Úvod > Aktuality > International Jazz Festival Praha je v plném proudu
International Jazz Festival Praha je v plném proudu
">
Kultura

International Jazz Festival Praha je v plném proudu

  • Vydáno16. října 2018
Podobně jako k jarním měsícům v Praze patří festival vážné hudby Pražské Jaro, je podzim spojený s pořádáním Mezinárodního jazzového festivalu v jzzovém klubu Reduta. Série koncertů představuje jak mezinárodní umělce oceněné mnoha cenami včetně Grammy, tak špičky české jazzové scény. Letošní podzim je opět ve znamení světových hudebních hvězd a legend. International Jazz Festival Praha, jeden z nejstarších jazzových festivalů v Evropě, pořádá letos již 40. ročník a jako každý rok je pro všechny návštěvníky připravena po celý říjen velká porce špičkové hudby.

Mezinárodní jazzový festival PrahaV komorní atmosféře legendárního jazzového klubu Reduta, jehož akustika patří mezi nejlepší v Praze, předvedou po celý říjen až do 11. listopadu svoje dovednosti muzikanti zvučných jmen. Od dixielandu po blues, od klasického jazzu po fusion. Každý fanoušek dobré hudby na úrovni si přijde na své.

Letošní mezinárodní jazzový festival nabídne desítky výjimečných koncertů: Britský tenorsaxofonový forntman (a sideman například Van Morrisona), jemuž tleskají i diváci newyorských klubů Birdland či Blue Note. Alex Garnett se svým kvartetem je dalším z vzácných hostů festivalu (22. 10.), podobně jako Federico Monetta Quartet (26. 10.), lyrický jazz inspirovaný krásou alpských jezer, ve složení piano, akordeon, basa bicí a saxofon.

Držitel Grammy, vítěz prestižní ceny Downbeat Critics a člen The Mingus Big Band – Američan Wayne Escoffery, Doris Lamoš v tributu Billie Holiday (28. 10.), jedna z nejznámějších australských jazzových div Michelle Nicolle (30. 10.) se svým kvartetem, chicagské blues v podání Rene Trossmana (18. 10.), Kajetan Borowski Trio z Polska (4. 11.) a Rachell Luz z Brazílie (6.11.) patří mezi další světové jazzové hvězdy, jež přijaly pozvání na 40. Mezinárodní jazzový festival Praha, pro nezapomenutelné koncertní zážitky zdejších i všech, kteří v tyto dny Prahu, mystickou kolébku Evropy, navštíví.

Vstupenky na jednotlivé koncerty můžete zakoupit v předprodeji Goout, nebo na pokladně Reduty na adrese Národní 116/20, Praha 1. V případě zájmu o informace volejte na číslo +420 224 933 487 nebo kontaktujte jazz club na e-mailové adrese info@redutajazzclub.cz.

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!