Úvod > Aktuality > Jak dobýt hrad Švihov
Památky

Jak dobýt hrad Švihov

  • Vydáno1. května 2014
Již jedenáctvým rokem nabízí vodní hrad Švihov komponovaný program s názvem Dobývání hradu. Letošní šestihodinový ročník plný nejrůznějších vystoupení, kde se střídá tanec, šerm, ukázky palných zbraních a hudba, se uskuteční 4. července 2014. Letošní bitva se jmenuje Tajemství inkvizitora aneb co ve smolných knihách nenajdete.

Vrcholem večera je už tradičně velkolepá bitva o hrad, zhruba 45 minut dlouhý výstup, v němž se pojí divadlo, šerm i napínavá akce s využitím autentických dobývacích strojů. Předpokládaný čas zahájení je v 17:00 hodin, předpokládaný čas ukončení 23:00.

Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádkovou stezku po stopách nejslavnější pohádkové postavy Popelky, naleznete nedaleko hradu Švihova. Stezka vás zavede například do sadu, kde Popelka chovala svou sovu Rozárku nebo k rybníku, do kterého se i s kočárem převrhla zlá macecha s Dorou.

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.