králové

Městská památková rezervace byla v Hradci Králové vyhlášena roku 1962. Tvoří ji nejstarší centrum města, které se začalo rozvíjet od 13. století na základech dřívějších sídlišť. Na náměstí i v přilehlých ulicích nalezneme řadu měšťanských i činžovních domů, některé s dochovaným podloubím.

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové Památky

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové Kultura

Muzeum východních Čech v Hradci Králové Audio

Muzeum východních Čech v Hradci Králové sídlí na Eliščině nábřeží v monumentální budově postavené podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909-1912 a prohlášené v roce 1995 národní kulturní památkou. V roce 2019 se otevřelo po náročné rekonstrukci.

Galerie moderního umění v Hradci Králové Kultura

Galerie moderního umění v Hradci Králové

Galerie moderního umění sídlí v budově bývalého Záložního úvěrního ústavu, postavené podle návrhu významného českého architekta Osvalda Polívky v letech 1911-12. Svými sbírkami děl českého výtvarného umění přelomu 19. a 20. století patří mezi nejvýznamnější v České republice.

Městské lázně Hradec Králové – Aquacentrum Letní sporty

Městské lázně Hradec Králové – Aquacentrum Audio

Městské lázně – aquapark nabízí řadu atrakcí. Můžete se projet tobogánem, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití, poležet si v ve vířivce či horkém bazénku. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud. V budově aquaparku v Hradci Králové je i ubytovna, ve které můžete přespat.

České značky: Klavíry Petrof, legendy, na které hraje celý svět

České značky: Klavíry Petrof, legendy, na které hraje celý svět Audio

Taylor Swift, Paul McCartney, Gustav Mahler, Ennio Morricone, Rudolf Firkušný… Co mají společného světové hudební hvězdy napříč generacemi? Všechny spojuje značka, která zní z Hradce Králové do celého světa – Petrof. Česká legenda mezi klavíry, ručně vyráběná už víc než 160 let, má stejný zvukový podpis jako elegance, poctivost a duše dřeva.

Jan Kotěra – vůdčí osobnost české architektonické moderny

Jan Kotěra – vůdčí osobnost české architektonické moderny

Stavby Jana Kotěry (18. prosince 1871, Brno – 17. dubna 1923, Praha) nenajdete jen v Praze, Hradci Králové či Prostějově, ale i ve světě. Navrhl venkovský dům F. Tondra na břehu jezera v rakouském St. Gilgenu, hotely v chorvatské Opatiji a v Dubrovníku, studia u profesora Otto Wagnera na vídeňské umělecké akademii zakončil návrhem ideálního přímořského města a tunelu pod kanálem La Manche.

Vodní elektrárna Hučák a Informační centrum Obnovitelné zdroje v Hradci Králové Památky

Vodní elektrárna Hučák a Informační centrum Obnovitelné zdroje v Hradci Králové

Chcete se dozvědět, jak se vyrábí elektřina z obnovitelných zdrojů? Vyrazte do centra Hradce Králové. V infocentru malé vodní elektrárny Hučák se na vlastní oči přesvědčíte, jak se dá k výrobě elektřiny využít síla vody, větru či slunce. Během prohlídky navíc můžete navštívit i strojovnu elektrárny!

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Hradce Králové

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Hradce Králové

Milujete fotografování? Tentokrát vám přinášíme tipy na nejfotogeničtější místa Hradce Králové. Udělejte si dokonalou instagramovou fotku, s našimi náměty se to určitě podaří! V Hradci se musíte zastavit jak ve starém městě, tak u exteriérů Josefa Gočára. A když vám zbyde čas, navštivte rezervaci divokých koní.

Hradecké městské lesy Příroda

Hradecké městské lesy

Hradecké lesy se rozkládají jihovýchodně od města. Lesy jsou vyhledávaným odpočinkovým místem nejen pro Hradečáky. Nenáročný, mírně zvlněný terén je ideální na procházky, cyklovýlety a v zimě i pro běžkování. Nachází se zde několik vyasfaltovaných cest, které jsou v letních měsících plné bruslařů.

Vypravte se na výlet za příběhem bitvy u Hradce Králové

Vypravte se na výlet za příběhem bitvy u Hradce Králové

Místo jménem Alej mrtvých byste hledali spíš ve filmovém hororu než na současných mapách. Přesto existuje a patří k nepochmurnějším místům, která můžete v Česku vidět. Nazývá se tak cesta, která vede lesem Svíb – lesem, který se smutně proslavil 3. července 1866 při bitvě u Hradce Králové.

Za Gočárem do Hradce – příběh talentovaného architekta a Salonu republiky

Za Gočárem do Hradce – příběh talentovaného architekta a Salonu republiky

V anketě o největší osobnost české architektury 20. století zvítězil Josef Gočár, stavitel kubismu a funkcionalismu. Jeho díla zdobí řadu měst, ale nejvýrazněji ovlivnil Hradec Králové. Díky promyšlenému regulačnímu plánu se městu v první polovině 20. století začalo říkat Salon republiky.

Památník legionáře Jana Gayera a jeho padlých spolubojovníků v Hradci Králové Památky

Památník legionáře Jana Gayera a jeho padlých spolubojovníků v Hradci Králové

Památník je připomínkou 100. výročí bojů legionářů v Rusku a vzniku samostatné Československé republiky. Jedním z nich byl velitel Jan Gayer, který zemřel v červnu 1918 na následky zranění v bitvě u Lipjag v Povolží.

Kanovnické domy v Hradci Králové Památky

Kanovnické domy v Hradci Králové

Kanovnické domy jsou řadou původně renesančních domů pro členy kapituly při chrámu sv. Ducha, v jehož blízkosti se také nachází. Dnešní barokní podobu s bohatě zdobenými štíty domy získaly po úpravě dle návrhu J. B. Santiniho.

Dětská železnice v Hradci Králové Zážitky

Dětská železnice v Hradci Králové

Dětskou železnici najdou všichni milovníci mašinek v parčíku nedaleko Tyršova mostu na náměstí 5. května v Hradci Králové. Postavil ji Královéhradecký klub přátel parních strojů.

Jiráskovy sady v Hradci Králové Příroda

Jiráskovy sady v Hradci Králové

Jiráskovy sady jsou vybudovány na trojúhelníkovém území tvořeném soutokem řek Labe a Orlice. Najdete zde četné vzácné dřeviny, hudební pavilon, zbytky pevnostního opevnění a dřevěný kostelík sv. Mikuláše z počátku 16. století.

Cyklostezka Hradec Králové – Kuks Letní sporty

Cyklostezka Hradec Králové – Kuks

Od roku 2013 mohou milovníci cyklostezek vyzkoušet novou stezku na trase Hradec Králové-Kuks. Cyklostezka Hradec Králové/Josefov/Kuks je součástí dálkové Labské stezky. Nová trasa je jednou z nejdelších souvislých cyklotras v ČR. Je vhodná i pro bruslaře, handbiky a kolečkové vozíky.

Areál bojiště bitvy 1866 u Hradce Králové Kultura

Areál bojiště bitvy 1866 u Hradce Králové

Severozápadně od Hradce Králové na vyvýšenině Chlum byla 3. července 1866 svedena prusko-rakouská bitva. Téměř ihned po skončení válečných událostí bylo zahájeno budování četných pomníků a památníků bitvy.

Sbor kněze Ambrože v Hradci Králové – kostel Církve československé husitské Památky

Sbor kněze Ambrože v Hradci Králové – kostel Církve československé husitské

Josef Gočár vytvořil projekt Sboru kněze Ambrože jako součást dílčí regulace školské čtvrti na Tylově nábřeží a Ulrichova náměstí, a to v trojúhelníkovém bloku mezi ulicemi Nerudovou a V Lipkách.

Hradubická stezka mechu a perníku: cyklostezka Hradec Králové – Pardubice Letní sporty

Hradubická stezka mechu a perníku: cyklostezka Hradec Králové – Pardubice

Cyklostezka na levém břehu Labe slouží pro rekreační jízdy obyvatel i pro občasný pojezd správce toku Labe. Stezka mechu a perníku má mít celkem 23 kilometrů, dokončená by mohla být v sezóně 2025. Zatím lze využít hotové části Hradce Králové – Vysoké nad Labem a Dříteč – Němčice – Kunětická hora.

