Úvod > Aktuality > Jahodové slavnosti si tento týden užijete na farmářském tržišti Jiřák
Jahodové slavnosti si tento týden užijete na farmářském tržišti Jiřák
">
Gurmánská turistika

Jahodové slavnosti si tento týden užijete na farmářském tržišti Jiřák

  • Vydáno21. června 2016
V pátek a v sobotu (24. a 25. června) můžete spolu se spolkem Archetyp na farmářském tržišti na Jiřáku oslavovat nejoblíbenější české ovoce – jahody, a s nimi i další vítané krásy léta – růže, lilie a luční květiny. Probíhá zde totiž Jahodování se vším jahodovým na co si jen dokážete vzpomenout.
Jahodové knedlíky, koktejly, limonády, palačinky, jahodová polévka gaspacho ale i doplňkové věci jako krásná keramika, atelier skla, trička s motivy rostlin, přírodní kosmetika z růží a ručně vyráběná mýdla, šperky a také krásné květiny, to vše a mnohem víc bude k mání na víkendovém Jahodování na náměstí Jiřího z Poděbrad. Pro děti je připravena tvořivá dílna a nebude chybět ani živá muzika – v sobotu 25. června zahrají od 10 do 12 hodin veselí Brownies.

Naši skvělí jahodáři – pan Jiří Jakoubek (Kunratické jahody), pan Michal Jakoubek (Jahody z Kunratic) a Šupíkovi (Sady Louny) přivezou jahody v té nejlepší kvalitě.

Málokdo ví, že v Čechách máme svoje české jahodové odrůdy, které vítězí svou sladkou chutí a kvalitou nad všemi dovozy. Jahody, které k nám přicestují kamiony a putují přes velkosklady, jsou totiž pěstované hlavně na výdrž, ne pro lahodnou chuť, sladkost a měkkost. A naopak, čím lahodnější a šťavnatější je odrůda, tím je křehčí a kratší má životnost po utržení. Proto jsou ty nejchutnější české odrůdy určeny pouze k rychlé spotřebě a do obchodních řetězců ani do velkoskladů se nedostanou. Za to si je můžeme užít, čerstvě natrhané, na Farmářském tržišti Jiřák!

Samozřejmou součástí slavností je i farmářský trh s tím nejlepším z aktuální sezóny, který tuto ovocnou událost skvěle doplňuje. A také trh květinový. Pro jahody, keramiku, květinovou čelenku nebo za poslechem dobré muziky přijďte od 10 do 18 hodin.
Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.