Úvod > Aktuality > V iQlandii otevřely nové expozice
V iQlandii otevřely nové expozice
"> ">
Zážitky

V iQlandii otevřely nové expozice

  • Vydáno8. července 2016
Příchod léta = nová expozice. Tímto heslem se řídí liberecká iQlandia! Začátkem července zpřístupnila návštěvníkům interaktivní výstavu Překonané (?) vynálezy.
IQPark byl zbudován již před 12 lety v Liberci, kdy se stal prvním zábavně naučným centrem v Česku.
Odrostlejší návštěvníci se mohou vyřádit v "novější"  iQlandii, kde na čtyři stovky interaktivních exponátů ukazují problematiku přírodních věd a techniky hravou formou širokému spektru zájemců.

V nové expozici v osmi tematických celcích se seznámíte s věcmi, které se donedávna používaly v běžném životě a jež dnes patří do propadliště dějin.
První sekce Překonaných (?) vynálezů vás přenese skrze nástěnnou projekci až do období Rakouska-Uherska, kdy české země pod vládou Františka Josefa I. zaznamenaly největší průmyslový rozmach.

Další část expozice je věnována předmětům, které byste našli v kůlně svého pradědy. A že tu mají vychytávky! Od vázacích lyží na kočár, přes dřevěné tenisové rakety až po věhlasné šlajfky. Na své si tu přijdou i dámy! V „koupelnovém“ oddělení tu na ně čekají necky, valcha nebo třeba kovové natáčky. Nechybí ani taková klasika jako velký kempingový stan z 80. let a pořádná tábornická výbava – plynový vařič, skládací toaletní papír, podpalovač Pe-po a pro děti na hraní autobus. Poslední úsek Překonaných (?) vynálezů představuje kancelářské, školní, domácí a fotografické potřeby. K vidění tu je počítač iQ 151, Atari, počítací stroj Nisa, 8mm a svitkové filmy, vkladní knížky a v neposlední řadě první mobilní telefon vážící 6 kg.
Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Vžijte se do role ostříleného kriminalisty a vyzkoušejte si napínavou detektivní hru Kriminálka v libereckém science centru.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl