Úvod > Aktuality > Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín
Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín
"> "> "> Jablecná spirála v Hostetíne "> "> "> "> "> "> "> "> Výstava jablek v Hostetíne
Zážitky

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín

  • Vydáno28. září 2022
Vůně jablečných moučníků, chuť jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti, divadlo a především pohoda a dobrá nálada – to vás čeká v Hostětíně v neděli 2. října. Jablka všemi smysly – čichem, chutí, zrakem i hmatem – a ve všech podobách – sušená, tekutá, pečená i právě utržená ze stromu, čekají na vaši návštěvu.
slavnost hostětínProgram tradiční Jablečné slavnosti nabízí návštěvníkům řemeslný jarmark, výstavu domácích jablečných moučníků i jejich prodej, přehlídku regionálních odrůd ovoce a další atraktivní a zábavný program. Vaši duši potěší hudba, folklórní vystoupení, divadelní představení či muzicírování cimbálové muziky. Dospělí i dětští návštěvníci se mohou zapojit do her a soutěží, užijí si módní přehlídku a zavítat mohou na exkurzi do moštárny. Tématiku doplňuje ovocnářská poradna, ochutnávka ovoce a prodej sazenic starých odrůd ovoce. Jedinečným občerstvením při této akci je čerstvý jablečný mošt. Scházet nebude každoroční přehlídka jablečných moučníků z kuchyní místních hospodyněk. Vystavené exponáty budou od 13:30 hodin nabízeny i k prodeji.

slavnost hostětínNa výstavě starých a krajových odrůd ovoce bude během dne probíhat ovocnářské poradenství. Bude se lisovat čerstvý jablečný mošt, ke koupi bude čerstvé i sušené ovoce. O dobrou náladu se postará cimbálová muzika. Pro děti bude otevřena Badatelská stezka s poznáváním přírody, dřevěný kolotoč, děti poznají ruční moštování jablek a v řemeslných dílničkách si vyzkouší tvoření z přírodních materiálů a zpracování ovčí vlny. Najdete zde i inspiraci a informace pro úspory energie, vody a udržitelnou domácnost či dopravu. Vstupné je za 150 Kč pro dospělé, 60 Kč pro děti a 350 Kč za rodinu. Výtěžek je věnován na celoroční práci s dětmi, mládeží a handica­povanými a rozvoj jejich vztahu k přírodě.

Automobilisty upozorňujeme, že průjezd Hostětínem bude v průběhu slavnosti uzavřen. Příjezd bude povolen pouze návštěvníkům slavnosti, a to ve směru od Pitína. V obci je navíc omezená možnost parkování aut. Využijte proto možnost přijet vlakem nebo na kole!
Ekologické Centrum Veronica Hostětín

Ekologické Centrum Veronica Hostětín

Centrum Veronica Hostětín se věnuje environmentální výchově a vzdělávání především dospělých – během roku organizuje semináře, exkurze, workshopy a školení pro zástupce veřejné správy, nevládních organizací a odborné či laické veřejnosti z oblasti ochrany životního prostředí.

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

V Hostětíně se nachází zahrada, kde se žije v souladu s přírodou. Naleznete zde prostor plný bylinek, ovocných stromů, hmyzáčků, ptáků, plazů i hadů, z nichž každý zde má svůj "domeček". Na své si zde přijdou ti, kteří hledají zábavu, ponaučení i insporaci.