Galaktická a Planetární stezka v Hradci Králové Příroda

Galaktická a Planetární stezka v Hradci Králové

Pokud se chcete vydat na procházku do přírody a ještě se něco užitečného dozvědět, rozhodně nevynechejte putování po Galaktické nebo Planetární stezce, které vás vedle krásné přírody Nového Hradce Králové a městských lesů povedou i po naší sluneční soustavě a mléčné dráze.

Zpívající stromy v Hradci Králové Zážitky

Zpívající stromy v Hradci Králové

Tři stromy s kulovitou korunou a útlým kmenem zdobí terasy schodiště z Komenského ulice na nádvoří Regiocentra Nový pivovar. Když na schody někdo vstoupí, rozzáří se barevná světla, která osvětlí stromy a prostor kolem nich, a spustí se hudba.

Katedrála sv. Ducha Hradec Králové Památky

Katedrála sv. Ducha Hradec Králové

Již téměř sedm století je katedrála Sv. Ducha výraznou dominantou Hradce Králové. Svou osobitou cihlovou architekturou zaujme na první pohled snad každého návštěvníka. V roce 1424 byl v kostele pochován vojevůdce Jan Žižka z Trocnova (později převezen do Čáslavi).

Rezervace divokých koní – Přírodní památka Na Plachtě u Hradce Králové Příroda

Rezervace divokých koní – Přírodní památka Na Plachtě u Hradce Králové Audio

Unikátní přírodní lokalita Na Plachtě se rozkládá na jihovýchodním okraji města Hradec Králové. Kromě vzácných drobných živočichů zde uvidíte také divoké koně, kteří šetrně pomáhají udržovat zdejší travní porosty a tím i životní prostor pro mnohé bezobratlé živočichy.

Hradecká paroplavební společnost – romantický výlet po Labi v Hradci Králové Letní sporty

Hradecká paroplavební společnost – romantický výlet po Labi v Hradci Králové

Parníčky Královna Eliška a Primátor Ulrich připomínají lidský důmysl 19. století. Jde o unikáty, s nimiž se můžete projíždět díky Hradecké paroplavební společnosti po řece Labi a zažít pocity cestujících z dob, kdy tento pomalý způsob cestování byl běžný.

Petrof Gallery Kultura

Petrof Gallery

Přijďte se podívat na kompletní nabídku nástrojů do jednoho z nejmodernějších a největších pianosalonů v Evropě.

Muzeum české lékárny s kavárnou U Zlatého lva Památky

Muzeum české lékárny s kavárnou U Zlatého lva

Lékárna U Zlatého lva byla vybudována v roce 1992 a otevřena 1.3.1993 jako první soukromá lékárna v Hradci Králové a 12. soukromá lékárna v České republice v domě z 12. století na Velkém náměstí.

Josef Gočár – největší osobnost české architektury 20. století

Josef Gočár – největší osobnost české architektury 20. století

Architekt a urbanista, žák Jana Kotěry a vítěz ankety o největší osobnost české architektury 20. století: to je Josef Gočár (13. března 1880, Semín u Přelouče – 10. září 1945, Jičín). Vystřídal několik architektonických stylů, proslavil se jako autor kubistických a funkcionalistických staveb a jeho jméno bývá často spojováno často s Hradcem Králové, městem, z něhož udělal takzvaný Salon republiky.

Procházka barokním okruhem v Hradci Králové

Procházka barokním okruhem v Hradci Králové

Hradec Králové je město mnoha tváří. Kam oko pohlédne, tam je k vidění mnoho zajímavého. Gotika, baroko, renesance… od každého architektonického slohu něco. A právě tvář barokní dává Hradci Králové nejedna památka.

Další aktuality

Francie má Loiru, Česko řeku Orlici: pět důvodů, proč poznat zdejší hrady a zámky

Čtyři zámky a dva hrady, celkem tedy šest historických sídel v okruhu devíti kilometrů – to jsou zámky na řece Orlici ve východních Čechách, oblasti dosud turisty příliš neobjevené, což je velká výhoda hlavně pro výletníky hledající na svých cestách klid a historické zajímavosti. Přirovnání Divoké Orlice k francouzské Loiře není náhodné, ale kdekdo možná zná francouzská sídla lépe než ta naše.
17. květen 2026 9:18
Památky, Královéhradecký kraj

