Úvod > Aktuality > Kytarový virtuos Štěpán Rak vystoupí na Stezce korunami stromů
Kytarový virtuos Štepán Rak vystoupí v korunách stromu
"> Kytarový virtuos Štepán Rak vystoupí v korunách stromu "> Vyhlídková vež Stezky korunami stromu se stane jedním velkým hledištem "> Stezka korunami stromu Lipno je jedinou svého druhu v Ceské republice
Příroda

Kytarový virtuos Štěpán Rak vystoupí na Stezce korunami stromů

  • Vydáno12. července 2013
Pod rouchem sobotní noci 13. července zažije Lipno jeden z neopakovatelných koncertů profesora kytarové školy HAMU. Na Stezce korunami stromů totiž vystoupí kytarový virtuos Štěpán Rak. Jeho umění tzv. pětiprsté hry oceňují posluchači od Moskvy přes Mexiko až po Japonsko. Letní šumavská noc v doprovodu kytarových tónů bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Koncert je součástí běžného vstupného na stezku, osvětlená lanová dráha a Stezka budou v sobotu otevřeny až do půlnoci.
Stezka korunami stromůVyhlídková věž Stezky korunami stromů se stane jedním velkým hledištěm. Přímo uprostřed věže bude v sobotu 13. července připraveno podium pro kytarového virtuose Štěpána Raka, který rozvinul techniku tzv. pětiprsté hry, která je také známá pod označením Rakovo tremolo. Štěpán Rak při hře využívá malíčku pravé ruky, což umožňuje nové výrazové možnosti a to jak v současných skladbách, tak i klasickém kytarovém repertoáru.

Noční návštěvu Stezky korunami stromů Lipno si zcela jistě užijí jak páry, tak i rodiny s dětmi. Večerní či noční procházka ztichlým lesem přinese mnohým zcela nový pohled na přírodu. Děti mohou samozřejmě využívat všechny atrakce, které Stezka nabízí ve dne. Vše je osvětleno a maximálně zabezpečeno. Během léta na Stezce vystoupí ještě Jakub Vančura (27.7.), Klarinetový soubor (27.7.), Jihočeské kavrteto (3.8.), Josef Fojta a Marek Havlík (10.8.), Cantus Firmus (17.8.) a Trio de Compostela (24.8.).

Stezka korunami stromů Lipno je jedinou svého druhu v České republice. Za maximálního stoupání 2 – 6 % se návštěvníci dostanou až do 24 metrové výšky. Prvenství si drží také u svého 52 metrů dlouhého tobogánu s převýšením 24 metrů, který je nejdelším suchým tobogánem u nás. Stezka je specifická i svou celoroční otevírací dobou, která umožnuje vracejícím se návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost srovnání okolní krajiny v průběhu celého roku. Atrakce je unikátní nejen svou vyhlídkou, ale i kompletní bezbariérovostí pro dětské kočárky, ale i pro vozíčkáře.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.