Úvod > Aktuality > Jablečné slavnosti na farmářském tržišti představí na 50 odrůd jablek
Jablečné slavnosti na farmářském tržišti představí na 50 odrůd jablek
"> "> ">
Gurmánská turistika

Jablečné slavnosti na farmářském tržišti představí na 50 odrůd jablek

  • Vydáno16. října 2016
Přijďte v pátek 21.10. a v sobotu 22.10. na Jablečné slavnosti na Farmářském tržišti Jiřák! Letošní úroda jablek je sklizená, oslavte podzim, ochutnejte nejlepší české odrůdy! Představí se i české mošty různých druhů, a jablečné cidery. Soutěž moštů a ciderů vás nemine – budete taky hlasovat, které jsou nejlepší? Letos nás čeká také několik novinek, skvělá gastronomie i potěcha pro duši. Farmářský trh na Jiřáku bude přitom plně fungovat v klasickém pátečním i sobotním obsazení a jablečné slavnosti ho nijak nenaruší.

 Kromě čerstvého moštu se můžete těšit na Jablečných slavnostech ozdobné vyřezávání ovoce a zeleniny a jablka různých barev, chutí a vůní.  Na Jiřáku se představí na 15 pěstitelů a nepřeberně odrůd, mezi jinými i Rubín, Bohemia, Šampion, Melodie, Rubinola, Gloster, Topaz, Golden Delicious, Idared, Spartan a mnohé další. Ovocnářská unie, která je partnerem slavnosti a zúčastňuje se tradičně, připravila ochutnávku a ukázku 50 odrůd jablek.

Pro děti jsou připraveny pohádky a každý si také může upéct jablko na ohni, jako za časů našich babiček.  Kromě jablek syrových potěšíte chuťové buňky také vším, co se z jablek vyrábí: od moštů a sirupů přes koláče, záviny, zavařeniny, pyré, křížaly, paštiky, pomazánky nebo pečeně.

V pojízdné moštárně si můžete vylisovat své jablečné favority přímo na místě. Můžete tam omrknout i kousnout si do dnes legendárních českých odrůd jako Panenské nebo Matčino.

Farmářský trh na Jiřáku bude přitom plně fungovat v klasickém pátečním i sobotním obsazení (otevřen bude od 8:00 do 18:00 hodin) a jablečné slavnosti ho nijak nenaruší. Pěstitelé, ovocnáři, jablečné speciality a jablečné občerstvení budou k dostání do vyprodání zásob.