Krkonošskému národnímu parku je 63 let

Krkonošský národní park letos slaví 63 let od svého vyhlášení. Dne 17. května 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem. Tenko krok logicky navazoval na vyhlášení Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně hor, které nastalo o čtyři roky dříve (1959). Při příležitosti 63. výročí založení Krkonošského národního parku si také připomeňme, že je to 32 let, co lesy na území Krkonoš přešly od státního podniku Lesy České republiky pod správu Správy KRNAP.
16. květen 2026 8:28
Příroda, Královéhradecký kraj

Výlety s kočárkem v Krkonoších: horské trasy, které zvládnete i s malými dětmi

Kam na výlet s kočárkem v Krkonoších? Vydejte se s Kudy z nudy na horské trasy, které zvládnete i s malými dětmi – k vodopádům, do údolí, na hřebeny i k nejkrásnějším výhledům. Krkonoše nabízejí zpevněné cesty, bezbariérové trasy, lanovky i výlety, kde se dá kočárek proměnit z překážky v parťáka na cestu.
15. květen 2026 19:35
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Janské Lázně se chystají na zahájení sezony, buďte u toho

Janské Lázně v Krkonoších zahajují v sobotu 6. června 2026 další lázeňskou sezonu. Těšit se můžete na žehnání pramenů, stánky s občerstvením i na bohatý kulturní program. Kyvadlová doprava z Trutnova bude k lázním jezdit zdarma.
13. květen 2026 12:23
Lázně, Královéhradecký kraj

Krkonoše, Broumovsko nebo Orlické hory: poznejte turistické oblasti Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj je rozdělen na celkem 7 turistických oblastí. Některé jsou notoricky známé, jiné je třeba objevit. Patří sem Krkonoše, Podkrkonoší, Český ráj, Hradecko, Kladské pomezí, Broumovsko a Orlické hory a Podorlicko. Každá z těchto oblastí nabízí mnoho zážitků, památek a přírodních krás, kam se jet podívat a odpočinout si. Kudy z nudy vám představí sedm atraktivních míst – za každou oblast jednu, která rozhodně stojí za návštěvu!
11. květen 2026 19:43
Příroda, Královéhradecký kraj

V Safari Parku ve Dvoře Králové letos slaví již 80. sezónu

Oslavy 80. výročí Safari Parku Dvůr Králové budou probíhat v průběhu celého roku 2026. Hlavní slavnostní den je naplánován na neděli 10. května 2026, kdy si zoo připomíná osm desetiletí od svého otevření veřejnosti. Jubilejní oslavy připomenou bohatou historii oblíbeného areálu a nabídnou den plný objevování, setkání se zvířaty i programu, který potěší malé i velké návštěvníky. V areálech safari mohou kromě toho návštěvníci projíždět vlastním autem nebo takzvaným Afrika truckem mezi volně žijícími zvířaty.
9. květen 2026 11:06
Příroda, Královéhradecký kraj

Pokořte naše nejvyšší hory: vydejte se do Krkonoš zdolat zdejší tisícovky!

Plánujete si aktivní dovolenou na horách anebo před sebou máte volný den, který chcete strávit v pohybu? Co si dát pořádně do těla a zdolat naše nejvyšší hory? Krkonoše ukrývají spoustu krásných míst a kromě těch často frekventovaných zde objevíte i taková, kde budete téměř nebo úplně sami. Inspirujte se našimi tipy a užijte si den v horském terénu. Zavedeme vás na nejvyšší vrcholová místa republiky, kam vedou turistické stezky. Trekové hole a pití si nezapomeňte s sebou!
6. květen 2026 21:35
Příroda, Královéhradecký kraj

Horská túra a pivo: Krkonošská pivní stezka otevře na konci května

Krkonošská pivní stezka zahájí 30. května novou sezónu a pro všechny turisty, kteří mají rádi zlatavý mok, zůstane otevřena až do 30. září 2026. Milovníci horské turistiky si tak mohou do svých plánů na nadcházející léto zařadit originální výlet. Kromě obdivu přírodní scenérie Krkonoš při něm navíc mohou ochutnat i skvělá piva z lokálních minipivovarů, letos přibyly tři minipivovary v západních Krkonoších, a poté se zúčastnit slosování o hodnotné ceny.
6. květen 2026 10:54
Gastronomie, Královéhradecký kraj