Úvod > Aktuality > Jablonecké muzeum otevře Skleněnou ZOO
Jablonecké muzeum a Sklenená ZOO
"> Jablonecké muzeum a Sklenená ZOO "> Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v secesních prostorách "> Jablonecké muzeum se promení ve Sklenenou ZOO
Kultura

Jablonecké muzeum otevře Skleněnou ZOO

  • Vydáno26. listopadu 2013
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou zve všechny návštěvníky do světa skutečných i pohádkových zvířátek. Od 29. listopadu připravilo v Galerii Belveder Skleněnou ZOO, exkluzivní výstavu vánočních ozdob představujících zvířátka z celého světa. Výstavu můžete vidět do 18. května.
Za třpytivou krásou do Galerie BelvederMuzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou spravuje největší veřejnou sbírku vánočních ozdob na světě. Na výstavě budete moci obdivovat několik stovek exkluzivních vánočních ozdob z této kolekce, která pokrývá období od 70. let 20. století. Tentokrát je výstava zacílena na skleněné vánoční ozdoby foukané do forem nejrůznějších zoomorfních tvarů.

Výstavu doprovází samoobslužná dílna Zvířata, kde všude je najdeme a soutěž o nejzajímavější figurku. Pro sváteční víkendy 21. a 22., 28. a 29. prosince jsou navíc připraveny tvůrčí dílny, na nichž budou pan Karel Sobotka a paní Jana Straková předvádět výrobu foukaných vánočních ozdob. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet zručnost malováním těchto ozdob.

Nechte se tedy zlákat k návštěvě Skleněné ZOO, do světa skutečných i pohádkových zvířátek, který dovolí nejen dětské představivosti stát se součástí pestrobarevného hejna ptáků, proplouvat fantazijními shluky rybek nebo se jen tak volně procházet po exotické krajině za doprovodu medvědů, lvů, pejsků či kočiček.

Výstava Skleněná ZOO bude v objektu muzejní Galerie Belveder zahájena ve čtvrtek 28. listopadu v 17 hodin, v rámci vernisáže je pro děti připraveno divadelní představení O slepičce kropenaté v podání loutkářského souboru „Na židli“ z Turnova. Jedná se o výstavu určenou celým rodinám, proto je upravena po dobu jejího konání otvírací doba v Galerii Belveder. Rodiče s dětmi ji budou moci využít vždy od čtvrtka do neděle v odpoledních hodinách.
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí, plaket a vánočních ozdob ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků ve skleněném krystalu. Vydejte se za třpytivou krásou!

Další aktuality