Úvod > Aktuality > Interiér horského hotelu Ještěd osvěží repliky původního vybavení
V horském hotelu Ješted pokracuje rekonstrukce interiéru
"> V horském hotelu Ješted pokracuje rekonstrukce interiéru "> Ješted je symbolem Libereckého kraje "> Stavba hotelu na vrcholu hory Ješted byla vytvorena v letech 1966-1973
Ubytování

Interiér horského hotelu Ještěd osvěží repliky původního vybavení

  • Vydáno25. července 2014
V horském hotelu Ještěd pokračuje rekonstrukce interiérů v původním duchu. Na řadu nyní přicházejí oblíbená houpací křesla ve tvaru vajíček a obnovy se dočká také původní bar Avion. Hosté budou pít i z retroskleniček, které speciálně pro hotel Ještěd vyrobí skláři z Nového Boru.

JeštědPo obnově unikátního salonku v horském hotelu Ještěd, přichází na řadu výroba replik původních barových křesílek a obnova původních houpacích vajíček. Speciální houpačky zavěšené na řetězech vymyslel před více než 40 lety autor interiérů Ještědu architekt Otakar Binar. Ihned se staly oblíbenou atrakcí hotelových hostů, ale také filmových režisérů.

Po více než 40 letech teď houpačky projdou renovací a dojde také na obnovu baru Avion, z něhož zůstal původní pouze barový pult. Dojde tak na obnovu barových židlí se stolky a křesílky tak, jak vypadaly v 70. letech - stolky měly skleněnou desku a svítily. Pít se bude z retroskleniček, které pro hotel Ještěd připraví skláři v Novém Boru.

Ještěd je symbolem Libereckého kraje a svojí polohou v 1012 metrech nadmořské výšky též dominantou severních Čech. Stavba hotelu na vrcholu hory Ještěd byla vytvořena v letech 1966-1973 podle projektu architekta Karla Hubáčka, který za ni obdržel Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Pro svoji jedinečnou architekturu se hotel Ještěd stal se národní kulturní památkou a stavbou století. Hotel je zařazen do skupiny tříhvězdičkových hotelů s kapacitou 2 apartmá a 12 dvoulůžkových pokojů, rozšířenou o 8 dvojlůžkových pokojů v nižší kategorii.

Sklářské muzeum v Novém Boru

Sklářské muzeum v Novém Boru

V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, tradiční skleněnou bižuterii a odbornou sklářskou literaturu. Ve výstavních prostorách se nachází sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost.

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl