Úvod > Aktuality > Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín
Jablecná spirála v Hostetíne
"> Jablecná spirála v Hostetíne "> Výstava jablek v Hostetíne ">

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín

Vydáno 23. září 2019 Zážitky
Vůně jablečných moučníků, chuť jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti, divadlo a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně v neděli 29. září. Jablka všemi smysly - čichem, chutí, zrakem i hmatem - a ve všech podobách - sušená, tekutá, pečená i právě utržená ze stromu, čekají na vaši návštěvu.
Program tradiční Jablečné slavnosti nabízí návštěvníkům řemeslný jarmark, výstavu domácích jablečných moučníků i jejich prodej, přehlídku regionálních odrůd ovoce a další atraktivní a zábavný program.

Vaši duši potěší hudba, folklórní vystoupení, divadelní představení či muzicírování cimbálové muziky. Dospělí i dětští návštěvníci se mohou zapojit do her, soutěží, putování po sochách v krajině kolem obce či vyhrát ceny v bohaté tombole. Jedinečným občerstvením při této akci je čerstvý jablečný mošt.

Scházet nebude každoroční přehlídka jablečných moučníků z kuchyní místních hospodyněk. Vystavené exponáty budou od 13:30 hodin nabízeny i k prodeji. Na výstavě starých a krajových odrůd ovoce bude během dne probíhat ovocnářské poradenství. Bude se lisovat čerstvý jablečný mošt, ke koupi bude čerstvé i sušené ovoce. O dobrou náladu se postará cimbálová muzika.
 

Ekologické Centrum Veronica Hostětín

Ekologické Centrum Veronica Hostětín

Centrum Veronica Hostětín se věnuje environmentální výchově a vzdělávání především dospělých – během roku organizuje semináře, exkurze, workshopy a školení pro zástupce veřejné správy, nevládních organizací a odborné či laické veřejnosti z oblasti ochrany životního prostředí.

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

V Hostětíně se nachází zahrada, kde se žije v souladu s přírodou. Naleznete zde prostor plný bylinek, ovocných stromů, hmyzáčků, ptáků, plazů i hadů, z nichž každý zde má svůj "domeček". Na své si zde přijdou ti, kteří hledají zábavu, ponaučení i insporaci.

Další aktuality

4.8.
2020
Nikol Štíbrová: Dálný moravský východ

Nikol Štíbrová: Dálný moravský východ

Východní Morava | Životní styl
31.7.
2020
#světovéČesko a valašský Balaton v podhůří Javorníků

#světovéČesko a valašský Balaton v podhůří Javorníků

Východní Morava | Letní sporty
22.7.
2020
Valachy Man startuje už v pátek

Valachy Man startuje už v pátek

Východní Morava | Letní sporty