Úvod > Aktuality > Zoo Zlín otevírá Jaguar Trek!
Zoo Zlín otevírá Jaguar Trek!
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Zoo Zlín otevírá Jaguar Trek!

  • Vydáno13. května 2022
Zoo Zlín otevře v neděli 15. května 2022 novou expozici Jaguar Trek. Jedná se o zbrusu novou expozici jaguárů pojatou jako cesta divočinou. Součástí největší expozice pro jaguáry v Evropě je i voliéra s kondory a papoušky ara. Výběhem o rozloze přes 2 000 m² bude jezdit vláček.
jaguárJaguar Trek – tak se jmenuje nová expozice, která se návštěvníkům Zoo Zlín otevře v neděli 15. května 2022. Vznikla ve svahu pod tropickou halou Yucatan a jde o nadstandardní výběh o rozloze přes 2 000 m2 pro jaguáry. Jednotlivé stavby i celý prostor vypráví příběh o cestě krajinou, kde se divočina setkává s lidským světem a kde se fauna často zabydluje v opuštěných reliktech naší civilizace. 

Nový výběh obývají v současnosti dva jaguáři – rok a půl starý samec Dany, kterého zlínská zoo získala z dánské zahrady, a téměř dvouletá samice Yuna ze zoo v německém Rostocku. Samec je černě zbarvený, samice je žlutočerná. Zoologická zahrada ve Zlíně se tak vrací k chovu jaguárů po třiceti letech. Na velký výběh si zatím mladá jaguáři zvykají.

jaguár plavající Součástí letního výběhu je také jezírko (skleněný bazén), díky němuž budou mít návštěvníci možnost pozorovat jaguáry při koupání nebo při potápění. V zimním období bude možné zavítat do části vnitřní ubikace, která svým pojetím připomíná tropický prales. Spolu s jaguáry bydlí v prostorných voliérách také kondoři a papoušci ara.

Na jaguáří expozici navazuje nová cesta pod tropickou halou. Prudké stoupání se stane minulostí, nová trasa vede ve svahu v serpentýnách. Výrazně tak napomáhá pohybu handicapovaných návštěvníků a rodin s dětmi. Navíc umožňuje i průjezd vláčku, čímž vzniká poprvé v historii zoo okružní trasa po celém areálu.
Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.