Úvod > Aktuality > Výstava ve vikýřích Malostranské besedy je prodloužena!
Na výstave se návštevník zapojuje „do hry“
"> Na výstave se návštevník zapojuje „do hry“ "> Vystavené objekty jsou nástroje, z nichž tvurcí dílo vzniká teprve po zapojení aktivní fantazie diváka "> Vystavené objekty jsou nástroje, z nichž tvurcí dílo vzniká teprve po zapojení aktivní fantazie diváka
Zážitky

Výstava ve vikýřích Malostranské besedy je prodloužena!

  • Vydáno27. srpna 2013
Úspěšná výstava Vikýře Play bude pro velký zájem veřejnosti prodloužena, a to až do 3. litospadu 2013! Až do konce září budou probíhat atké večerní prohlídky. Můžete tak využít unikátní možnosti vystoupat ve večerních hodinách na půdní galerii Malostranské besedy a z nejvyšší věže budovy obdivovat neopakovatelné výhledy na panorama Pražského hradu a chrámu sv. Mikuláše jak je neznáte.
Interaktivní výstava Vikýře Play v Malostranské beseděHlavní částí expozice Vikýře Play tvoří šest podkrovních komůrek, patřících k jednotlivým oknům půdy v Malostranské besedě. Z těchto oken je přímo magický výhled na chrám svatého Mikuláše a Malostranské náměstí. Některé nástroje podkrovní komůrky propojují, některé jsou posazeny na podlaze mezi nimi a jiné visí ze stropu jako netopýři.

Vystavované objekty jsou určeny k tomu, aby si s nimi lidé hráli, přetvářeli je a nalézali díky nim mnohdy skrytý svět vjemů. Pod těmito půdními okénky jsou umístěna kreativní hnízda se zvukovými, optickými a kinetickými nástroji. Magické prostředí půdy ukrývá také Nahrávací studio snílků, ve kterém se můžete změnit na skladatele a zahrát si zde na netradiční hudební nástroje a odnést si DVD s nahrávkou svého díla.

Ve 2. patře můžete navštívit Bistro, které se spolu s přilehlou Videokavárnou může stát workshopovou interaktivní zónou a místem pro besedy a projekce. Další intimní výstavní místnosti druhého patra nabízí množství nástrojů pro různé způsoby kreslení nebo prostorovou interaktivní projekci. Foyer v prvním patře u Hudebního a divadelního klubu hostí Sensorium rozvíjející dvanáct smyslů člověka dle představ Jana Amose Komenského a Rudolfa Steinera. Noční prohlídky se budou konat každý zářijový čtvrtek, a to 29. 8., 12. 9. a 26. 9., a to vždy od 21 do 23 hodin, za noční vstupné zaplatíte 100 Kč.

Přes den je výstava otevřená denně od 10 do 18 hodin je proměnlivá a vždy nabídne nové podněty i návštěvníkům, kteří se do expozice po čase vrátí. Za vstup dospělí zaplatí 150 Kč, studenti, děti a důchodci potom 90 Kč.
Malostranská beseda – kulturní centrum Malé Strany

Malostranská beseda – kulturní centrum Malé Strany

Malostranská beseda na stejnojmenném náměstí sloužila dříve jako Malostranská radnice. Dnes je renesanční budova kulturním centrem – nachází se zde společenský klub s koncertním sálem, galerie, restaurace s českou kuchyní, kavárna i vinárna.