Úvod > Aktuality > Vyrazte za kulturou či sportem a využijte první den roku 2020
Novorocní oživené prohlídky s vánocní tématikou se konají na hrade Kašperk
"> Novorocní oživené prohlídky s vánocní tématikou se konají na hrade Kašperk "> Na Ješted si na Nový rok vyšlápnete z Hanychova "> Pražský novorocní ohnostroj si mužete vychutnat 1. ledna v 18 hodin
Zážitky

Vyrazte za kulturou či sportem a využijte první den roku 2020

  • Vydáno31. prosince 2019
S vyspáváním bujarých silvestrovských oslav počkejte raději až do víkendu. Na Nový rok vás totiž čeká řada zajímavých sportovních i kulturních akcí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na novoroční ohňostroje, výstupy i koncerty vás zve portál Kudy z nudy.

Novoroční výstupy

Chcete-li pozůstatky předešlé noci vyhánět spíše pohybem, vydejte se na některý z novoročních výstupů či pochodů. Jeden z nich vám nabídne Stezka korunami stromů, která je na Lipenské přehradě otevřena celoročně. Za výstup, který pro většinu poutníků začíná na centrálním parkovišti, dostanete drobné dárky, vánoční punč i pamětní list.

Výrazně delší, ale stejně příjemnou, tradicí jsou novoroční výstupy na Ještěd, které se konají již více než 40 let. Vyrazit můžete z Horního Hanychova, kde se od půl deváté do půl dvanácté můžete v místním turistickém centru registrovat. Po modré turistické značce se potom vydáte na čtyřkilometrový pochod, jehož cílem je vrchol Ještědu. Za výstup, který se koná za každého počasí, dostanete kovový odznak, pamětní list i příležitostné razítko Klubu českých turistů. Vyšlápnout si můžete také na Stropník u Duchcova nebo se vydat na procházku po Stezce Vojty Náprstka.
 

Novoroční hrady

Pokud se na velké túry nebudete cítit 1. ledna, vyrazte o pár dnů později na hrad Helfštýn. I ten se zapojí do novoročních oslav a výjimečně se v zimě otevře veřejnosti. Brány pevnosti se otevřou 4. ledna ráno a možnost projít se po hradním nádvoří budete mít až do 15. hodiny. Stálé expozice sice zůstanou zavřené, zato za svůj novoroční výkon dostanete  odměnu v podobě razítka.

Na vánočně laděnou prohlídku se můžete vydat také na hrad Kašperk. Tam se 1. ledna uskuteční prohlídka expozic Život na zimním hradě a Vánoční zvyky za Karla IV. Vycházky hradem, na nichž se dozvíte ledacos o středověkých zvycích a ochutnáte dobroty, které chutnaly našim předkům, začínají v 10.30, 11.15, 12.00, 12.45, 13.30, 14.15 a 15.00 hodin. Kapacita je však omezená, proto raději na Kašperk zavolejte a ověřte si, zda můžete na prohlídku dorazit.
Mezinárodní hudební festival České doteky hudby2022

27.5.
6.1.
Mezinárodní hudební festival České doteky hudby2022

24. ročník festivalu České doteky hudby opět rozezní Prahu v období Vánoc. Koncerty se odehrají v nejvýznamnějších pražských kulturních památkách.