Úvod > Aktuality > Jablečné Holešovice: v Praze 7 se chystají ovocné slavnosti

Jablečné Holešovice: v Praze 7 se chystají ovocné slavnosti

Vydáno 8. října 2019 Gurmánská turistika
V Česku se ročně vypěstuje kolem 150 tisíc tun jablek. Ta dlouhodobě drží první příčku na žebříčku nejoblíbenějšího ovoce. Každý Čech ročně spořádá průměrně 23 kilogramů jablek. V říjnu sezóna jablek vrcholí a po celé republice se konají slavnosti a festivaly věnované nejpopulárnějšímu ovoci. Praha není výjimkou. V sobotu 12. října 2019 se budou v holešovické tržnici v Praze 7 od 9 do 18 hodin konat Jablečné slavnosti a festival moštu a cideru.
JablkaFestivalu Jablečné Holešovice se v sobotu 12. 10. 2019 zúčastní více než 20 společností – ovocnáři, výrobci cideru a moštů nebo štrúdlů, džemů a dalších jablečných dobrot. K vidění a ochutnání bude na padesát českých odrůd jablek, z toho některé i velmi vzácné a staré, jako například Matčino, Zvonkové nebo Holovouský malináč – to je jablko, o kterém mluví dokonce „dobrý voják“ Švejk ve slavném románu Jaroslava Haška. Těšit se můžete také na degustaci moštů a ciderů, které se budou pít ze skla.

štrůdlV neposlední řadě budou mít na akci své zastoupení i výrobci pomůcek pro pěstování a zpracování jablek. Slavnosti také nabídnou rady pro pěstitele a prezentaci několika českých sadařů.

Připraven je i bohatý doprovodný program. Jabloňové sady a včely k sobě neodmyslitelně patří. Proto na slavnostech nebude chybět ani med několika chutí. Pro děti budou k vidění živé včelí úly a další zajímavosti, které jim zábavnou formou vysvětlí, co včelky umí a proč bychom bez nich neměli ani jablka. Po celý den se o dobrou náladu budou starat muzikanti hrající naživo.
Pražská tržnice - bývalá pražská jatka

Pražská tržnice - bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 - 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.